Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଗୁରୁବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ରେକର୍ଡ ୮୪୭୧ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୨୪୯ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଚାଲିଗଲେ ଆଉ ଜଣେ କଳାକାର, ଅଭିନେତା ପ୍ରିୟ ସୁନ୍ଦର ମିଶ୍ରଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • କୁକୁଡାକୁ ଖାଇଗଲେ ବୁଲା କୁକୁର, ରାଗି ଯାଇ ଗୁଳି କରିଦେଲା ମାଲିକ : ଥାନାରେ ମାମଲା
  • ||
  • ଗୋଆରେ ଏନସିପି-ଶିବସେନାର ହାତ ଛାଡିଦେଲା କଂଗ୍ରେସ, କହିଲା-‘ଆମର ଏକାକି ଜିତିବା କ୍ଷମତା ଅଛି’
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୩ ଲକ୍ଷ ୧୭ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୯୧ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୦୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୦ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦୩୬୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୭୭୪୬୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କ୍ୟାପ୍ଟେନ୍ ନୁହେଁ କିନ୍ତୁ ଜୋଶ୍ ଏବେବି ଅଛି : ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଅଧିନାୟକଙ୍କ ସହ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେଲେ କୋହଲି
  • ||
  • ପ୍ରଚାର ବେଳେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ହଟହଟା, ତଡିଦେଲେ ଗାଁ ଲୋକେ
  • ||
  • ଚୌଦ୍ୱାର ସୁନା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ ଓ ଲୁଟ୍ ଘଟଣା : ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ଡିସିପି
  • ||

ଭାରତର ଏହି ଗାଁରେ ପଶି ପାରେ ନାହିଁ ପୋଲିସ୍‌ , ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କ ଏହା ହେଉଛି ସର୍ବୋତ୍ତମ ସ୍ଥାନ

4/12/2021 at 2:50 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୪।୧୨ : ଭାରତରେ ପ୍ରେମ ବିବାହକୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗ୍ରହଣ କରଯାଇ ନାହିଁ । ଏହି ବିବାହକୁ ଅନେକ ଲୋକମାନେ ଖରାପ ନଜର ସହ ଖରାପ ବୋଲି ଭାବନ୍ତି । ବିଶେଷକରି ଯଦି ଏହି ବିବାହ ଏକ ଅନ୍ୟ ଜାତିର ହୁଏ । ତେବେ ଅନେକ ଦ୍ବନ୍ଦ ଦେଖା ଦେଇଥାଏ । ଯେତେବେଳେ ବିଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନର ଦୁଇଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ବିବାହ କରନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କୁ ସମାଜର ଅନେକ ପ୍ରକାରର ବାରଣକୁ ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡେ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳମାନେ ଘରୁ ପଳାଇବାକୁ ବହୁତ ଭୟ କରନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ କାହାକୁ ଭଲ ପାଉଥାନ୍ତି ଏବଂ ଘରର ଛାଡି ଅନ୍ୟ କେଉଁଠି ରହୁଥିବେ ହେଲେ ଭୟ ରହୁଥିବ । ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ସ୍ଥାନ ସବୁଠାରୁ ଉପଯୁକ୍ତ । ତେବେ ଜାଣନ୍ତୁ ଏହି ସ୍ଥାନ ବିଷୟରେ କେଉଁ ରହିଛି ।

ଭାରତରେ ଏପରି ଏକ ସ୍ଥାନ ଅଛି ଯେଉଁଠାରେ ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କୁ ବହୁ ମାତ୍ରାରେ ସୁରକ୍ଷା ଦେଇଥାଏ । ଏହି ସ୍ଥାନ ହେଉଛି ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର କୁଲୁ ଜିଲ୍ଲାରେ ଥିବା ଶଙ୍ଗଚୁଲ ମହାଦେବ ମନ୍ଦିର । ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ପଳାଇ ଆସିଥିବା ଅନେକ ପ୍ରେମୀଙ୍କୁ ଏହି ମନ୍ଦିରରେ ଆଶ୍ରୟ ନେଇଥାନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କୁ ଏଠାରେ ରହିବା ଏବଂ ଖାଇବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇଥାଏ । ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଏହି ମନ୍ଦିର ଭିତରକୁ କେହି ଆସିପାରିବେ ନାହିଁ । ତେବେ ଯେଉଁ ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳ ଘରୁ ପଳାଇ ଆସି ଏହି ମନ୍ଦିରରେ ଆଶ୍ରୟ ନେଉଥାନ୍ତି ତାଙ୍କୁ ଖୁବ୍‌ ଭଲ ଭାବେରେ ଅତିଥି ଭାବେ ସମ୍ମାନ ଦିଆଯାଏ । ଏହାର ଏକ ବିଶେଷ କାରଣ ମଧ୍ୟ ଅଛି । ବାସ୍ତବରେ, ଗାଁର ଲୋକମାନେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ଯଦି ସେମାନେ ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳଙ୍କୁ ଆଶ୍ରୟ ନ ଦିଅନ୍ତି, ତେବେ ଭଗବାନ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ରାଗି ଯିବେ । କାହିଁକି ନା ଏହାକୁ ବିଶ୍ବାସ କରି କୁହାଯାଏ କି ପାଣ୍ଡବମାନେ ଅଜ୍ଞାତବାସ ପାଇଁ ଏହି ସ୍ଥାନକୁ ଆସିଥିଲେ । ସେତେବେଳେ ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ଏହି ମନ୍ଦିରରେ ଲୁଚାଇ ରଖିଥିଲେ । ଯେତେବେଳେ କୌରବ ସେଠାକୁ ଆସିଲେ ସେତେବେ ଶଙ୍ଗଚୁଲ ମହାଦେବ ନିଜେ ସେମାନଙ୍କୁ ଗାଁକୁ ଆସିବା ଉପରେ ରୋକ୍‌ ଲଗାଇ ଦେଇଥିଲେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ କହିଥିଲେ ତାଙ୍କ ଶରଣକୁ ଆସିଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ସେ ସୁରକ୍ଷା ଦେବେ ।

ଏହି ମାନ୍ୟତାକୁ ଆଧାର କରି, ଯେଉଁମାନେ ଏଠାକୁ ଆଶ୍ରୟ ନେବାକୁ ଆସନ୍ତି, ସେମାନେ ଆଜି ମଧ୍ୟ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବେ ରୁହନ୍ତି । ଏହି ପରମ୍ପରା ଶତାବ୍ଦୀରୁ ଧରି ଚାଲିଆସୁଛି । ପ୍ରତ୍ୟେକ ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳଙ୍କୁ ଏଠାରେ ଖାଇବା ଏବଂ ରହିବା ପାଇଁ ସ୍ଥାନ ଦିଆଯାଏ । ଏହି ଗାଁରେ ପୋଲିସମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରବେଶ କରିବା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ନିଷେଧାଦେଶ ରହିଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଏଠାରେ କେହି ଉଚ୍ଚ ସ୍ୱରରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରନ୍ତି ନାହିଁ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ହେଉଛି ସର୍ବୋତ୍ତମ ସ୍ଥାନ ।

   Related Posts