Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପାକିସ୍ତାନୀ ପ୍ରେମିକା ପାଇଁ ଆଇଏସଆଇ ଏଜେଣ୍ଟ ପାଲଟିଲେ ଭାରତୀୟ ଯୁବକ, ହ୍ୱାଟସଆପ୍‌ରେ ଦେଉଥିଲେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚନା

30/06/2020 at 3:38 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୩୦|୦୬:  ଚଳିତ ବର୍ଷ ଜାନୁଆରରେ ଏଟିଏସ ଦ୍ୱାରା ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ଚୈନ୍ଦଲୀ ଜିଲ୍ଲାରୁ ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ରଶିଦ୍ ଖାନ୍ ନିଜ ପ୍ରେମିକାକୁ ପାଇବା ପାଇଁ ଆଇଏସଆଇ ଏଜେଣ୍ଟ ହୋଇଥିଲା । ରଶିଦ ପାକିସ୍ତାନରେ ରହୁଥିବା ନିଜ ମାମୁ ଝିଅ ଭଉଣୀକୁ ଭଲ ପାଉଥିଲା । ଘର ଲୋକେ ଏହି ସମ୍ପର୍କକୁ ନେଇ ରାଜି ନଥିଲେ । ଏନେଇ ପାକିସ୍ତାନ ଗୁଇନ୍ଦା ସଂସ୍ଥା ଆଇଏସଆଇ ଜାଣିବା ପରେ ରଶିଦକୁ ତାହାର ପ୍ରେମିକା ସହ ବିବାହ କରିବା ନେଇ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିଲେ । ଏପରିକି ଭାରତର ଗୋପନୀୟ ସୂଚନା ଦେବା ପାଇଁ ସର୍ତ୍ତ ରଖିଥିଲେ ।

ସୂଚନାନୁସାରେ, ରଶିଦ ୨୦୧୭ ଓ ୨୦୧୮ରେ ପାକିସ୍ତାନ ଯାଇ ନିଜ ପ୍ରେମିକାକୁ ସାକ୍ଷାତ ମଧ୍ୟ କରିଛି । ସେଠାରେ ସେ କରାଚୀରେ ରହିଥିଲା । ସେଠାରେ ରଶିଦଙ୍କ ମାମୁ ନଜୀର୍ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ତେବେ ମାମୁ ମଧ୍ୟ ଏହି ସମ୍ପର୍କରେ ରାଜି ନଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ରଶିଦର ଜଣେ ମାଉସୀ ପୁଅ ଭାଇ ଶାହଜେବ ଆଇଏସଆଇ ଅଫିସରେ ଭାବେ ମାମୁଁଙ୍କୁ କୌଣସି ପ୍ରକାରେ ବୁଝାଇବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା ।

ଶାହଜେବ୍ ଏହି ଖବର ଆଇଏସଆଇର ଉପରିସ୍ଥ ଅଫିସରଙ୍କୁ କହିବା ପରେ ଅଫିସର୍ ମାନ ରଶିଦକୁ ପ୍ରେମିକା ସହ ବିବାହ କରାଇବେ ବୋଲି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିଲେ । ଏହାବଦଳରେ ରଶିଦକୁ ଭାରତର ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଫଟୋ, ନକ୍ସା, ସେନା ମୁଭମେଣ୍ଚ ଆଦି ତଥ୍ୟା ମାଗିଥିଲେ । ଏପରିକି ଅର୍ଥ ଲୋଭ ମଧ୍ୟ ଦେଖାଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ରଶିଦ ଭାରତ ଆସି ଆଇଏସଆଇ ଏଜେଣ୍ଟ ଭାବେ କାମ କରିଥିଲେ । ସେ ମୋବାଇଲରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ସମସ୍ତ ତଥ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ ।

ଏବେ ଏନଆଇଏ ରଶିଦର ବିଭିନ୍ନ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ବାବଦରେ ତଥ୍ୟ ସଂଗ୍ରହ କରୁଛି । ରଶିଦକୁ ପେଟିଏମ ଯୋଗେ  ପାକିସ୍ତାନରୁ ଟଙ୍କା ମିଳୁଥିଲା । ଏପରିକି ରଶିଦର ପିତା, ମାତା ଓ ଦାଦାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଏନଆଇଏ ଜେରା କରିଛି । ପରିବାରର ୧୫ଜଣ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଏନଆଇଏ ୧୬ ଘଣ୍ଟା ଧରି ଜେରା କରିଥିଲା । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଏଟିଏସ ୨୦୨୦ ଜାନୁଆରୀ ୧୯ରେ ରଶିଦକୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା ।

   Related Posts