Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ଫେଲ୍ ମାରିଲା ବ୍ୟାଟିଂ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ନିକଟରୁ ୩୧ ରନରେ ହାରିଲା ଭାରତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଏବେ ତୃତୀୟ ଲହର ଚାଲିଛି, ତଥାପି ଭୟଭୀତ ହେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ: ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ: ପୋଲିସ କବଜାରେ ୩ ଧଳାଜହର ବେପାରୀ, ୧୭୨ ବ୍ରାଉନ ସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • କ୍ୟାପଟେନ୍ ପଦ ଛାଡିବା ପରେ କୋହଲିଙ୍କ ଟେଷ୍ଟ ରାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ରେ ସୁଧାର, ଟପ୍-୧୦କୁ ଫେରିଲେ ବୁମରା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି; ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ଗାଁ ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ଜାଆଁଳା ଭାଇ ମୃତ
  • ||
  • ବିଜେପିରେ ମିଶି ପାରନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ପୋଷ୍ଟର ଗର୍ଲ ପ୍ରିୟଙ୍କା ମୌର୍ଯ୍ୟ, କହିଲେ- ପାର୍ଟି ମୋର ଫାଇଦା ଉଠାଇଲା
  • ||
  • ଭାରତର ଷ୍ଟାର ଟେନିସ୍ ଖେଳାଳି ସାନିଆ ମିର୍ଜାଙ୍କ ଅବସର ଘୋଷଣା, ୨୦୨୨ ହେବ ଶେଷ ସିଜିନ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୮୨ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୪୧ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୯୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୬୦୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୬୭୦୯୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ମହିଳା ଟି-20 ବିଶ୍ବକପ୍‌ : ପୁନମ ଓ ଶିଖାଙ୍କ ଘାତକ ବୋଲିଂ, ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଚାମ୍ପିଅନ୍‌ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ହରାଇଲା ଭାରତ

21/02/2020 at 4:19 PM

ସିଡ୍‌ନି ୨୧।୦୨: ଆଜିଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ମହିଳା ଟି-ଟ୍ବେଣ୍ଟିଂ କ୍ରିକେଟ୍ ବିଶ୍ବକପ୍ । ବିଶ୍ବକପ୍‌ର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍‌କୁ ବିଜୟୀ ସହ ନିଜର ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିଛି ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୧୭ରନ୍‌ରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟିମ୍‌ ୧୯.୫ରେ ସମସ୍ତ ଓ୍ବିକେଟ ହରାଇ ୧୧୫ରନ୍‌ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହୋଇଛି । ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ୨୦ଓଭରରେ ୧୩୨ରନ୍‌ର ଟାର୍ଗେଟ ଦେଇଥିଲା । ବିଶ୍ବକପ୍‌ର ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇସାରିଛି ।

ଟସ୍‌ ହାରି ଭାରତୀୟ ଦଳ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲା । ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ଶେଫାଳି ବର୍ମା ଓ ସ୍ମୃତି ମନ୍ଧନା ଓପନିଂ କରିବାକୁ ପଡିଆକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲା । ଦଳୀୟ ସ୍କୋର ୪୧ରନ୍‌ ହୋଇଥିବା ସ୍ମୃତି ମାନ୍ଧନା ୧୦ ରନ୍‌ ଆଉଟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ପରେ ପରେ ଦଳୀୟ ସ୍କୋର ୪୩ରନ୍‌ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୨ୟ ଓପନର ଶେଫାଳି ବର୍ମା ମଧ୍ୟ ୨୯ରନ୍‌ କରି ପାଭିଲିୟନ ଫେରିଯାଇଥିଲେ ।

ସେହିଭଳି ମଧ୍ୟକ୍ରମରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆସିଥିବା ଦିପ୍ତୀ ଶର୍ମା ସର୍ବାଧିକ ୪୯ରନ୍‌ କରି ଅପରାଜିତ ରହିଛନ୍ତି । ସେପଟେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପକ୍ଷରୁ ଜୋଇ ଜୋନାସନ ସର୍ବାଧିକ ୨ଟି ଓ୍ବିକେଟ ନେଇଥିବା ବେଳେ କେରି ଓ କେମିନ୍‌ସି ୧-୧ଲେଖାଏଁ ଓ୍ବିକେଟ ଅକ୍ତିଆର କରିଛନ୍ତି ।  

ଭାରତ ୧୩୨ରନ୍‌ ଟାର୍ଗେଟକୁ ପିଛା କରି ପଡିଆକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲା କଙ୍ଗାରୁ ଦଳ। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଦଳୀୟ ସ୍କୋର ୩୨ରନ୍‌ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଓପନର ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ୍‌ ମୋନି ୬ରନ୍‌ କରି ପ୍ୟାଭିଲିୟନ ଫେରିଯାଇଥିଲେ । ମୋନିଙ୍କ ଆଉଟ ହେବା ପରେ ପରେ କୌଣସି କଙ୍ଗାରୁ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ୍‌ ଭାରତୀୟ ବୋଲରଙ୍କ ଘାତକ ବୋଲିଂ ଆଗରେ ଛିଡା ହୋଇପାରିନଥିଲେ । କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ ପଡିଚାଲିଥିଲା ।

ତେବେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପକ୍ଷରୁ ହେଲି ସର୍ବାଧିକ ୫୧ରନ୍‌ କରିଥିବା ବେଳେ ଗାର୍ଡନର ୩୪ରନ୍‌ କରିଥିଲେ । ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ୍‌ ୨ଅଙ୍କ ଛୁଇଁ ପାରିନଥିଲେ । ସେପଟେ ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ପୁନମ ଯାଦବ ସର୍ବାଧିକ ୪ଓ୍ବିକେଟ ନେଇଥିବା ବେଳେ ଶିଖା ପାଣ୍ଡେ ୩ ଓ୍ବିକେଟ ନେଇଛନ୍ତି । ଗାୟକଓ୍ବାର୍ଡ ଗୋଟିଏ ଓ୍ବିକେଟ ନେଇଛନ୍ତି । ଆଜିର ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ୪ଓଭର ବୋଲିଂ କରି ୧୯ରନ୍‌ ଦେଇ ୪ଓ୍ବିକେଟ ନେଇଥିବା ପୁନମ ଯାଦବଙ୍କୁ “Player Of The Match” ଭାବେ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି ।

   Related Posts