Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ପରେ ବିଫଳ ହେଲେ ଆରସିବି ବୋଲର, ‘କର ବା ମର’ ମ୍ୟାଚରେ ୫ ଓ୍ୱିକେଟରେ ଜିତିଲା ହାଇଦ୍ରାବାଦ
  • ||
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ପାକିସ୍ତାନ ସୀମା ନିକଟରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା କଲା ବିସ୍ଫୋରଣ

17/02/2019 at 12:42 PM

କାଶ୍ମୀର ୧୭/୨ : ଶନିବାର ଦିନ ଭାରତୀୟ ବାୟୁ ସେନା ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନ ସୀମାରେ ବଡ ଧରଣର ଅଭ୍ୟାସ କରିଥିଲା | ପାକିସ୍ତାନ ସୀମା ପାଖରେ ପୋଖରାନ ନିକଟରେ ୧୪୦ ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ ଆକାଶ ମାର୍ଗରେ ଗର୍ଜନ କରିଥିଲା | ଆକାଶ ମାର୍ଗରୁ ଭାରତୀୟ ବାୟୁ ସେନା ଶକ୍ତି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲା | ପୁଲୱାମା ଆତଙ୍କୀ ହମଲାର ଠିକ ଦୁଇ ଦିନ ପରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁ ସେନା ଏହି ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲା |


ଭାରତୀୟ ବାୟୁ ସେନାର ଏହି ଅଭ୍ୟାସକୁ ବାୟୁ ଶକ୍ତି ବ୍ୟାୟାମ ନାଁ ଦିଆଯାଇଛି | ଦିନ ସହ ରାତିରେ ମଧ୍ୟ ସେନା ଅଭ୍ୟାସ ଜାରି ରଖିଥିଲା | ଏହି ବାୟୁ ଶକ୍ତି ଅଭ୍ୟାସର ଉଦଘାଟନ ଅବସରରେ ବାୟୁସେନା ମୁଖ୍ୟ ମାର୍ଶଲ ବିଏସ ଧନୋଆ ପାକିସ୍ତାନ କିମ୍ବା ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣ ବାବଦରେ କିଛି ସୂଚନା ଦେଇନଥିଲେ |


ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ବାୟୁ ଶକ୍ତି ବ୍ୟାୟାମର ଯୋଜନା ପୂର୍ବରୁ କରାଯାଇଥିଲା | ଅଭ୍ୟାସ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ପିନ ପଏଣ୍ଟ ଟାର୍ଗେଟ ହେଲା ହମଲା କରିବା ଏବଂ ତାକୁ ସମୂଳେ ଧ୍ବଂସ କରିବା |


ଵାୟୁଶକ୍ତି ଅଭ୍ୟାସରେ ଲାଇଟ କଂବେଟ ଏୟାରକ୍ରାଫ୍ଟ, ଲାଇଟ ହେଲିକେପ୍ଟର ଏବଂ ଆକାଶ ମାର୍ଗରୁ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଉଥିବା ମିସାଇଲ ଏବଂ ବାୟୁରେ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଉଥିବା ଅସ୍ତ୍ର ମିସାଇଲ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଥିଲା |
ଏହି ଅଭ୍ୟାସରେ ଜିପିଏସ ଏବଂ ଲେଜର ଗାଇଡେଡ଼ ବୋମା, ରକେଟ ଲଂଚର, ମିଗ-୨୧ ବାଇଶନ, ମିଗ-୨୭, ମିଗ-୨୯, ମୀରାଜ-୨୦୦୦, ଶୁଖୋଇ-୩୦ ଏମକେଆଇ, ଜାଗୁଆର ଭଳି ବିମାନ ସାମିଲ ଥିଲା |


ପୁଲୱାମା ଆତଙ୍କୀ ହମଲା ପରେ ସମଗ୍ର ଦେଶବାସୀ କ୍ରୋଧିତ ଅଛନ୍ତି | ସମଗ୍ର ଦେଶ ପାକିସ୍ତାନ ଠାରୁ ବଦଲା ନେବା ପାଇଁ ଦାବି କରୁଛି | ଭାରତ ସରକାର ମଧ୍ୟ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଦଣ୍ଡ ଦେବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି |

   Related Posts