Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୦୪କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡାରେ BSF ଜବାନଙ୍କ କମ୍ବିଂ ଅପରେସନ, ଟିଫିନ୍ ବୋମା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ଷ୍ଟାଡିୟମ ନିକଟରେ ଉଚ୍ଛେଦ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ, ୨ ଫ୍ଲାଟୁନ ଫୋର୍ସ ମୃତୟନ
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଜନସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ-୨ ସହକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଏକକାଳୀନ ୬ଟି ସ୍ଥାନରେ ରେଡ୍
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼ : ପୋଲିସ କବ୍‌ଜାରେ ୪ ଆନ୍ତଃ ଜିଲ୍ଲା ଡକାୟତ
  • ||

କରୋନାକୁ ମୁକାବିଲା କରିବ ରେଳବାଇ : ଟ୍ରେନ୍ କୋଚ୍‌ରେ ଆଇସୋଲେସନ୍ ଓ୍ବାର୍ଡ , ସପ୍ତାହକୁ ୧୦ ବଗିରେ ହେବ କରୋନା ଡାକ୍ତରଖାନା

28/03/2020 at 3:16 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୮।୦୩: ଭାରତୀୟ ରେଲୱେ କରିବ କରୋନା ମୁକାବିଲା। ଟ୍ରେନ ମାଧ୍ୟମରେ ହେବ କରୋନା ବିରୋଧୀ ଲଢ଼େଇ । ସାରା ଦେଶରେ ଏବେ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଟ୍ରେନ ବଗିକୁ ସରକାର କରୋନା ହସ୍ପିଟାଲ ତଥା ଆଇସୋଲେସନ ସେଣ୍ଟର କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତି ନେଇଛନ୍ତି ।

ପ୍ରାଥମିକ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଗୋଟିଏ ଟ୍ରେନକୁ ଆଇସୋଲେସନ୍ ୱାର୍ଡରେ ରୂପାନ୍ତରିତ କରାଯାଇଛି । ଏହି ପଦ୍ଧତି ସଫଳ ହେଲେ ରେଲୱେ ପ୍ରତି ସପ୍ତାହରେ ପ୍ରତି ଜୋନରେ ୧୦ଟି ଲେଖାଏଁ କୋଚକୁ ଆଇସୋଲେସନ୍ ୱାର୍ଡରେ ପରିଣତ କରିବ । ଯେଉଁ ଅଞ୍ଚଳରେ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢ଼ିବ ସେହି ଅଞ୍ଚଳରେ ଟ୍ରେନ ଗୁଡ଼ିକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇ ଲୋକଙ୍କୁ ସୁବିଧା ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ । ଏନେଇ ନିଜେ ରେଳମନ୍ତ୍ରୀ ପିୟୁଷ ଗୋୟଲ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ରେଲୱେ ପକ୍ଷରୁ ଏନେଇ କାମ ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି ।

ଦେଶରେ କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ବଢ଼ୁଥିବା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟାକୁ ନେଇ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ମଧ୍ୟ  ରେଳ ମନ୍ତ୍ରଣାଳକୁ  ଏହି ଉପାୟ ବତାଇଥିଲେ । ଏବେ ଦେଶରେ ପ୍ରାୟ ୧୩ ହଜାରୁ ଅଧିକ ଟ୍ରେନକୁ ବାତିଲ କରାଯାଇଛି । ଯାହାଫଳରେ ରେଳ ବଗିଗୁଡିକ ମଧ୍ୟ ସେପରି ଛିଡା ହୋଇଛି | ପ୍ରତ୍ୟେକ ବଗିରେ ୨୦ ଟି କୋଠରୀ ଅଛି ଯାହା ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରିବ। ଯାହା ଦ୍ବାରା ହଜାର ହଜାର ଲୋକଙ୍କୁ ସେହି ବଗିକୁ ବ୍ୟବହାର କରି ଚିକିତ୍ସା ଦିଆଯାଇ ପାରିବ। ସେହିପରି ଗତ ୪ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ୧.୬ ଲକ୍ଷ ଟ୍ରେନ ୱାଗନକୁ ବ୍ୟବହାର କରି ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନକୁ ନିତ୍ୟ ବ୍ୟବହାର୍ଯ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ପରିବହନ କରାଯାଉଛି ।

   Related Posts