Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଅପ୍ରେଲ ୩୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନ ଉଡାଣ ବାତିଲ କଲା ଇଣ୍ଡିଗୋ ଏୟାରଲାଇନ୍ସ, ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ମିଳିବ ରିଫଣ୍ଡ

8/04/2020 at 8:47 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୮।୪: ସାରା ବିଶ୍ବରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବାରୁ ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଇଣ୍ଡିଗୋ ଏୟାରଲାଇନ୍ସ ଅପ୍ରେଲ ୩୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନ ଉଡାଣକୁ ବାତିଲ କରିଦେଇଛି । ଏୟାରଲାଇନ୍ସ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି ଯେ, ଅପ୍ରେଲ ୩୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନରେ ଟିକେଟ୍ ବୁକ୍ କରିଥିବା ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ଟଙ୍କା ଏକ କ୍ରେଡିଟ୍ ସେଲ୍ ଭଳି ସୁରକ୍ଷିତ ରଖାଯାଇଛି ।

ଏୟାରଲାଇନ୍ସ ପକ୍ଷରୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଯେଉଁ ଯାତ୍ରୀମାନେ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ଯାଉଥିଲେ, ସେମାନେ କ୍ରେଡିଟ୍ ସେଲ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଆଗାମୀ ଏକ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଯେକୌଣସି ଦିନ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଟିକେଟ୍ ବୁକ୍ କରିପାରିବେ । ଯେଉଁ ଦିନ ଯାତ୍ରୀମାନେ ଟିକେଟ୍ ବୁକ୍ କରିଥିଲେ, ସେହି ଦିନଠାରୁ ଆଗାମୀ ଏକ ବର୍ଷ ପାଇଁ ସମୟ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ ।
ଟିକେଟ୍ ବାତିଲ ହେବା ମାତ୍ରେ ଇଣ୍ଡିଗୋ ଭଡା ରାଶି ଗ୍ରାହକଙ୍କ ନାମରେ ୱାଲେଟରେ ରଖିଦେବ । ୱାଲେଟର ବାଲାନ୍ସ ଯେକୌଣସି ଯାତ୍ରୀ ଇଣ୍ଡିଗୋ ୱେବସାଇଟରେ ଏଡିଟ୍ ବୁକିଂ ବିକଳ୍ପରେ ଦେଖିପାରିବେ ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ନୂତନ ବୁକିଂ କରିବା ସମୟରେ ପେମେଣ୍ଟରେ CREDIT SHELL OPTION ବିକଳ୍ପ ବାଛିବାକୁ ପଡିବ । ଅଧିକ ସୂଚନା ପାଇଁ, ଯାତ୍ରୀମାନେ ଇଣ୍ଡିଗୋ ଏୟାରଲାଇନ୍ସ ୱେବସାଇଟରେ ଏଡିଟ୍ ବୁକିଂ ସେକ୍ସନକୁ ଯାଇ ସେମାନଙ୍କର କ୍ରେଡିଟ୍ ସେଲ୍ ବାଲାନ୍ସ ଦେଖିପାରିବେ ।

କ୍ରେଡିଟ୍ ସେଲ୍ ହେଉଛି ଏକ ପ୍ରକାର କ୍ରେଡିଟ୍ ନୋଟ୍ । ଏହାକୁ ବାତିଲ ହୋଇଥିବା PNR ବଦଳରେ ଜାରି କରାଯାଇଥାଏ । ଏହାକୁ ଭବିଷ୍ୟତରେ ବୁକିଂ ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରିବ । ଏହାପୂର୍ବରୁ ସରକାରୀ ବିମାନ କମ୍ପାନୀ ଏୟାରଇଣ୍ଡିଆ ଅପ୍ରେଲ ୩୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟିକେଟ୍ ବୁକିଂ ବନ୍ଦ କରି ଦେଇଛି । କମ୍ପାନୀ କହିଛି ଯେ ଅପ୍ରେଲ ୧୪ରେ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ଶେଷ ହେବା ପରେ ଅନ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମାକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛି ।

   Related Posts