Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେବାଳିଆ ଦ୍ଵାର ଦେଶରେ ଥିବା ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ପାଇଁ ଅକ୍ସିଜେନ ପାଲଟିଲା ଭାରତ, ଦେଲା ଏତେ କୋଟି ସହାୟତା
  • ||
  • ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସର ୧୮ ଜଣିଆ ନିର୍ବାଚନ କମିଟି, ନରସିଂହ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ
  • ||
  • ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ: ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଦାଖଲ କଲେ ୮୭୭୨ ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀ
  • ||
  • ପୁଣି ନିରାଶ ହେଲେ ସୁମିତ୍, ଆବେଦନ ଖାରଜ କଲେ ଏସଡିଜେଏମ କୋର୍ଟ
  • ||
  • ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ହିଂସା ! ସମିତି ସଭ୍ୟାଙ୍କ ଗାଡି ଜାଳିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ମହିଳାଙ୍କ ଦେହରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଲେ ଧରମ ଭାଇ ! ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ବିଲଡର୍ ସଂସ୍ଥାର ଘର ଉପରେ ବୋମାମାଡ, ୩ ଶ୍ରମିକ ଆହତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦୪୮୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୪୪୪୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୫୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୮୫ ମୃତ
  • ||

ବିଶ୍ବକପରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଟିମ ଇଣ୍ଡଆର ମୁଖ୍ୟ କୋଚ୍ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ କୋହଲିଙ୍କ ବଦଳରେ ଏହି କ୍ୟାପଟେନଙ୍କୁ କଲେ ଭୁରି ଭୁରି ପ୍ରଶଂସା…

17/07/2019 at 6:45 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୧୭|୭:  ବିଶ୍ବକପ ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଟିମ ଠାରୁ ହାରିବା ପରେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ମୁଖ୍ୟ  କୋଚ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନର ଶିକାର ହେବାକୁ ପଡ଼ିଥିଲା। ପୁଣି ୨୦୧୯ ବିଶ୍ବକପ ମ୍ୟାଚରେ ବାଉଣ୍ଡ୍ରି ଆଧାରରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଟିମକୁ ଆଇସିସି ବିଜେତା ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ଆଇସିସିର ଏହି ନିୟମକୁ ନେଇ  କ୍ରିକେଟପ୍ରେମୀ , ଅଭିନେତା ଓ ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟରମାନେ ସମାଲୋଚନା କରିଥିଲେ।

ବହୁ ବାଦ ବିବାଦରେ ଚଳିତ ବିଶ୍ବକପ ଖେଳ ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି। ଏହି ସମୟରେ ଭାରତୀୟ ଟିମର ମୁଖ୍ୟ କୋଚ୍ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଅଧିନାୟକ କେନ ଓ୍ବିଲିୟମସନଙ୍କୁ ଖୋଲାଖୋଲି ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି। ବିଶ୍ବକପ ମ୍ୟାଚରେ ଓ୍ବିଲିୟମସନ ନିଜର ଦକ୍ଷତା ସମସ୍ତଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ପ୍ରତିପାଦନ କରିଛନ୍ତି। ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ  ଓ୍ବିଲିୟମସନଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରି ଟ୍ବିଇଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି, ବିଶ୍ବକପରେ  ଓ୍ବିଲିୟମସନଙ୍କ ଦକ୍ଷତା ଓ ନେତୃତ୍ବ ସବୁଦିନ ପାଇଁ ମନେ ରିହିବ।

 ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଲେଖିଛନ୍ତି, ତମ ଦକ୍ଷତା  ଓ ଶାନ୍ତି ପାଇଁ ୪୮ ଘଣ୍ଟା ପରେ ଜାଣିବ ତମେ କଣ ପାଇଲ?  ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଅଧିନାୟକ କେନ ଓ୍ବିଲିୟମସନଙ୍କ ଦକ୍ଷତା ଓ ଦମଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ  ପାଇଁ  ନିଜ ଟିମକୁ ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚରେ ପହଞ୍ଚାଇଥିଲେ। ପୁରା ବାଶ୍ବକପ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଦୁଇଟି ଶତକ ଓ ଦୁଇଟି ଅର୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିବା ସହ ୫୭୮ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ।ବିଶ୍ବକପରେ ଥିବା ସବୁ ଅଧିନାୟକଙ୍କ ଠାରୁ ଓ୍ବିଲିୟମସନ ଅଧିକ ଓ୍ବିକେଟ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି।

 ସେଥିପାଇଁ ଓ୍ବିଲିୟମସଙ୍କୁ ମ୍ୟାନ ଅଫ ଦ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଭାବେ ଆଇସିସି ଘୋଷଣା କରିଛି। ଭାଗ୍ୟସାଥ ନଦେବାରୁ ବିଶ୍ବକପ ହାତ ଛଡ଼ା ହୋଇଗଲା ବୋଲି ଅଭିଜ୍ଞ କ୍ରିକେଟରମାନେ କହିଛନ୍ତି।

   Related Posts