Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ରେ ଉଡିଲା ଚେନ୍ନାଇର ବିଜୟ ବାନା, କେକେଆରକୁ ୨୭ ରନରେ ହରାଇ ଚତୁର୍ଥ ଥର ଚାମ୍ପିଅନ
  • ||
  • ପଞ୍ଜାବ କଂଗ୍ରେସର ଅଧିନାୟକ ରହିବେ ସିଦ୍ଧୁ, ରାହୁଲଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପରେ ଫେରାଇ ନେଲେ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର
  • ||
  • ସିଙ୍ଘୁ ବର୍ଡରରେ ଜଣେ ନିହଙ୍ଗଙ୍କ ଆତ୍ମ ସମର୍ପଣ, ଯୁବକଙ୍କ ହତ୍ୟାର ୧୫ ଘଣ୍ଟା ପରେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ପ୍ରଥମ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ପଣ୍ଡାଲ ଉପରେ ହୋଇଥିବା ଆକ୍ରମଣ ମଧ୍ୟରେ ବାଂଲାଦେଶ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଭାରତକୁ ଦେଲେ ଏହି ପରାମର୍ଶ
  • ||
  • ପୁଞ୍ଛରେ ଯବାନ-ଆତଙ୍କବାଦୀ ମୁହାଁମୁହିଁ, ୫ଦିନରେ ୭ ଯବାନ ସହିଦ: ରାଜପଥ ବନ୍ଦ, ଅପରେସନ୍ ଜାରି
  • ||
  • ଅକ୍ଟୋବର ୨୧ରୁ ଏକାଦଶ, ୨୫ରୁ ଖୋଲିବ ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀ: ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ୨୫୦ ଲିଟର ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ୫ ଗିରଫ
  • ||
  • ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା: ଯୁବକଙ୍କ ଗଳା କାଟି ବିଭତ୍ସ ହତ୍ୟା, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ ରେଞ୍ଜରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ : ଘଉଡାଇଲା ବେଳେ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ସାଇକେଲରେ ଯାଉଥିଲେ କକା-ପୁତୁରା, ଟାଣି ଆଣି ଦଳିଦେଲା ହାତୀ
  • ||

ପାକିସ୍ତାନର ଧମକକୁ ଭାରତୀୟ ସେନାର ଜବାବ -୧୯୭୧ରୁ ବି ଖରାପ ହାଲତ କରିବୁ

4/09/2019 at 10:50 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ – ପାକିସ୍ତାନ ଧମକ ଦେବା ପରେ ଭାରତୀୟ ସେନା ବି ଛାଡି ନାହିଁ । ପାକିସ୍ତାନ ଫୁଟାଣିକୁ ଫୁଃ କରି ଦେଇଛି । ପାକିସ୍ତାନ ବାରମ୍ବାର ଯୁଦ୍ଧ ଧମକ ଦେଉଥିବା ବେଳେ , ଭାରତୀୟ ସେନା ୧୯୭୧ରୁ ବି ଖରାପ ହାଲତ କରିବ ବୋଲି ଜବାବ ଦେଇଛି । ପାକିସ୍ତାନ ସେନା ଯେ କୌଣସି ଅପଚେଷ୍ଟା କରି ଦେଖୁ ତାହାର କଡା ଜବାବ ଦିଆଯିବ । ଯାହାକୁ ପାକିସ୍ତାନର ଆଗାମୀ ପୀଢି ମନେ ରଖିବ । ପାକିସ୍ତାନର ୧୯୭୧ରୁ ଖରାପ ଅବସ୍ଥା କରିବୁ ବୋଲି ଭାରତୀୟ ସେନା ଜବାବ ଦେଇଛି ।
କାଶ୍ମୀରରୁ ଧାରା ୩୭୦ ଉଚ୍ଛେଦ ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମରାନ୍‌ ଖାନ୍‌ଙ୍କ ସହ ଅନେକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଯୁଦ୍ଧ ଧମକ ଦେଉଛନ୍ତି । ମାତ୍ର ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ଇମରାନ୍‌ଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଭାରତ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା ପାଇଁ ଇସାରା ଦେଉଛନ୍ତି । ପାକିସ୍ତାନ ବିଚଳିତ ହୋଇଯାଇଥିବା ବେଳେ ତାକୁ କୌଣସି ଦେଶର ସହାୟତା ମିଳୁନାହିଁ ।

ଭାରତୀୟ ସେନାର ଲେଫନାଣ୍ଟ ଜେନେରାଲ୍‌ କେଏସ୍‌ ଢିଲ୍ଲ ଓ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ପୁଲିସର ଏଡିଜି ମୁନୀର ଖାନ୍‌ ବୁଧବାରେ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରିଥିଲେ । ସେମାନେ ଭାରତୀୟ ସେନା ଲକଶର୍-ଏ-ତୋଏବାର ୨ ଜଣ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିବା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଅଗଷ୍ଟ ୨୨ ତାରିଖରେ ଏମାନଙ୍କୁ ବାରାମୂଲାରେ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା । ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଏହି ଆତଙ୍କବାଦୀମାନଙ୍କର ଭିଡିଓ ପ୍ରଦର୍ଶୀତ କରାଯାଇଥିଲା ।ଏମାନଙ୍କ ନାମ ଖଲିଲ୍‌ ଅହମଦ୍‌ ଓ ମୌଜାମ ଖୋକର ।

ପାକିସ୍ତାନ ତରଫରୁ ଅନୁପ୍ରବେଶ ପାଇଁ ସବୁବେଳ ଉଦ୍ୟମ ଚାଲିଥିବା କଥା ଏମାନେ କହିଛନ୍ତି ।ପାକିସ୍ତାନ କାଶ୍ମୀରରେ ଆଶାନ୍ତି ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଆତଙ୍କବାଦୀମାନଙ୍କୁ ପଚରା ଉଚରା ବେଳେ ଲକଶର୍‌ର ଆତଙ୍କବାଦୀ କାଶ୍ମୀରରେ ହିଂସା ପାଇଁ ଯୋଜନା କରୁଥିବା କଥା କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts