Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଆମେରିକାର ୫୨ ସ୍ଥାନରେ ବମିଂ କରିବ ଇରାନ୍ : ଜୋକ୍ କରି ଭୋଗିଲେ ଭାରତୀୟ-ଆମେରିକୀୟ ପ୍ରଫେସର

ନ୍ୟୁୟର୍କ ୧୪/୦୧- ଫେସବୁକ୍‌ରେ ମଜ୍ଜା କରିବାକୁ ଯାଇ ଇରାନ୍- ଆମେରିକା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କରିଥିବା ପୋଷ୍ଟ ମହଙ୍ଗା ହେଲା । ଜଣେ ଭାରତୀୟ – ଆମେରିକୀୟ ପ୍ରଫେସର ହରାଇଛନ୍ତି ଚାକିରି । ଘଟଣାଟି ନ୍ୟୁୟର୍କରେ ଘଟିଛି । ଏକ ଟିଭି ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ  ନ୍ୟୁୟର୍କର ବାବସନ କଲେଜର ପ୍ରଫେସର ଆସିନ୍ ଫାନସୀଙ୍କୁ ଚାକିରିରୁ ବିଦା କରିଛି କଲେଜ । କାରଣଟି ହେଲା ଏକ ଫେସବୁକ୍ ପୋଷ୍ଟ ।

ସେଥିରେ ପ୍ରଫେସର ଆସିନ ଆମେରିକାର ୫୨ ଟି ସାଂସ୍କୃତିକ ସ୍ଥାନରେ ଇରାନ୍‌ର ବୋମା ତାଲିକା କଥା ଲେଖିଥିଲେ । ସେହି ସବୁ ସ୍ଥାନକୁ ଇରାନ୍ ଚିହ୍ନଟ କରି ବୋମା ଖଞ୍ଜିଥିବା ଫେସବୁକ୍‌ରେ ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲେ ପ୍ରଫେସର ଆସିନ ।

 ଏମିତି ମଜାକ୍‌ରେ ଆସିନ୍ ଏପରି ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ବାବସନ କଲେଜ କର୍ତ୍ତୁପକ୍ଷ ଚାକିରିରୁ ବିଦା କରିଛନ୍ତି । କଲେଜ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି, ଅସିନ୍ ଫାନସୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଫେସବୁକ୍ ଆକାଉଣ୍ଟ ପୋଷ୍ଟ କଲେଜର ପ୍ରତିଷ୍ଠା, ମୂଲ୍ୟବୋଧକୁ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ବ କରୁନାହିଁ । ସେ ଏପରି କରି କଲେଜର ନୀତି ନିୟମରେ ଆଞ୍ଚ ଆଣିଛନ୍ତି । ତେଣୁ ତାଙ୍କୁ କଲେଜରୁ ବହିଷ୍କାର କରାଯାଇଛି । ଯଦିଓ ଅସିନ ତାଙ୍କ ଫେସ ବୁକ୍ ପୋଷ୍ଟ ପାଇଁ କ୍ଷମା ମାଗିବା ସହ ଏହା ସେ ମଜାଳିଆ ଭାବ ପୋଷ୍ଟ କରିଥିବା ସଫେଇ ଦେଇଥିଲେ  , ତଥାପି ତାହାକୁ ଗ୍ରହଣ କରିନାହାନ୍ତି ବାବସନ କଲେଜ କର୍ତ୍ତୁପକ୍ଷ ।

 ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ଇରାନର ୫୨ ଟି ସାଂସ୍କୃତିକ ସ୍ଥାନ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣର ଧମକ ଦେଇଥିଲେ । ତାହାପରେ ଅସିନ ମଜାଳିଆ ଢଙ୍ଗରେ ତାଙ୍କ ଫେସବୁକ ପୋଷ୍ଟରେ ଇରାନ୍ର ବୋମା ନେଇ ଲେଖିଥିଲେ , ଯାହାକୁ କି ଏକ ଧମକ ବୋଲି ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇ, ଏପରି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ହୋଇଛି ।କଲେଜ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ କରାଯାଇଛି ଯେ, ଏପରି କୌଣସି ପୋଷ୍ଟକୁ ଅନୁଷ୍ଠାନ ପକ୍ଷରୁ ତୀବ୍ର ବିରୋଧ ସହ ନିନ୍ଦା କରାଯାଏ । 

   Related Posts