Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଋଷିକୁଲ୍ୟା ନଦୀପଠାରୁ ଆନ୍ଧ୍ରକୁ ବାଲି ଚାଲାଣ ଘଟଣା : ୭ଟି ବାଲି ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍ ଜବତ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ୫ରାଜ୍ୟ ଫେରନ୍ତାଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର କଟକଣା : ରହିବେ ୭ଦିନ ହୋମ୍ ଆଇସୋଲେସନ୍‌ରେ
  • ||
  • ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ବିଏସଏଫ ଯବାନ, କମ୍ବିଂ ବେଳେ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବିସ୍ପୋରକ ଜବତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୩୩୭୧୦୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ସାରୁଆରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ବାରିପଦା : କୋଭିଡ ନିୟମକୁ ବେଖାତିର, ୫ଟି ଦୋକାନ ସିଲ୍‌
  • ||

ଇଣ୍ଡିଗୋ ବିମାନର ଯାତ୍ରୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ : କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରେ ପାଇଲଟ୍ ଏବଂ କ୍ୟାବିନ୍ କ୍ରୁ

27/05/2020 at 7:00 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୭।୫: ମେ’ ୨୫ରୁ ସାରା ଦେଶରେ ବିମାନ ସେବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଏହି ସମୟରେ ଏକ ଘରୋଇ ବିମାନ ଇଣ୍ଡିଗୋ ବିମାନରେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ଜଣେ ଯାତ୍ରୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଇଣ୍ଡିଗୋ ପକ୍ଷରୁ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ କରାଯାଇଛି ।

ଇଣ୍ଡିଗୋ ଦ୍ବାରା ଜାରି ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କୋଏମ୍ବାଟୁର ବିମାନବନ୍ଦରର ଡାକ୍ତର ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ମେ’ ୨୫ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଚେନ୍ନାଇରୁ କୋଏମ୍ବାଟୁର ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ଜଣେ ଯାତ୍ରୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

କୋଏମ୍ବାଟୁରର ଇଏସଆଇ ଷ୍ଟେଟ୍ ମେଡିକାଲ ସୁବିଧା କେନ୍ଦ୍ରରେ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଭ୍ରମଣକାରୀ ବର୍ତ୍ତମାନ କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନରେ ଅଛନ୍ତି । ଯାତ୍ରୀ ଜଣଙ୍କ ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ପରି, ମାସ୍କ, ଫେସ୍ ସିଲ୍ଡ ଏବଂ ଗ୍ଲୋଭସ୍ ସହିତ ସମସ୍ତ ସତର୍କତାମୂଳକ ପଦକ୍ଷେପ ସହିତ ବିମାନରେ ବସିଥିଲେ ।

ଏଥିସହ ଇଣ୍ଡିଗୋ କହିଛି ଯେ, ତାଙ୍କ ଆଖପାଖରେ କୌଣସି ଯାତ୍ରୀ ବସି ନାହାଁନ୍ତି । ଯେଉଁ କାରଣରୁ ସଂକ୍ରମଣ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ବହୁତ କମ୍ ଅଟେ । ଇଣ୍ଡିଗୋ କହିଛି, ଆମର ସମସ୍ତ ବିମାନକୁ ନିୟମିତ ଭାବେ ଏକ ଷ୍ଟାଣ୍ଡାର୍ଡ ଅପରେଟିଂ ପ୍ରଣାଳୀ (SOP) ଅଧୀନରେ ସଫା କରାଯାଏ ଏବଂ ପ୍ରୋଟୋକଲ୍ ଅନୁଯାୟୀ ଅନେକ ବିମାନ ମଧ୍ୟ ତୁରନ୍ତ ଡିସଇନଫେକ୍ଟଟେଡ୍ କରାଯାଇଥିଲା ।

ଇଣ୍ଡିଗୋ କହିଛି ଯେ, ବିମାନର ଅପରେଟିଂ କ୍ରୁଙ୍କୁ ୧୪ ଦିନ ଆଇସୋଲେସନ କରାଯାଇଛି । ଆମର ଯାତ୍ରୀ ଏବଂ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ସରକାରୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଅନୁଯାୟୀ ଆମେ ଅନ୍ୟ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ଏହା ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେବା ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଅଛୁ। ବିମାନର ପାଇଲଟ୍ ଏବଂ କ୍ୟାବିନ୍ କ୍ରୁଙ୍କୁ କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ୍ କରାଯାଇଛି ।

   Related Posts