Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚାଷୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସହାୟତା ନେଇ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍: ଲେଖିଲେ, ଗତ ୬ ବର୍ଷରେ ଓଡ଼ିଶାର ଚାଷୀଙ୍କୁ ୬୦ ହଜାର ୮୩୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୬ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି ନିଯୁକ୍ତି: ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ, କେଉଁଠି
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ‘ନୋ କ୍ଲାସ୍ ନୋ ଫି’ ଦାବିରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ କଲେଜ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ବିଷ ଦେଇ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା ସଂପର୍କୀୟ କକା: ଏମିତି ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି :ପଡିଆ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ମେଡିକାଲ ଅଫିସରଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଜମିବାଡି ବିବାଦରୁ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ! ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଆଗରେ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ଟେଣ୍ଟ ହାଉସ୍ ଗୋଦାମରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୫୦ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ପୋଡି ଭସ୍ମୀଭୂତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଟିଭିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ନିହାର ରଞ୍ଜନ ଭୂୟାଁ
  • ||
  • କଟକ : ଘରୋଇ ସ୍କୁଲ ଫି’ କମାଇବା ମାମଲା : ଫି’ କେତେ କମିବ ସତ୍ୟପାଠ ଦେବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପୁରସ୍କାରପ୍ରାପ୍ତ ASI ଗିରଫ, ବିଲଡରଙ୍କଠାରୁ ୨ କୋଟି ମାଗୁଥିଲେ ବଟି
  • ||

ରାସ୍ତା କଡରେ ଥିବା ରଙ୍ଗବେରଙ୍ଗ ମାଇଲ ଖୁଣ୍ଟର କଣ ଦର୍ଶାଇଥାଏ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା …

13/12/2018 at 12:56 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୩/୧୨ : ରାସ୍ତାରେ ଗଲାବେଳେ ବହୁତ ଜିନିଷ ଆମ ନଜରକୁ ଆସିଥାଏ |  କିଛି ଆମେ ମାନେ ରଖିଥାଉ ତ କିଛି ଭୁଲିଯାଇଥାଉ | ରାସ୍ତା କଡରେ ପୋତାଯାଇଥିବା ମାଇଲ ଖୁଣ୍ଟ ଉପରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ନଜର ପଡିଥାଏ | ଏହି ମାଇଲ ଖୁଣ୍ଟରେ ଜାଗାର ନାଁ ସହ ଦୂରତ୍ୱ ଲେଖାଯାଇଥାଏ | ତେବେ ଆପଣ କେବେ ଏହି ମାଇଲ ଖୁଣ୍ଟକୁ ଧ୍ୟାନ ଦେଇ ଦେଖିଛନ୍ତି କି ? ଯଦି ଦେଖିଛନ୍ତି ତାହେଲେ ନିଶ୍ଚୟ ଅନୁମାନ କରିଥିବେ ଏହା ବିଭିନ୍ନ ରଙ୍ଗରେ ରଙ୍ଗା ଯାଇଥାଏ | କେତେକ ମାଇଲ ଖୁଣ୍ଟରେ ସବୁଜ ରଙ୍ଗ ତ କେତେକ ମାଇଲ ଖୁଣ୍ଟରେ ହଳଦିଆ ରଙ୍ଗ ମରାଯାଇଥାଏ | ପୁଣି କେତେକ ମାଇଲ ଖୁଣ୍ଟରେ ନାଲି ରଙ୍ଗ ଏବଂ ଧଳା ମରାଯାଇଥାଏ | 

ତେବେ ସବୁଜ ରଙ୍ଗର ଏକ ଅଲଗା କାରଣ ରହିଛି | ଏହି ରଙ୍ଗ ଆପଣଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କ ଲକ୍ଷ୍ୟସ୍ଥଳରେ ପହଂଚିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ | ଧଳା ମାଇଲଖୁଣ୍ଟରେ ହଳଦିଆ ରଙ୍ଗର ମାନେ କଣ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

ଯେଉଁଠି ଆପଣଙ୍କୁ ଧଳା ମାଇଲଖୁଣ୍ଟରେ ହଳଦିଆ ରଙ୍ଗ ମରାଯାଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ଆପଣ ଜାଣିବେ ଯେ, ଆପଣ ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଗତି କରୁଛନ୍ତି | ଧଳା ହଳଦିଆ ଖୁଣ୍ଟ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ କଡରେ ହିଁ ଲଗାଯାଇଥାଏ | 

ଧଳା ମାଇଲଖୁଣ୍ଟରେ ସବୁଜ ରଙ୍ଗର ମାନେ କଣ ଜାଣିବା

ରାସ୍ତା କଡରେ ଆପଣ ଧଳା ମାଇଲଖୁଣ୍ଟରେ ସବୁଜ ରଙ୍ଗ ମରାଯାଇଥିବା ନିଶ୍ଚୟ ଦେଖିଥିବେ | ଏହାର ମାନେ ହେଲା ଆପଣ ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥ ଦେଇ ଗତି କରୁଛନ୍ତି | ଏହି ରାସ୍ତାର ସମସ୍ତ ଦାୟିତ୍ୱ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ |

ଧଳା ସହ କଳା ରଙ୍ଗର ମାଇଲଖୁଣ୍ଟର ମାନେ କଣ ଜାଣିବା

ରାସ୍ତା କଡରେ ଧଳା ମାଇଲଖୁଣ୍ଟରେ କଳା ରଙ୍ଗ ମରାଯାଇଥିବା ଅବଶ୍ୟ ଦେଖିଥିବେ | ଏହାର ମାନେ ଆପଣ ଏକ ବଡ ସହର ପାଖାପାଖି ଅଛନ୍ତି | ଆପଣ ଯେଉଁ ରାସ୍ତା ଦେଇ ଯାଉଛନ୍ତି ସେହି ରାସ୍ତା ସେହି ବଡ ସହରକୁ ସଂଯୋଗ କରୁଛି ଅବଂ ଏକ ଜିଲ୍ଲାର ଅଧୀନରେ ରହିଛି |

ରାସ୍ତାରେ ଯଦି ଧଳା ନାରଙ୍ଗୀ ମାଇଲଖୁଣ୍ଟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ ତାହେଲେ ଜାଣିବେ ଆପଣ ସେହି ସଡକର ନିର୍ମାଣ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଗ୍ରାମୀଣ ସଡକ ଯୋଜନାର ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ | ଏହି ରାସ୍ତା ରାଜପଥରୁ କୌଣସି ଏକ ଗାଁକୁ ଯାଉଥିବା ଲିଙ୍କ ରୋଡ଼ ବୋଲି ଜାଣିବେ |

   Related Posts