Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବାତ୍ୟା ଅପ୍‌ଡେଟ୍‌: ସାମ୍ଭାବ୍ୟ ବାତ୍ୟାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ବାତିଲ୍‌ ହେଲା ଟ୍ରେନ୍‌
  • ||
  • ଶେଷରେ ରଦ୍ଦ ହେଲା ତିନି କୃଷି ଆଇନ, ବିଧେୟକ ଉପରେ ମୋହର ମାରିଲେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ
  • ||
  • ପଞ୍ଜାବ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ବିଜେପିକୁ ବଡ଼ ସଫଳତା, ପଦ୍ମ ଧରିଲେ ଶିରୋମଣି ଅକାଳି ଦଳର ମନଜିନ୍ଦର ସିଂହ
  • ||
  • ନୂଆ କୋଭିଡ୍‌ ଭାରିଆଣ୍ଟକୁ ନେଇ ସଚେତନ ରହିବାକୁ ଅପିଲ୍‌ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ
  • ||
  • ଜୁନିୟର ହକି ବିିଶ୍ୱକପ୍‌: ସେମିରେ ପ୍ରବେଶ କଲା ଫ୍ରାନ୍ସ
  • ||
  • ବଙ୍ଗୋମୁଣ୍ଡା ଆଇଆଇସିଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ଖଣ୍ଡପଡା : କଲେଜ ସମ୍ମୁଖରୁ ୨ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଉଠାଇନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ପ୍ରତିବାଦରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ରାସ୍ତାରୋକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୪ କୋଚ୍‌ଙ୍କୁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ଅବସର, ଅପାରଗତା ଓ ଦାୟିତ୍ବରେ ଅବହେଳା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ
  • ||
  • ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ପୁଣି ମହଙ୍ଗା ମାଡ, ସିଲିଣ୍ଡର ପିଛା ୧୦୦ ଟଙ୍କା ବଢିଲା
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ବିଲରେ ପଡିଛି ନରକଙ୍କାଳ, ଧାନ କାଟିବା ବେଳେ ଦେଖିଲେ ଲୋକେ
  • ||

ବିରାଟ ବାହିନୀ ଖାଇଲେ ଚକୁଳି ମଣ୍ଡା ଓ ଘାଣ୍ଟ ତରକାରୀ

21/12/2019 at 5:40 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୧।୧୨ -ପ୍ରାକ୍ଟିସ୍‌ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ଆଜି ବି ଦୁଇ ଦଳର ଖେଳାଳି ହୋଟେଲ୍‌ରେ ବିଭିନ୍ନ ଖାଦ୍ୟର ମଜା ଉଠାଇଛନ୍ତି ।

ବିଶେଷକରି ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ଆଜି ସକାଳୁ ଅଭ୍ୟାସ ପାଇଁ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ଟିପିକାଲ ଓଡିଆ ଖାଦ୍ୟ ବ୍ରେକ ଫାଷ୍ଟରେ ନେଇଥିଲେ ।

 ଚକୁଳି ପିଠା ସାଙ୍ଗକୁ ଓଡିଆର ମିକ୍ସ ଘାଣ୍ଟ ତରକାରୀ ମଣ୍ଡା ପିଠା ଖାଇଥିଲେ । ସେହିଭଳି କାରବିଆନ୍‌ ଟିମ୍‌ ବି ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ପ୍ରାକ୍ଟିସ୍ ପାଇଁ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ଭାରତୀୟ ଖାଦ୍ୟର ମଜା ଉଠାଇଥିଲେ । ମେ ଫେୟାରର ସେଫ୍‌ ଏମାନଙ୍କୁ ଏହି ସବୁ ଖାଦ୍ୟ ପରସି ଦେଇଥିଲେ । 

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ  ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ଗୋଟିଏ ଦିନ ବିଶ୍ରାମ ପରେ ଦୁଇ ଦଳ ବାରବାଟୀରେ ନେଟସ ପ୍ରାକ୍ଟିସ କରିଛନ୍ତି। ସକାଳ ୯ଟାରେ ଟିମ୍ ଇନ ବ୍ଲୁ ପ୍ରଥମେ ପଡିଆକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲେ। କିଛି ସମୟ ୱାର୍ମଅପ ପରେ କରିଥିଲେ ବ୍ୟାଟିଂ ବୋଲିଂର ଅଭ୍ୟାସ। ମ୍ୟାଚ ପୂର୍ବରୁ ଦର୍ଶକଙ୍କ ଗହଳି ଭିତରେ ହୋଇଥିଲା ନେଟସ ପ୍ରାକ୍ଟଡିସ୍‌। ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ଅଧିକ ସମୟ ନେଟ୍ସରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଚେନ୍ନାଇରେ ୪ ଓ ବିଶାଖାପାଟ୍ଟଣମ୍‌ରେ ଖାତା ଖୋଲିବା ଆଗରୁ ପ୍ୟାଭିଲିଆନ ଫେରିଥିଲେ ବିରାଟ। ଏଥର ବଡ ସ୍କୋର ପାଇଁ ନିଜକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ କ୍ୟାପଟେନ୍। ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ପରାସ୍ତ ହୋଇଥିବା ଭାରତ ଦ୍ବିତୀୟ ଏକଦିବସୀୟରେ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲା। ବାରବାଟୀ ମ୍ୟାଚରେ ମଧ୍ୟ ସେହି ମନୋବଳ ନେଇ ପଡିଆକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ମେନ ଇନ ବ୍ଲୁ।

ଅପରାହ୍ନରେ ନେଟସ ପାଇଁ ବାରବାଟୀ ଯାଇଥିଲେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ଖେଳାଳି। ୩ଟା ପରେ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ପ୍ରାକ୍ଟିସ୍‌ । ଚଳିତ ସିରିଜରେ ଚମତ୍କାର ଫର୍ମରେ ରହିଛନ୍ତି ଇଣ୍ଡିଜ ଖେଳାଳି। ସିରିଜରେ ସାଇ ହୋପସ, ନିକୋଲାସ ପୁରନ୍, ସିମରନ ହେତମେୟାର, ଏଭିନ ଲୁଇସ ତାଙ୍କର ଜଲୱା ଦେଖାଉଛନ୍ତି । ସେହିପରି ଅଧିନାୟକ କିରନ ପୋଲାର୍ଡ ବାରବାଟୀରେ ବଡ ସ୍କୋର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଠା କରିବେ। ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ବିଜୟୀ ହୋଇ ସିରିଜ ହାତେଇବାକୁ ଚାହିଁବ କାରବିଆନ ଟିମ୍।

ବାରବାଟୀର ରେକର୍ଡ ଭାରତ ସପକ୍ଷରେ ରହିଛି। ଏଠାରେ ଭାରତ ଓ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ମଧ୍ୟରେ ୩ ଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳାଯାଇଛି। ୩ ଟି ଯାକ ମ୍ୟାଚରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଛି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ। ତେବେ ସିରିଜ୍‌ ର ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଏବଂ ଉଭୟ ଟିମ୍ ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏଁ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତି ଥିବାରୁ ସିରିଜ୍‌ ହାତେଇ ବାକୁ ସବୁ ବଳ କୌଶଲ ଲଗାଇଦେବେ ଉଭୟ ଟିମ୍‌

   Related Posts