Thursday, November 21, 2019

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ବିଶ୍ବକପରେ ସବୁଠୁ ଅଧିକ କ୍ୟାଚ ଛାଡିବା ସହ ଖରାପ ପିଲ୍ଡିଂ କରିଛନ୍ତି ଏହି ଟିମ୍, ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଟିମର ସ୍ଥାନ କେତେ ନମ୍ବରରେ ଜାଣନ୍ତୁ…

ମାଞ୍ଚେଷ୍ଟର୨୪|୬; ଇଂଲଣ୍ଡ ଏବଂ ୱେଲ୍ସ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡ ମିଳିତ ଉଦ୍ୟମରେ ଆୟୋଜିତ ଆଇସିସି କ୍ରିକେଟ ବିଶ୍ବକପ-୨୦୧୯ ଯେତେ ଯେତେ ଆଗକୁ ବଢୁଛି ସେତେକି ସେତିକି ରୋଚକ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ପ୍ରତିଦ୍ବନ୍ଦୀ ଦଳଗୁଡିକ ଭିତରେ ମୁକାବିଲା ଆଗକୁ ବଢିବା ସାଙ୍ଗକୁ ବିଭିନ୍ନ ରେକର୍ଡ ମଧ୍ୟ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଇତି ମଧ୍ୟରେ ଭାରତ ୫ଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳି ସାରିଛି । ୪ଟି ମ୍ୟାଚରେ ସିଧାସଳଖ ବିଜୟ ପ୍ରପ୍ତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ଅମିସାଂସିତ ରହିଥିଲା । ତେବେ ଇତି ମଧ୍ୟରେ ଭାରତୀୟ ଟିମ ବିଭିନ୍ନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି ।

ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ ଜିତିବାକୁ ହେଲେ କୌଣସି ଦଳ ପାଇଁ ବ୍ୟାଟିଂ ଓ ବୋଲିଂ ଯେତିକି ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ମ ସମାନ ଭାବେ ଫିଲ୍ଡିଂ ଭଲ କରିବା ମଧ୍ୟ ଜରୁରୀ । ବିଶେଷ କରି କ୍ୟାଚ ଛାଡିବା ଯେ କୌଣସି ଦଳ ପାଇଁ ଘାତକ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଥାଏ । କ୍ୟାଚ ଛାଡିବା ଏବଂ ବାଉଣ୍ଡରୀ ଅଟକାଇବାକୁ ଫିଲ୍ଡଂର ମୁଖ୍ୟ ଆଧାର ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ଏହି ଆଧାରରେ ଦେଖିଲେ ଭାରତୀୟ ଫିଲ୍ଡିଂ ସର୍ବ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବୋଲି କୁହାଯାଇପାରେ । ଭାରତ ଖେଳିଥିବା ୪ଟି ମ୍ୟାଚରେ ୧୫ଟି କ୍ୟାଚ ନେଇଥିବାବେଳେ ମାତ୍ର ଗୋଟିଏ କ୍ୟାଚ ଛାଡିଛି । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ମ୍ଯାଚ ବେଳେ କେ. ଏଲ ରାହୁଲ ଏହି କ୍ୟାଚଟି ଡ୍ରପ କରିଦେଇଥିଲେ ।

ଅପରପକ୍ଷରେ ଭାରତୀୟ ଟିମର ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ଖବର ହେଉଛି ଅନ୍ୟ ଟିମର କ୍ୟାଚ ଚଛାଡିବା ତାଲିକା ଦେଖିଲେ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ପାକିସ୍ତାନ ଟିମ କ୍ୟାଚ ଛାଡିଛି । ସେଥିପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନର ଫିଲ୍ଡିଂ ଭୁଷୁଡି ପଡିଛି ବୋଲି ସମୀକ୍ଷକମାନେ ସମାଲୋଚନା କରିଆସୁଛନ୍ତି । ଏହାକୁ ନେଇ ପାକିସ୍ତାନ ଟିମର ପ୍ଲେୟାରଙ୍କ ଫିଟନେଶ ବାବଦରେ ପ୍ରଶ୍ନ ମଧ୍ୟ ଉଠୁଛି । ଅଦ୍ୟାବଧି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ପାକିସ୍ତାନ ୨୬ଟି କ୍ୟାଚ ନେଇଥିବାବେଳେ ୧୫ଟି କ୍ୟାଚ ଛାଡିଛି ।

ଏହି ତାଲିକର ଦ୍ବିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି ଇଂଲଣ୍ଡ । ଇଲଣ୍ଡ ୪୨ଟି କ୍ୟାଚରୁ ୧୦ଟି କ୍ୟାଚ ଛାଡିଛି । ଅପରପକ୍ଷରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି । ଏହି ଟିମ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୩୧ଟି କ୍ୟାଚ ନେଇଥିବାବେଳେ ୭ଟି କ୍ୟାଚ ଛାଡିଛି । ଗତ ବିଶ୍ବକପରେ ଚାମ୍ପିଅନ ହୋଇଥିବା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୬ଟି କ୍ୟାଚ ଛାଡିଛି

ଆଫଗାନିସ୍ତାନକୁ ହରାଇବା ପରେ ଭାରତ ଏବେ ଅଂକ ତାଲିକାର ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନକୁ ଉଠିଛି ।ଆସନ୍ତା ୨୭ ତାରିଖରେ ଭାରତ-ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ମଧ୍ୟରେ ମୁକାବିଲା ହେବ ।

207 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର