Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦୪୮୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୪୪୪୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୫୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୮୫ ମୃତ
  • ||
  • ଖୋଲିଲା ଶିମିଳିପାଳ, ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର
  • ||
  • ଆଉ ନାହାଁନ୍ତି ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ଶାନ୍ତିଦେବୀ, ୮୮ ବର୍ଷ ବୟସରେ ପରଲୋକ
  • ||
  • କଥକ ସମ୍ରାଟ ବିରଜୁ ମହାରାଜଙ୍କ ପରଲୋକ, ୮୩ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ତ୍ରିସ୍ତରୀୟ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ : ସୋମବାରଠୁ ଦାଖଲ ହେବ ପ୍ରାର୍ଥୀପତ୍ର, କରୋନା କଟକଣାରେ ସରିବ ପୁରା ପ୍ରକ୍ରିୟା
  • ||
  • ଆହତ ହାତୀର ଚିକିତ୍ସା କଲା ବନ ବିଭାଗ, ବାରହା ଫାଶରେ ପଡି ଗୋଡରେ ହୋଇଥିଲା କ୍ଷତ
  • ||
  • ଖସିବ ପାରଦ ବଢିବ ଶୀତ, ୧୯ ଯାଏଁ ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାରେ ଘନ କୁହୁଡି
  • ||

ବିନା ଅନୁମତିରେ ପାକିସ୍ତାନ ଗଲା ଭାରତୀୟ କବାଡି ଟିମ୍‌- ଦେଖା ଦେଲାଣି ବିବାଦ

10/02/2020 at 5:32 PM

ଲାହୋର ୧୦।୦୨: ବିନା ଅନୁମତିରେ ପାକିସ୍ତାନ ଗସ୍ତ । ଭାରତୀୟ କବାଡ ଦଳ ବିଶ୍ବ କବାଡି ଚମ୍ପିଆନସିପ୍‌ରେ ଭାଗ ନେବାକୁ ପାକିସ୍ତାନ ଗସ୍ତ କରିଛି । ଭାରତୀୟ ଦଳ ପାକିସ୍ତ ଗସ୍ତ କରିବା ପୂର୍ବରୁ କୌଣସି ମହାସଂଘ ବା ଖେଳ ବିଭାଗର ଅନୁମତି ନେଇନାହିଁ । ଯାହାକୁ ନେଇ ବିବାଦ ଦେଖାଦେଲାନି । ତେବେ ସମସ୍ତ ବିଭାଗ ଓ ମହାସଂଗ କହୁଛନ୍ତି ଯେ, ପାକିସ୍ତାନ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ଆମେ କୌଣସି ଦଳକୁ ଅନୁମତି ଦେଇନାହୁଁ , ତେବେ ଦଳ ପାକିସ୍ତାନ ଗସ୍ତ କଲା କିପରା ।

ପାକିସ୍ତାନରେ ବିଶ୍ବ କବାଡି ଚମ୍ପିଆନସିପ୍‌ ସୋମବାର ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି । ଲାହୋର ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ କିଛି ସ୍ଥାନମାନଙ୍କରେ ମ୍ୟାଚ୍‌ସବୁ ଖେଳାଯିବ । ତେବେ ଭାରତୀୟ କବାଡି ଓ୍ବାଘା ବର୍ଡର ଦେଇ ପାକିସ୍ତାନ ଗସ୍ତ କରିଛି । ଓ୍ବାଘା ବର୍ଡରେ ଭାରତୀୟ ସୀମ ଅତିକ୍ରମ କରିବା ପରେ ସେମାନଙ୍କ ପାକିସ୍ତାନ କବାଡି ସଂଘ ସ୍ବାଗତ କରିଥିଲା । ଏବଂ କଡା ସୁରକ୍ଷା ବଳୟ ମଧ୍ୟରେ ଲାହୋର ଏକ ହୋଟେଲକୁ ନିଆଯାଇଛି । ଯେଉଁଠାରେ ପାକିସ୍ତାନର ଖେଳମନ୍ତ୍ରୀ ସେମାନଙ୍କୁ ସ୍ବାଗତ କରିଛନ୍ତି ।

ତେବେ ଭାରତର ଯେକୌଣସି ଦଳ ଯଦି ବିଦେଶରେ କୌଣସି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭାଗ ନେବାକୁ ଯାଉଛି । ତେବେ ଦଳର ଗସ୍ତ ନେଇ ସଂଘ ଖେଳ ବିଭାଗକୁ ଜଣାଇବ । ପରେ ବିଦେଶ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ , ତାପରେ ସୁରକ୍ଷା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଗୃହ ବିଭାଗକୁ ଜଣାଇବା ଉଚିତ । ଯାହାକି ଭାରତୀୟ ନିୟମଅନୁସାରେ ରହିଛି । ତେବେ ପାକିସ୍ତାନ ଗସ୍ତ କରିଥିବା ଏହି ଭାରତୀୟ କବାଡି ଦଳ କାହାରି ଅନୁମତି ନେଇନାହିଁ ।

ଭାରତୀୟ କବାଡି ମହାସଂଘର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କହିଛନ୍ତି ଯେ,ପାକିସ୍ତାନ ଗସ୍ତ କରିବାକୁ କୌଣସି ଟିମ୍‌କୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇନାହିଁ, କି ଗସ୍ତ ବିଷୟରେ ମହାସଂଘକୁ କିଛି ଜଣାନାହିଁ । ତେଣୁ ଗସ୍ତ କରିଥିବା ଟିମ୍‌ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ।

   Related Posts