Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କୋଭିଡ୍ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଯାଇଛି ୪ ମୁଣ୍ଡ, ୧୭୩୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୧୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୮୩୦୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖଣ୍ଡ ଯୁଦ୍ଧ : ୪ ଗୁରୁତର, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୧୮୧୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଉଦଳା : ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଡବଲ ମର୍ଡର ! ସଂମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଓ ପୁତୁରାକୁ ହତ୍ୟା କଲା ଭାଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଜେଡିରୁ ବହିଷ୍କୃତ ହେଲେ ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : କମ୍ବିଂ ଅପରେସନ ସାରି ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ ବିସ୍ଫୋରଣ : ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଡ କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟ୍ ସହିଦ, ୯ଯବାନ ଆହତ
  • ||

ଚୀନ୍‌ରେ ଭୟଙ୍କର କୋରନା ଭାଇରସ୍‌ର ଶିକାର ହେଲେ ଭାରତୀୟ ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ – ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି

20/01/2020 at 10:50 AM

ବେଜିଂ ୨୦।୦୧ – ଚୀନ୍‌ରେ ଏବେ କୋରନା ଭାଇରସ୍‌ ବ୍ୟାପିବାରେ ଲାଗିଛି । ଏହି ଭାଇରସ୍‌ ଯୋଗୁଁ ପ୍ରବଳ ଥଣ୍ଡା ସର୍ଦ୍ଦି ପରି ସଂକ୍ରମଣ ହେଉଛି ।ଏହି ସଂକ୍ରମଣ ହେଲେ ଶ୍ୱାସ କ୍ରିୟାରେ ଅସୁବିଧା ହୋଇଥାଏ । ଭାରତୀୟ ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ ଚୀନ୍‌ରେ ପ୍ରଥମ ବିଦେଶୀ ନାଗରିକ ଭାବେ ଏହି ସଂକ୍ରମଣର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି । ତାଙ୍କୁ ଭୀଷଣ ଶ୍ୱାସକ୍ରିୟା ଜନିତ ସଂକ୍ରମଣ ବା ସିଭିୟର ଆକ୍ୟୁଟ ରେପସପରେଟୋରୀ ସିଣ୍ଡ୍ରୋମ ହୋଇଛି । ମାହେଶ୍ୱରୀଙ୍କୁ ଚୀନ୍‌ର ଏକ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସାପାଇଁ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛଇ । ତାଙ୍କୁ ଭଣ୍ଟିଲେଟର ବା ଶ୍ୱାସକ୍ରିୟା ସହାୟକ ଯନ୍ତ୍ର ଉପରେ ରଖାଯାଇଛି । ସେ ଚୀନ୍‌ରେ ଶେଂଜେନବ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ସ୍କୁଲରେ ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ ଭାବେ କାମ କରୁଛନ୍ତି ।

ମାହେଶ୍ୱରୀଙ୍କ ପତି ଆୟୁଷ୍ମାନ କୋବାଲଙ୍କ ଅନୁସାରେ ଡାକ୍ତରମାନେ ତାଙ୍କୁ କୋରୋନା ଭାଇରସ୍‌ ଯୋଗୁଁ ସଂକ୍ରମଣ ହୋଇଥିବା କଥା ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କୁ ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି । ତାଙ୍କର ଚିକିତ୍ସା ଚାଲଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ସେ ଏବେ ଚେତାଶୂନ୍ୟ ଅବସ୍ଥାରେ ଅଛନ୍ତି । ଏଥିରୁ ଭଲ ହେବା ପାଇଁ ବହୁ ଦିନ ଲାଗିବ ବୋଲି ଚିକିତ୍ସା କରୁଥିବା ଡାକ୍ତରମାନେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

Patient visits doctor at the hospital. Concept of medical healthcare and doctor staff service.

ଏହି ଭାଇରସ୍‌ କାରଣରୁ ଏବେ ଚୀନ୍‌ରେ ଭୟର ବାତାବରଣ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ଏହା SARS ସହ ସମାନ । ଏହି ସଂକ୍ରମଣ କାରଣରୁ ୨୦୦୨ -୨୦୦୩ରେ ହଂକଂରେ ୬୫୦ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା । ଏବେ ୬୨ ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ।

   Related Posts