Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତ ପୁଣି ବଢାଇଲା ସହଯୋଗର ହାତ, ବାହାରିନ୍‌ ଓ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ପଠାଇଲା କୋଭିସିଲ୍ଡ ଟିକା
  • ||
  • କେମ୍ରୁନରେ ଗ୍ୟାସ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ ସହ ଧକ୍କା ପରେ ଜଳିଗଲା ବସ୍ : ୫୩ ମୃତ, ୨୯ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶେଷ ହେବ କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନ ! ସଙ୍ଗଠନରେ ଫାଟ, ଯୋଗେନ୍ଦ୍ର ଯାଦବ ଓ ଟିକୈତଙ୍କ ସମେତ ୩୭ ଚାଷୀଙ୍କ ଉପରେ ପଡିବ ଚଡକ
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ଫାଟିଗଲା କାର୍ ଚକା, ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ; ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଆହତ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ହାଇଓ୍ୱାକୁ ପଛ ପଟୁ ପିଟିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୪୦ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଫେବୃଆରୀ ପାଇଁ କୋଭିଡ୍ ଗାଇଡ୍ଲାଇନ୍: ଏବେ ସିନେମା ହଲ୍ରେ ବସି ପାରିବେ ୫୦%ରୁ ଅଧିକ ଦର୍ଶକ, ସଭିଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲିଲା ସ୍ଵିମିଂ ପୁଲ୍
  • ||

ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ନୂଆ ଜୀବନୀ : ୨୦ ଭାଷାରେ ପ୍ରକାଶିତ, ରହିଛି କିଛି ଜଣା-ଅଜଣା ତଥ୍ୟ

31/05/2020 at 5:07 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩୧/୦୫ : ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଏକ ନୂଆ ଜୀବନୀ ରିଲିଜ ହୋଇଛି | ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତି ଜଷ୍ଟିସ କେ.ଜି.ବାଲକ୍ରିଷ୍ଣନ ଏହି ରିଲିଜ କରିଛନ୍ତି | ମୋଦିଙ୍କ ଜୀବନି ଉପରେ ଆଧାରିତ ଏହି ବହିଟି ହେଲା – Narendra Modi – Harbinger of Prosperity & Apostle of World Peace.

ଏଥିରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ଶାସନକାଳର ୬ ବର୍ଷ ପୂରଣ ହେବା ଅବସରରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି | ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଇଣ୍ଟରନେଟରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ପୁସ୍ତକ ପ୍ରକାଶିତ ହୋଇଥିଲା |

ଏହି ପୁସ୍ତକ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ପରିଷଦର ସଭାପତି ତଥା ଅଲ ଇଣ୍ଡିଆ ବାର ଆସୋସିଏସନର ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ଅଗରୱାଲା ଏବଂ ଆମେରିକାର ଲେଖକ ତଥା କବି ଏଲିଜାବେଥ ହୋରାନଙ୍କ ସହ-ଲେଖା ହୋଇଛି |

ପୁସ୍ତକରେ ମୋଦିଙ୍କ ପିଲାଦିନର କିଛି ଫଟୋ ରହିଛି | ଏହାସହ ତାଙ୍କ ଜୀବନର କିଛି ମହତ୍ଵପୁର୍ଣ ମୁହୂର୍ତ୍ତ ଏବଂ ଚମତ୍କାର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ସମ୍ପର୍କରେ ଲେଖାଯାଇଛି | ତା’ଛଡା ଜଣେ ଚା ବିକାଳୀ ବାଳକରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ରାଜନୀତିରେ ପାଦ ଦେବା ଯାଏଁ ତାଙ୍କର ଚଲାପଥ କିପରି ଥିଲା ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ମଧ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଛି | ଜଣେ ଚା’ ବିକାଳୀରୁ ସେ କିଭଳି ଦ୍ୱିତୀୟଥର ପାଇଁ ଦେଶର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଛନ୍ତି ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ପୁସ୍ତକରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି | ପୁସ୍ତକରେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ କିଛି ଜଣା-ଅଜଣା ତଥ୍ୟ ମଧ୍ୟ ରହିଛି |

ପୁସ୍ତକ ଦୁଇଟି ଫର୍ମାଟରେ ଉପଲବ୍ଧ, ହାର୍ଡକଭର ଏବଂ ଇ-ବୁକ | ଏହାସହ ପୁସ୍ତକ ୨୦ଟି ଭାଷାରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି | ୧୦ଟି ବିଦେଶୀ ଭାଷା-ଇଂରାଜୀ, ଆରବିକ, ଡଚ, ଫ୍ରେଞ୍ଚ, ଜର୍ମାନ, ଇଟାଲିଆନ, ଜପନୀଜ, ମାଣ୍ଡାରିନ, ରଷିଆନ ଓ ସ୍ପାନିସ ଭାଷାରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି | ୧୦ଟି ଭାରତୀୟ ଭାଷାରେ ମଧ୍ୟ ପୁସ୍ତକ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି | ହିନ୍ଦୀ, ଆସାମୀ, ବଙ୍ଗାଳି, ଗୁଜରାଟୀ, କନ୍ନଡ଼ ମରାଠୀ, ପଂଜାବୀ, ତାମିଲ, ତେଲୁଗୁ ଓ ଉର୍ଦୁ ଭାଷାରେ ପୁସ୍ତକ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି | 

   Related Posts