Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଏସକେଓ୍ୱାଇରେ ଯୋଡିହେବ କୋରାପୁଟ, ଭର୍ଚୁଆଲ ମାଧ୍ୟମରେ ସ୍ମାର୍ଟ କାର୍ଡ ବଣ୍ଟନ କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ବିଏସକେଓ୍ୱାଇରେ ଯୋଡିହେବ କୋରାପୁଟ, ଭର୍ଚୁଆଲ ମାଧ୍ୟମରେ କାର୍ଡ ବଣ୍ଟନ କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ଲଦାଖର ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତରେ ଯୋଗ ଦିବସ ପାଳନ କଲେ ଯବାନ: ୧୮ ହଜାର ଫୁଟ୍ ଉଚ୍ଚରେ କଲେ ଯୋଗ

21/06/2021 at 7:53 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୧/୦୬ : ଜୁନ ୨୧ ତାରିଖରେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଯୋଗ ଦିବସ ପାଳନ କରଯାଏ। ଭାରତ-ତିବ୍ବତ ସୀମା ପୋଲିସ ଆଇଟିବିପି ଯବାନ ଲଦାଖରେ ୧୮ ହଜାର ଫୁଟ ଉଚ୍ଚତାରେ ଯୋଗ କରି ଯୋଗ ଦିବସ ପାଳନ କରିଛନ୍ତି। ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଯବାନଙ୍କ ଯୋଗ ଦିବସ ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ସେୟାର ହୋଇଛି।

ଭିଡିଓରେ ଆଇଟିବିପିର ପ୍ରାୟ ୨୦ ଯବାନ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଯୋଗ କରୁଥିବା ନଜର ଆସିଛନ୍ତି। ସମସ୍ତ ଯବାନ ନିଜ ୟୁନିଫର୍ମ ପିନ୍ଧି ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତରେ ବରଫ ପାହାଡ ଉପରେ ଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଲଦାଖର ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତରେ ଯବାନ ସାହସ ଓ ଜୋଶର ସହ ଯୋଗ କରୁଥିବା ଦେଖିବା ଗର୍ବର ବିଷୟ।

ଯବାନଙ୍କୁ ବରଫ ପାହାଡ ଉପରେ ଯୋଗ କରୁଥିବା ଦେଖି ଲୋକେ ମଧ୍ୟ ଗର୍ବ ଅନୁଭବ କରିଛନ୍ତି। ଭିଡିଓରେ ଅନେକ ଲୋକ କମେଣ୍ଟ କରିଛନ୍ତି, ‘ଜୟ ଯବାନ’

ଜୁନ ୨୧ ତାରିଖରେ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ଯୋଗ ଦିବସ ପାଳନ କରାଯାଏ। ବିଶ୍ୱ ଯୋଗ ଦିବସ ୨୦୧୪ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଯୋଗ ଇତିହାସ ହଜାରେ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା। ଭାରତରେ ଯୋଗ ଇତିହାସ ପ୍ରାୟ ୫ ହଜାର ବର୍ଷ ପୁରୁଣା। ଶାରୀରିକ ଓ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ବିକାଶ ପାଇଁ ଲୋକେ ପ୍ରାଚୀନ କାଳରୁ ଯୋଗାଭ୍ୟାସ କରୁଛନ୍ତି। ଯୋଗ ଶରୀରକୁ ଫୁର୍ତ୍ତି ରଖିବା ସହ ମାନସିକ ବିକାଶ ମଧ୍ୟ କରିଥାଏ। ଯୋଗ ଦ୍ୱାରା ଶରୀର ସାଥ ରହେ ଓ ଅନେକ ରୋଗ ମଧ୍ୟ ଭଲ ହୋଇଥାଏ।

   Related Posts