Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟିକା ପାଇଁ ଗ୍ଲୋବାଲ୍‌ ଟେଣ୍ଡର: ୧୯ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ନେଇ ଗଠନ ହେଲା କମିଟି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ବଢୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୯୬୨ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କରୋନାର ସାମାନ୍ୟ ଲକ୍ଷଣ ଥିବା ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଯୋଗୀ ଆୟୁଷ-୬୪, ଏହି କେନ୍ଦ୍ରରେ ମିଳୁଛି ମାଗଣାରେ
  • ||
  • ଶାମଲୀ : ଲଜ୍ଜାଜନକ ଦୃଶ୍ୟ, ଅଳିଆ ବୁହା ଗାଡିରେ ଶ୍ମଶାନଘାଟ ଗଲା ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଟିକା ପାଇଁ ହେବ ଗ୍ଲୋବାଲ୍‌ ଟେଣ୍ଡର, ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ରାହୁଲ ଭୋରାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ପତ୍ନୀ ସେୟାର କଲେ ଯନ୍ତ୍ରଣାଦାୟକ ଭିଡିଓ… କେମିତି ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଟିକିଏ ପାଇଁ ହେଉଥିଲେ ଛଟପଟ
  • ||
  • ମଥୁରା : କରୋନାରେ ହେମାମାଳିନୀଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସଚିବଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଟ୍ବିଟ୍ କରି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଦେଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି
  • ||
  • ଭୁବନ : ଦୀର୍ଘ ୭ଘଣ୍ଟା ବନ୍ଦ ଘରେ ପଡିରହିଲା ମୃତଦେହ, କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କାରେ ପାଖ ମାଡିଲେନି ପରିବାର
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ରୋଗୀଙ୍କୁ ଲାଞ୍ଚ ମାଗିବା ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, SDMOଙ୍କୁ ସୋ-କଜ୍ ନୋଟିସ୍ ପରେ ପଠାଗଲା ଡେପୁଟେସନରେ, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ ସସ୍‌ପେଣ୍ଡ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ : ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଟ୍ୟାଙ୍କର ଡ୍ରାଇଭର ଭୁଲିଗଲା ହସ୍ପିଟାଲ ରାସ୍ତା, ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଅଭାବରୁ ଚାଲିଗଲା ୭ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ୍ ଦେବାରେ ସଫଳ ହେବେ ଭାରତୀୟ ବୋଲର- ପୂଜାରା

17/11/2020 at 11:18 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୭|୧୧: ଡେଭିଡ୍ ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣର ଓ ଷ୍ଟିବ୍ ସ୍ମିଥଙ୍କ ଭଳି ଖେଳାଳି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଅଛନ୍ତି । ଦଳ ମଜବୁତ ସ୍ଥିତିରେ ଅଛି । ଏହାମଧ୍ୟରେ କିନ୍ତୁ ଭାରତୀୟ ବୋଲରଙ୍କ ଉପରେ ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଶ୍ୱାସ ରଖିଛନ୍ତି ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା । ୨୦୧୮-୧୯ ଟେଷ୍ଟ୍ ସିରିଜରେ ମିଳିଥିବା ସଫଳତା ଭାରତ ପୁଣି ଦୋହରାଇବ ବୋଲି ସେ ଆଶା ପ୍ରକଟ କରିଛନ୍ତି ।

୨୦୧୮-୧୯ ଟେଷ୍ଟ୍ ସିରିଜରେ ପୂଜାରା ତିନୋଟି ଶତକୀୟ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ । ଏହାସହ  ୫୦୦ରୁ ଅଧିକ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ଫଳରେ ଭାରତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୨-୧ରେ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲା । ଏହି ସିରିଜରେ ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣର ସ୍ମିଥ୍ ଦଳରେ ନଥିଲେ । ବଲ୍ ଟ୍ୟାମ୍ପରିଂ ମାମଲାରେ ତାଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରାଯାଇଥିଲା ।

ପୂଜାରା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଭାରତୀୟ ବୋଲିଂ ବିଭାଗ ଜସପ୍ରିତ ବୁମରାହ, ଇଶାନ୍ତ ଶର୍ମା ଓ ମହମ୍ମଦ ଶାମିଙ୍କ ପାଇଁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ରହିଛି । ଫଳରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ୍ ମାନେ କଡା ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବେ । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟିମରେ ଭଲ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ୍ ଥିଲେ ବି ଭାରତୀୟ ବୋଲର କିପରି ସଫଳ ହେବେ ତାହା ଜାଣନ୍ତି । ବୋଲରମାନେ ସ୍ମିଥ୍, ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣର ଓ ଲାବୁସେନଙ୍କୁ ଶୀଘ୍ର ଆଉଟ୍ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ  ହେବେ । ଗୋଲାପି ରଙ୍ଗର ବଲରୁ ଭାରତୀୟ ବୋଲର ଫାଇଦା ନେବେ ।

ଟେଷ୍ଟ୍ ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଦିବାରାତ୍ର ହେବ । ଏହା ଆଡିଲେଡରେ ଖେଳାଯିବ । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ପୂଜାରା ୭୭ଟି ଟେଷ୍ଟ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳି ୧୮ଟି ଶତକ ସହ ୫୮୪୦ ରନ୍ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts