Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀ ବ୍ୟାରେଜରୁ ଡେଇଁ ଜଣେ ନିଖୋଜ, ବ୍ରିଜ୍ ଉପରେ ଅଛି ଗାଡି ଓ ମୋବାଇଲ୍
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଯୁବକକୁ ଖୋଜି ଆଣିବା ଦାବିରେ ଏସ୍‌ପି ଅଫିସ୍ ଘେରାଉ, ରବିବାରଠୁ ଗାଈ ଚରେଇବାକୁ ଯାଇ ଅଛନ୍ତି ନିଖୋଜ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ପୋଖରୀରେ ବୁଡିଗଲେ ଦେଢ ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟା, ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଘଟଣାରେ ରାଜଧାନୀ ହୁଲସ୍ତୁଲ, ଡିସିପି ଅଫିସ୍ ଘେରାଉ ବେଳେ ବିଜେପି କର୍ମୀ ଓ ପୋଲିସ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ଗୁଣିଗାରେଡି ସନ୍ଦେହରେ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ଘଟଣା : ୫ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା: ଡୋଡା ଘାଟିରେ ଖସିପଡିଲା ମାଟାଡୋର, ୮ ମୃତ ଓ ଅନେକ ଆହତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଷ୍ଟାଡିୟମ୍ ନିକଟରୁ ମିଳିଲା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ କଂଗ୍ରେସର ଧାରଣା ୩ୟ ଦିନରେ, ମନ୍ତ୍ରୀ ଇସ୍ତଫା ନଦେଲେ ତୀବ୍ର ହେବ ଆନ୍ଦୋଳନ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଇନ୍ଦ୍ରାବତୀ ଦକ୍ଷିଣ ମୁଖ୍ୟ କେନାଲରେ ଘାଇ, ଶହ ଶହ ହେକ୍ଟର ଧାନ ଚାଷ ନଷ୍ଟ ଆଶଙ୍କା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଶୌଚ ହୋଇ ଫେରିବା ବେଳେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ କଚାଡିଦେଲା ଦନ୍ତା, ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||

ଭ୍ୟାକସିନ ନେଇଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସିଖବର: ଫ୍ଲାଇଟ୍ ଟିକେଟ୍ ବୁକିଂରେ ସ୍ପେଶାଲ ରିହାତି

23/06/2021 at 2:50 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୩/୦୬ : ସମଗ୍ର ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ମଧ୍ୟରେ ଇଣ୍ଡିଗୋ (ଇଣ୍ଡିଗୋ ସ୍ପେଶାଲ ଅଫର) ବିମାନ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର ଆଣିଛି। ଇଣ୍ଡିଗୋ ଆଜିଠାରୁ Vaxi Fare ଯୋଜନା ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ଏହି ଯୋଜନା ଅଧୀନରେ କମ୍ପାନୀ ଟୀକାକରଣ କରୁଥିବା ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ରିହାତି ସୁବିଧା ଦିଆଯାଉଛି। କମ୍ପାନୀ କହିଛି ଯେ ଯେଉଁ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଟିକା ମିଳିଛି ଏବଂ ସେମାନେ ଯେକୌଣସି ମାର୍ଗରେ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ଟିକେଟ ବୁକିଂ କରିବେ ସେମାନଙ୍କୁ ୧୦ ପ୍ରତିଶତ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରିହାତି ଦିଆଯିବ।

ଇଣ୍ଡିଗୋ ଟ୍ୱିଟ କରି ଏହି ଅଫର ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଛି। କମ୍ପାନୀ କହିଛି ଯେ Vaxi Fare ର ଲାଭ କେବଳ ସେହି ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ ଯେଉଁମାନେ ଅତି କମରେ ଟୀକାକରଣର ପ୍ରଥମ ଡୋଜ ନେଇଛନ୍ତି। ତାଛଡା ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ଟୀକାକରଣର ଏକ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ମଧ୍ୟ ଥିବା ଆବଶ୍ୟକ। ଯଦି କେହି ମିଥ୍ୟା କହି ଏହି ଯୋଜନାର ଲାଭ ଉଠାନ୍ତି, ତେବେ ଯଦି ଚେକ୍ ଇନ୍ କାଉଣ୍ଟରରେ ଧରାଯାଏ, ତେବେ ବକେୟା ଭଡା ଏବଂ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଫି ଜମା କରିବାକୁ ପଡିବ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଇଣ୍ଡିଗୋ ୱେବସାଇଟରୁ ଟିକେଟ୍ ବୁକିଂ ମଧ୍ୟ ଜରୁରୀ।

ବିମାନ ସେବା କମ୍ପାନୀ ବୟାନରେ କହିଛି ଯେ ଏହି ରିହାତି ବେଶ ଶୁଳ୍କ ଉପରେ ଦିଆଯିବ ଏବଂ ଏହି ରିହାତି କେବଳ ସୀମିତ ବର୍ଗରେ ଉପଲବ୍ଧ। ଏଥିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଏହି ରିହାତି ଟୀକାକରଣ କରିଥିବା ୧୮ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ବୟସ୍କଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ ଏବଂ ଯେଉଁମାନେ ବୁକିଂ ସମୟରେ ଭାରତରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଦେଶରେ କୋଭିଡ ଟିକାର ଅତି କମରେ ଗୋଟିଏ ଡୋଜ ନେଇଛନ୍ତି।ବୟାନରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଯେଉଁ ଯାତ୍ରୀମାନେ ବୁକିଂ ସମୟରେ ରିହାତି ପାଇଛନ୍ତି, ସେମାନେ ବିମାନବନ୍ଦର ଚେକ୍ ଇନ୍ କାଉଣ୍ଟରରେ ଏବଂ ବୋର୍ଡିଂ ଗେଟ୍ ଠାରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଦ୍ୱାରା ଦିଆଯାଇଥିବା କୋଭିଡ ଟୀକାକରଣର ଏକ ବୈଧ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଖାଇବାକୁ ପଡିବ। ଏଥିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଯାତ୍ରୀ ଆରୋଗ୍ୟ ସେତୁ ମୋବାଇଲ୍ ଆପ୍ଲିକେସନ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ବିମାନବନ୍ଦର ଚେକ୍ ଇନ୍ କାଉଣ୍ଟର / ବୋର୍ଡିଂ ଗେଟରେ ଟୀକାକରଣ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ମଧ୍ୟ ଦେଖାଇ ପାରିବେ।

ଇଣ୍ଡିଗୋ ମୁଖ୍ୟ ରଣନୀତି ଏବଂ ରାଜସ୍ୱ ଅଧିକାରୀ ସଞ୍ଜୟ କୁମାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ବଡ ବିମାନ ସେବା କମ୍ପାନୀ ହୋଇଥିବାରୁ ଜାତୀୟ ଟୀକାକରଣ ଅଭିଯାନ ପାଇଁ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରି ଏହି ଅଭିଯାନରେ ସହଯୋଗ କରିବା ଆମର ଦାୟିତ୍ୱ।

   Related Posts