Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସମ୍ମାନ ରଖିଲା ଭାରତ, ଶେଷ ଦିନିକିଆରେ କଙ୍ଗାରକୁ ୧୩ ରନରେ ଦେଲା ମାତ୍, ୨-୧ରେ ସିରିଜ୍ ଜିତିଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଶବ ସତ୍କାର ପାଇଁ ଗାଁ ମଶାଣୀରେ ମିଳୁନି ଜାଗା, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ହେଲା ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ପଡିଛି ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କଲେ ମହିଳା ମାଓବାଦୀ, ହାର୍ଡକୋର ମାଓବାଦୀ ରାମକ୍ରିଷ୍ଣାର ଥିଲା ଅଙ୍ଗରକ୍ଷୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୧୧୨ ଡାଏଲ କରନ୍ତୁ, ମିଳିବ ସବୁ ଜରୁରୀ ସେବା ଓ ସହାୟତା : ନୂଆ ଏକକ ପୋଲିସ ହେଲ୍ପ ଲାଇନ୍ ନମ୍ବର ଘୋଷଣା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • କଟକ : ‘ସ୍କୁଲ ଫି’ ଧାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଆଇନ ନାହିଁ’- ହାଇକୋର୍ଟରେ ଏଭଳି ତଥ୍ୟ ରଖିଲେ ସରକାର
  • ||
  • ୩ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଯିବେ ଅଭୟକାନ୍ତ ପାଠକ: ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଭିଜିଲାନ୍ସ କୋର୍ଟ ଦେଲେ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କରୋନା ପରୀକ୍ଷା ଦର, ଏଣିକି ୪ଶହ ଟଙ୍କାରେ ହେବ କୋଭିଡ୍ RT-PCR ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଜମିବାଡ଼ି ବିବାଦକୁ ନେଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ, ୪ ଆହତ
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବାଇକ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଝି : ରେଳ ଷ୍ଟେସନରୁ ୭୪ ଜଣ ଦାଦନ ଶ୍ରମିକ ଉଦ୍ଧାର, ସର୍ଦାର ଫେରାର
  • ||

ପାକିସ୍ତାନକୁ ପାନେ: ଅସ୍ତ୍ର ବିରତି ଉଲ୍ଲଂଘନ ଭାରି ପଡିଲା, ୩ ଦିନରେ ଭାରତୀୟ ଯବାନଙ୍କ ଗୁଳିରେ ଟଳିଲେ ୧୭ ପାକ୍ ସୈନିକ

22/06/2020 at 6:51 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୨।୦୬: ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରେଖାରେ ଗତ ଅନେକ ଦିନ ହେବ ପାକିସ୍ତାନ ପକ୍ଷରୁ ବାରମ୍ବାର ଅସ୍ତ୍ର ବିରତି ଉଲ୍ଲଂଘନ ହୋଇଛି। ଭାରତୀୟ ଯବାନ ମଧ୍ୟ ପାକିସ୍ତାନର ପ୍ରତିଟି ଦୁଃସାହାସର ମୁହଁତୋଡ ଜବାବ ଦେଉଛନ୍ତି। ସୀମାରେ ଗୁଳିମାଡ କରୁଥିବା ପାକିସ୍ତାନକୁ ଏବେ ମହଙ୍ଗା ପଡିଛି। ପ୍ରାପ୍ତ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଭାରତୀୟ ସୁରକ୍ଷାବଳର ଯବାନ ସୋମବାର ଦୁଇ ପାକିସ୍ତାନୀ ସୈନିକଙ୍କ ନିପାତ କରିଛନ୍ତି। ଏହାକୁ ମିଶାଇ ଗତ ୩ ଦିନରେ ପାକିସ୍ତାନର ୧୭ ସୈନିକ ଭାରତୀୟ ଯବାନଙ୍କ ହାତରେ ଜୀବନ ହାରିଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ପାକିସ୍ତାନ ସେନାର ଅନେକ ଅଗ୍ରଣୀ ଶିବିରକୁ ମଧ୍ୟ ଭାରତୀୟ ଯବାନ ଉଡାଇଛନ୍ତି। ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନା ଚଳିତ ବର୍ଷ ଅଦ୍ୟାବଧି ଦୁଇ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଥର ଅସ୍ତ୍ର ବିରତି ଉଲ୍ଲଂଘନ କରି ସାରିଛି।

ସୂଚନା ମୁତାବକ ରବିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତ୍ରିରେ ଭାରତୀୟ ସେନା ପକ୍ଷରୁ ହୋଇଥିବା ବଡ ଧରଣର ଜବାବୀ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନରେ ପିଓକେର ନିକିୟାଲ ସେକ୍ଟରରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନାର ୬ ଯବାନ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା ବେଳେ ସୋମବାର ସକାଳେ ଆଉ ଦୁଇ ପାକିସ୍ତାନୀ ସୈନିକ ନିହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ପାକିସ୍ତାନର ୪ଟି ଫରଓ୍ଵାର୍ଡ ପୋଷ୍ଟକୁ ମଧ୍ୟ ଧ୍ଵଂସ କରାଯାଇଛି। ଏହି ସବୁ ସୈନିକ ପାକିସ୍ତାନ ସେନାର ସିନ୍ଧ ରେଜିମେଣ୍ଟର ଯବାନ ଥିଲେ। କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ଭାରତୀୟ ସେନା ପକ୍ଷରୁ ହୋଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନରେ ୧୨ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ପାକିସ୍ତାନୀ ସୈନିକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଜୁନ ୨୦ ଓ ୨୧ରେ ପାକିସ୍ତାନ ସେନାକୁ ଭାରତୀୟ ଯବାନଙ୍କ ଦୃଢ ଜବାବରେ କ୍ଷତି ଉଠାଇବାକୁ ପଡିଥିଲା।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ପାକିସ୍ତାନ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରଥମେ ଭାରତୀୟ ସେନାର ଶିବିରକୁ ନିଶାଣ କରି ହମଲା କରାଯାଇଥିଲା। ପ୍ରତି ଜବାବରେ ଭାରତୀୟ ସୈନିକ ଦୃଢ  ଜବାବ ଦେଇଥିଲେ। ଭାରତୀୟ ସେନା ଏମିତି ପାଲଟା ଜବାବ ଦେଇଥିଲେ ଯେ, ପାକିସ୍ତାନ ସୈନିକଙ୍କୁ ଛତ୍ରଭଙ୍ଗ ଦେଇ ପଳାୟନ କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା। ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଭାରତୀୟ ସେନାର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନରେ ହାଜିପିର ସେକ୍ଟର, ବଦୋରୀ ସେକ୍ଟର, ବଗସର ସେକ୍ଟର, ଜନ୍ଦରୋଟ୍‌ ଓ ଡେରା ସେର ଖାନ ସେକ୍ଟରର ପାକିସ୍ତାନ ସେନାର ୯ ସୈନିକ ନିହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

   Related Posts