Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚିନ୍ତା ଘାରୁଛି କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ, ସେପଟେ ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୯୧୩ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଚାଷୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସହାୟତା ନେଇ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍: ଲେଖିଲେ, ଗତ ୬ ବର୍ଷରେ ଓଡ଼ିଶାର ଚାଷୀଙ୍କୁ ୬୦ ହଜାର ୮୩୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୬ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି ନିଯୁକ୍ତି: ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ, କେଉଁଠି
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ‘ନୋ କ୍ଲାସ୍ ନୋ ଫି’ ଦାବିରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ କଲେଜ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ବିଷ ଦେଇ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା ସଂପର୍କୀୟ କକା: ଏମିତି ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି :ପଡିଆ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ମେଡିକାଲ ଅଫିସରଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଜମିବାଡି ବିବାଦରୁ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ! ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଆଗରେ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ଟେଣ୍ଟ ହାଉସ୍ ଗୋଦାମରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୫୦ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ପୋଡି ଭସ୍ମୀଭୂତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଟିଭିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ନିହାର ରଞ୍ଜନ ଭୂୟାଁ
  • ||
  • କଟକ : ଘରୋଇ ସ୍କୁଲ ଫି’ କମାଇବା ମାମଲା : ଫି’ କେତେ କମିବ ସତ୍ୟପାଠ ଦେବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||

ଭାରତର ସବୁଠାରୁ ଧନୀ ମହିଳା ଯାହାଙ୍କ ପାଖରେ ରହିଛି ୪,୬୨,୮୮,୧୧,୦୦,୦୦୦ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି : ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ

8/03/2019 at 12:12 PM

ଦିଲ୍ଲୀ ୮/୩ : ଆଜି ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ମହିଳା ଦିବସ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଯୁଗରେ ମହିଳାମାନେ ସବୁ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆଗରେ | ମହିଳାମାନେ ଦିନକୁ ଦିନ ଅଗ୍ରଗତି କରୁଛନ୍ତି | ସବୁ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱ ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଉଛି | ବ୍ୟବସାୟ ବାଣିଜ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ ମହିଳାମାନେ ପୁରୁଷଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇଦେଲେଣି | ଆଜି ଆମେ ଜାଣିବା ଭାରତର ସବୁଠାରୁ ଧନୀ ମହିଳାଙ୍କ ବିଷୟରେ | ଏହି ମହିଳା ଜଣକ ବ୍ୟବସାୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଖାସ କୀର୍ତ୍ତିମାନ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି |

ଭାରତର ସବୁଠାରୁ ଧନୀ ମହିଳା ହେଲେ ସାବିତ୍ରୀ ଜିନ୍ଦଲ | ସାବିତ୍ରୀ ଜିନ୍ଦଲ ଜିନ୍ଦଲ ଗ୍ରୁପ ଆଣ୍ଡ କମ୍ପାନୀର ମାଲିକାଣୀ |
ଜିନ୍ଦଲ ଗ୍ରୁପ ଷ୍ଟିଲ, ପାୱାର, ସିମେଣ୍ଟ ଏବଂ ଇନ୍ଫ୍ରାଷ୍ଟ୍ରକ୍ଚର କ୍ଷେତ୍ରରେ କାମ କରୁଛି | ସେ ଦିବଂଗତ ଓ଼ଦ୍ୟୋଗପତି ଓମ ପ୍ରକାଶ ଜିନ୍ଦଲଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଏବଂ ଜଣାଶୁଣା ଉଦ୍ୟୋଗପତି ସଜ୍ଜନ ଏବଂ ନବୀନ ଜିନ୍ଦଲଙ୍କ ମା |


୨୦୦୫ ମସିହାରେ ଓମ ପ୍ରକାଶ ଜିନ୍ଦଲଙ୍କ ଏକ ହେଲିକେପ୍ଟର ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା | ଓମ ପ୍ରକାଶ ଜିନ୍ଦଲଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ତାଙ୍କ କମ୍ପାନୀକୁ ୪ ପୁଅମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭାଗ କରାଯାଇଥିଲା | ଏହି ଗ୍ରୁପର ସବୁଠାରୁ ବଡ ସମ୍ପତ୍ତିର ଦେଖରେଖ ସଜ୍ଜନ ଜିନ୍ଦଲ କରନ୍ତି | ସଜ୍ଜନ ଜିନ୍ଦଲଙ୍କ ଅଧୀନରେ ଯେଏସଡବ୍ଲୁ ଷ୍ଟିଲ ରହିଛି | ସଜ୍ଜନ ଜିନ୍ଦଲ ଭାରତର ଜଣାଶୁଣା ଉଦ୍ୟୋଗପତି ଏବଂ ରାଜନୈତିଜ୍ଞ |


ସାବିତ୍ରୀ ଜିନ୍ଦଲଙ୍କ ବୟସ ୬୮ ବର୍ଷ | ସେ ରାଜନୀତିରେ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି | ସେ ହରିୟାଣା ସରକାରରେ ବିଧାୟକ ଏବଂ ମନ୍ତ୍ରୀ ରହି ସାରିଛନ୍ତି | ସାବିତ୍ରୀ ଜିନ୍ଦଲଙ୍କ ମୋଟ ସମ୍ପତ୍ତି ୬.୬ କୋଟି ଡଲାର | ଭାରତୀୟ ମୁଦ୍ରା ହିସାବରେ ସେ ୪,୬୨,୮୮,୧୧,୦୦,୦୦୦ ଟଙ୍କା |

ସାବିତ୍ରୀ ଜିନ୍ଦଲ ଆଣ୍ଡ ଫାମିଲି ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ କୋଟିପତି ତାଲିକାରେ ୨୯୦ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି | ଅପରପକ୍ଷରେ ସେ ଭାରତର ସବୁଠାରୁ ଧନୀ ତାଲିକାରେ ସାବିତ୍ରୀ ଜିନ୍ଦଲଙ୍କ ନାଁ ୧୪ ନମ୍ବର ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି |


୨୦୧୪ ମସିହାରେ ସାବିତ୍ରୀ ଜିନ୍ଦଲ ହିସାର ଆସନରେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିଥିଲେ | ତାଙ୍କର ପ୍ରତିଦ୍ବନ୍ଦୀ, ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଡ.କମାଲ ଗୁପ୍ତାଙ୍କ ଠାରୁ ସାବିତ୍ରୀ ଜିନ୍ଦଲ ୧୩୬୪୬ ଭୋଟରେ ହାରି ଯାଇଥିଲେ |

   Related Posts