Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କରଞ୍ଜିଆ ରେଞ୍ଜରେ ଗୋଠଛଡା ଦନ୍ତା ଆତଙ୍କ : ଭାଙ୍ଗିଲା ଘର, ନଷ୍ଟ କଲା ଫସଲ
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା, ମିଳିବ ନିର୍ବାଚନୀ ଚିହ୍ନ
  • ||

୨୦୨୧ ମହିଳା ବିଶ୍ୱକପ: ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ହାସଲ କଲା ଭାରତ

16/04/2020 at 11:11 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୬|୦୪:  ଭାରତୀୟ ମହିଳା କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ୨୦୨୧ରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଦିନିକିଆ ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ପାପ୍ତ କରିଛି । ଆଇସିସିର ଟେକ୍ନିକାଲ କମିଟି ମହିଳା ଚାମ୍ପିଅନସିପର ତିନୋଟି ସିରିଜକୁ ବାତିଲ କରିଦେଇଛି । ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ଗତ ବର୍ଷ ୩ ମ୍ୟାଚର ସିରିଜ ମଧ୍ୟ ଦୁଇ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ତିକ୍ତତା କାରଣରୁ ହୋଇପାରି ନଥିଲା । ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍  ପରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ୩୭ ପଏଁଣ୍ଟ ସହ ପ୍ରଥମରେ ରହିଛି । ସେହିପରି ଇଂଲଣ୍ଡ ୨୯ ପଏଁଣ୍ଟ ପାଇ ଦ୍ୱିତୀୟ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୨୫ ପଏଁଣ୍ଟ ସହ ତୃତୀୟ ଓ ଭାରତ ୨୩ ପଏଁଣ୍ଟ ସହ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି ।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡକୁ ମଧ୍ୟ ଚାମ୍ପିଅନସିପରେ ସ୍ଥାନ ମିଳିଛି । ଅନ୍ୟ ତିନୋଟି ଟିମକୁ ନେଇ କ୍ୱାଲିଫାୟାରରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ । ଏହି ବିଶ୍ୱକପ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୬ରୁ ମାର୍ଚ୍ଚ ୭ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯିବ ।

ଆଇସିସି ବିଶ୍ୱକପରଯୋଗ୍ୟତା ପର୍ଯ୍ୟୟ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାରେ ଜୁଲାଇ ୩ରୁ ୧୯ ମଧ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥାନ୍ତା । ଏଥିରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ପାକିସ୍ତାନ, ଓ୍ୱେଷ୍ଟଇଣ଼୍ଡିଜ, ବାଂଲାଦେଶ, ଥାଇଲାଣ୍ଡ, ଆୟାରଲାଣ୍ଡ, ଜିମ୍ବାଓ୍ୱେ, ପାପୁଆ ନ୍ୟୁ ଗିନି, ଆମେରିକା  ଓ ନେଦରଲାଣ୍ଡ ଭାଗ ନେଇଥାନ୍ତେ । କିନ୍ତୁ କରୋନା ଭାଇରସ ପାଇଁ ଏହି ଚାମ୍ପିଅନସିପକୁ ଟାଳିବାକୁ ପଡିଛି । ଏହାପରେ ଭାରତ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ ଚାରୋଟି ଦେଶକୁ ବିଶ୍ୱକପରେ ସିଧାସଳଖ ଟିକେଟ୍ ମିଳିଛି ।

   Related Posts