Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟେଷ୍ଟ ପରେ ଓ୍ବାନ୍‌ ଡେ’ ସିରିଜ୍‌ କବ୍‌ଜା କଲା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ୭ ଓ୍ବିକେଟରେ ଧରାଶୟୀ, ଭାରତ ୨୮୭/୬(୫୦ ଓଭର), ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୨୮୮/୩ (୪୮.୧ଓଭର)
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ୧୦,୩୯୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୬୧୦ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ହରଭଜନ ସିଂହ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍‌
  • ||
  • ଚୋରା ବାଲି କାରବାରରୁ ହତ୍ୟା, ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉପରେ ଚଢାଇଦେଲେ ଟ୍ରାକ୍ଟର !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୮୭୨୯୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଶିବାଡ ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଇସପାତ୍, ୮ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଲିଭିବ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି : ୫୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ : ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି କଲା ଆଇସିସି, ଏହି ତାରିଖରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମହା ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ କମ୍ ବ୍ୟାକ୍ କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ! ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବରାବର ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||

ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ଟେଷ୍ଟ ଜିତିଲା ଭାରତ, ଗୋଟିଏ ଇନିଂସ ଓ ୧୩୦ରେ ବାଜିମାତ କଲା ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ

16/11/2019 at 3:30 PM

ଇନ୍ଦୋର : ଭାରତ ଓ ବାଂଲାଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଇନ୍ଦୋରରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ସିରଜର ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ କୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ୧ ଇନିଂସ ଓ ୧୩୦ ରନରେ ଜିତିଯାଇଛି। ଫଳରେ ସିରିଜରେ ଭାରତକୁ ୧-୦ ଅଗ୍ରଣୀ ହୋଇଛି। ଏହି ଟେଷ୍ଟରେ ବିଜୟ ସହ ଭାରତ ଆଇସିସି ୱାର୍ଲଡ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିୟନସିପ୍ ରେ ଅଧିକ ୬୦ ଅଙ୍କ ହାସଲ କରି ଟପପୋଜିସନ କାୟମ ରଖିଛି। ଆଇସିସି ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିୟନସିପ୍ ରେ ଭରତ ୩୦୦ ପଏଣ୍ଟ ହାସଲ କରିଛି।

ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ୫ ଦିନିଆ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ୩ ଦିନରେ ହିଁ ଶେଷ ହୋଇଯାଇଛି। ଭ୍ରମଣକାରୀ ବାଂଲାଦେଶ ଅଧିନାୟକ ମାମିନୁଲ ହକ୍ ଟସ୍ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ। ତେବେ ଭାରତୀୟ ବୋଲରଙ୍କ ମୁକାବିଲା କରି ନପାରି ଟିମ୍ ୧୫୦ ରନରେ ହିଁ ଚିତ୍ ହୋଇଯାଇଛି। ବାଂଲାଦେଶର ଜବାବରେ ଭାରତୀୟ ଟିମ୍ ମୟଙ୍କ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ ଦ୍ୱିଶତକ, ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା, ଆଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେ ଓ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଆଦିଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ବଳରେ ଭାରତ ୬ ୱିକେଟ୍ ବିନିମୟରେ ୪୯୩ ରନର ବିଶାଳ ସ୍କୋର ଛିଡା କରିବା ସହ ଇନିଂସ ଘୋଷଣା କରିଥିଲା।

ତେବେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ମଧ୍ୟ ବାଂଲାଦେଶ ଖେଳାଳିମାନେ ସେଭଳି ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିପାରିନଥିଲେ। ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ବାଂଲାଦେଶ ଖେଳାଳିମାନେ ୨୧୩ ରନରେ ଅଲଆଉଟ୍ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ଫଳରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ୧୩୦ ରନ ଓ ଗୋଟିଏ ଇନିଂସରେ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟକୁ ହାତେଇ ନେଇଛି।   

   Related Posts