Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ଟିକା ନେବା ପରେ ୫୧ ଜଣଙ୍କ ଠାରେ ଦେଖାଗଲା ପାର୍ଶ୍ବ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୮୯୯ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା କୋଭିଡ୍ ଟିକାକରଣ, ୧୬୧ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଚାଲିଛି ଟିକାଦାନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୭୮ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୧୨୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫୧୫୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଘାଟିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଟ୍ରକକୁ ସାମ୍ନା ପଟୁ ପିଟିଲା ବାଇକ୍‌, ଚାଲିଗଲା ଶଳା-ଭିଣୋଇଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||

ରେଳବାଇର ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି : ଟ୍ରେନ ଟିକେଟରେ ଆଉ ମିଳିବନି ରିହାତି

19/03/2020 at 5:21 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୯/୦୩ : କରୋନା ଭାଇରସ ଉପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଆଜି ରାତି ୮ଟା ରେ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧନ କରିବେ | ଭାରତୀୟ ରେଳ ମନ୍ତ୍ରୀ ଏହାର ଠିକ କିଛି ସମୟ ପୂର୍ବରୁ ଏକ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି | ସମସ୍ତ କାଟାଗୋରିର ଟ୍ରେନ ଟିକେଟରେ ମିଳୁଥିବା ରିହାତି ଆଉ ମିଳିବନି ବୋଲି ରେଳ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି | ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ, ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ, ସିନିୟର ସିଟୀଜେନଙ୍କ ୪ଟି କାଟାଗୋରି ଓ ୧୧ ପ୍ରକାର ରୋଗୀଙ୍କୁ ମିଳୁଥିବା ରିହାତି ସେମିତି ହିଁ ରହିଛି | ଏଥିରେ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇନାହିଁ | କୋଭିଡି-୧୯କୁ ନେଇ ରେଳ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଏହିଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି | 

କମ ସଂଖ୍ୟକ ଯାତ୍ରୀ ଯେଭଳି ଟ୍ରେନରେ ଯାତ୍ରା କରିବେ ସେନେଇ ରେଳ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଏହିଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି | ଅଧିକ ସଂଖ୍ୟକ ଯାତ୍ରୀ ଟ୍ରେନରେ ଯାତ୍ରା କଲେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବ୍ୟାପିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ ରହିଛି | ଏହି ସଂକ୍ରମଣକୁ ବ୍ୟାପିବାରେ ରୋକିବା ପାଇଁ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି | ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଦେଶର ୨୫୦ ରେଳ ଷ୍ଟେସନରେ ମିଳୁଥିବା ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଟିକେଟ ୧୦ ଟଙ୍କାରୁ ବୃଦ୍ଧି କରି ୫୦ ଟଙ୍କା କରିଛନ୍ତି |

ସମସ୍ତ ଜୋନର ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ରେଳ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଏହି ନୋଟିସ ଜାରି କରିଛନ୍ତି | ଟ୍ରେନ ଟିକେଟରେ ମିଳୁଥିବା ସବସିଡି ଜାରି ରହିବ, କେବଳ ରିହାତି ମିଳିବନି ବୋଲି ନୋଟିସରେ ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଛି | ବର୍ତ୍ତମାନ ଟ୍ରେନ ଟିକେଟର ୫୩ଟି କାଟାଗୋରିରେ ରିହାତି ମିଳେ | ଏବେ ଏହି ରିହାତି କେବଳ ୧୫ଟି କାଟାଗୋରିକୁ ମିଳିବ | ଅନ୍ୟ ୩୮ କାଟାଗୋରିକୁ ମିଳୁଥିବା ରିହାତି କିଛି ଦିନ ପାଇଁ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଛି |

କରୋନା ଭାଇରସ ସଂକ୍ରମଣର ଭୟାବହତା ଦେଖି ଲୋକଙ୍କୁ ଟ୍ରେନରେ ଯାତ୍ରା ନ କରିବାକୁ ଆଡ଼ଭାଇଜାରୀ ଜାରି କରାଯାଇଛି | ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଆସନ୍ତାକାଲି ଠାରୁ ଜାରି ହେବ | ଆସନ୍ତାକାଲି ଓ ଏହାପରେ ବୁକ ହେଉଥିବା ଟିକେଟରେ ଏହି ନୂଆ ନିୟମ ଲାଗୁ ହେବ |

   Related Posts