Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ICC ଟି-୨୦ ରାଙ୍କିଂ : ୪ର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ପାକିସ୍ତାନ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍‌ ମହମ୍ମଦ ରିଜଓ୍ବାନ, ବିରାଟ କୋହଲି (୫) ଏବଂ ଲୋକେସ ରାହୁଲ (୮) ଖସିଲେ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆ : ନଭେମ୍ବର ପହିଲାରୁ ଖୋଲିବ ଶିମିଳିପାଳ ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନ
  • ||
  • ସୋର : ଭଙ୍ଗା ଘରୁ ମିଳିଲା ପୁଳା ପୁଳା ରାସନ କାର୍ଡ, ଲୋକଙ୍କୁ ଦିଆନଯାଇ ଲୁଚାଇ ରଖାଯାଇଥିଲା କାହିଁକି ?
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : କଣ୍ଡକ୍ଟରଙ୍କ ଭୁଲ୍, ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଗୋଡ ଉପରେ ଚଢିଗଲା ବସ୍
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ବାଇକ୍ ଚୋରି ରାକେଟ୍ ଠାବ : ୮ ବାଇକ୍ ସହ ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : କାଞ୍ଜିପାଣି ଘାଟିରେ ଭାରସ୍ୟାମ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଅଟୋ, ୫ବର୍ଷର ଶିଶୁ ସମେତ ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ଅଘୋଷିତ ବିଦ୍ୟୁତ କାଟ୍ : ଦୀର୍ଘ ୧୨ଘଣ୍ଟା ଧରି ଅନ୍ଧାରରେ ରହିଲା ଆଖଣ୍ଡଳମଣୀ ପୀଠ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ନଭେମ୍ବର ୧ରୁ ଯୁକ୍ତ ୩ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ଏବଂ ୧୫ରୁ ପିଜି ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ କ୍ଲାସ୍ ଖୋଲିବ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ୩ ଦିନ ହେବ ଚିଲିକା ମଝିରେ ଫସିଥିଲା ଡଙ୍ଗା, ୨ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଙ୍କ ସହ ୧୦ବର୍ଷର ଛୁଆ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ନୀରବତାକୁ ବରଦାସ୍ତ କରାଯିବନି : କଂଗ୍ରେସ
  • ||

ବ୍ୟାଡ ଲକ୍‌ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ: ସୁପର ଓଭରରେ ପୁଣି ଝଟ୍‌କା, ଜିତିଲା ଭାରତ

31/01/2020 at 4:13 PM

ୱେଲିଂଟନ ୩୧୦୧ ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ୪ର୍ଥ ଟି୨୦ ସ୍କୋର ଟାଇ ହୋଇଥିଲା । ରୋମାଞ୍ଚକର ମୁକାବିଲାରେ ୧୬୬ ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟକୁ ପିଛା କରୁଥିବା କିଓ୍ୱି ଦଳ ଟାଇ କରିବାକୁ ସମର୍ଥନ ହୋଇପାରିଥିଲା । କଲେନ୍ ମନରୋ ସର୍ବାଧିକ ୬୪ ରନ ବଳରେ ୭ ଓ୍ୱିକେଟରେ ୧୬୫ ରନ କରିପାରିଥିଲା। ଭାରତ ଶେଷ ଓଭରରେ ମାପଚୂପ ବୋଲିଂ କରି ମ୍ୟାଚ୍ ପ୍ରଥମେ ସ୍କୋରକୁ ଟାଇ ରଖିଦେଇଥିଲା। ପରେ ସୁପର ଓଭରରେ ମ୍ୟାଚର ଫଇସଲା ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ଭାରତ ବିଜୟୀ ହୋଇଛି। ଭାରତ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଜୟୀ ସହ ୪-୦ରେ ସିରିଜ ଜିତି ନେଇଛି।

ସୁପର ଓଭରରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଦଳ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲା । ସୀମିତ ୧ଓଭରରେ କିଓ୍ବି ଦଳ ୧୩ରନ କରିଥିଲା । ଭାରତୀୟ ଓପନର କେ.ଏଲ୍. ରାହୁଲ ଓ ବିରାଟ କୋହଲି ୧୪ରନ୍‌ର ପିଛା କରିବାକୁ ପଡିଆକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲେ । ରାହୁଲ ୨ଟି ବଲ୍‌ ଖେଳି ୧୦ ରନ କରି ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ । ପରେ ବିରାଟ କୋହଲି ସୁପର ଓଭରର ୫ମ ବଲ୍‌ରେ ୪ମାରି ଟାର୍ଗେଟ ହାସଲ କରିଥିଲେ । ତେବେ ଦଳ ଗୋଟିଏ ଓ୍ବିକେଟ ହରାଇ ବିଜୟୀ ହୋଇଛି । ଭାରତ ସିରିଜରେ ୪-୦ରେ ଆଗୁଆ ରହିଛି ।

ଟସ୍‌ ହାରି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ପଡିଆକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲା ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ । ସଂଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ ଓ କେଏଲ ରାହୁଲ ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ଓପନିଂ କରିବାକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ୮ରନ କରିଆଉଟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ସଞ୍ଜୁ । ମନୀଷ ପାଣ୍ଡେ ସର୍ବାଧିକ ୫୦ରନ୍‌ କରିଥିବା ବେଳେ ରାହୁଲ ୩୯, ଶର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର ୨୦ କରିଥିଲେ । ତେବେ ମଧ୍ୟକ୍ରମରେ ବ୍ୟାଟିଂ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ଲାଗି ସୀମିତ ଓଭରରେ ଭାରତ ୧୬୫ରନ୍ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା । ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ପକ୍ଷରୁ ସୋଢି ସର୍ବାଧିକ ୩ଟି ଓ୍ବିକେଟ ନେଇଛନ୍ତି ।

୧୬୬ ରନକୁ ପିଛା କରୁଥିବା ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଆରମ୍ଭରୁ ସତର୍କତାର ସହ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲା। ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ମାର୍ଟିନ ଗୁପ୍ଟିଲ ୪ରନ୍ କରି ଆଉଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ କୋଲିନ ମୁନରୋ ସର୍ବାଧିକ ୬୪ ଓ ଟିମ୍ ସେଫଟ ୫୭ରନ୍‌ କରିଥିଲେ। ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରସ୍ ଟେଲର ୨୪ରନ କରିଥିଲେ । ଶେଷ ଆଡକୁ ଭାରତୀୟ ବୋଲର ଉପଯୋଗୀ ବୋଲିଂ କରି ସ୍କୋର ଟାଇ ରଖିଥିଲେ। ପରେ ସୁପର ଓଭରରେ ମ୍ୟାଚ୍‌ର ନିର୍ଣ୍ଣୟ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଗୋଟିଏ ଓଭରରେ ୧୩ ରନ କରିଥିଲା। ଜବାବରେ ଭାରତ ଗୋଟିଏ ବଲ୍ ବାକି ଥାଇ ଟାର୍ଗେଟ ହାସଲ କରିନେଇଥିଲା। ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ଶର୍ଦ୍ଦୁଳ ଠାକୁର ୨, ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ଓ ବୁମ୍‌ରାହ ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏଁ ଓ୍ୱିକେଟ ନେଇଥିଲେ।

   Related Posts