Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୫୭୩ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୮୦ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଡ୍ରଗ୍ସ ଲିଙ୍କ୍ ମାମଲାରେ NCBରେ ହାଜର ହେଲେ ଅନନ୍ୟା ପାଣ୍ଡେ, ଆର୍ଯ୍ୟନ ସହ ହ୍ବାଟସଆପ୍‌ ଚାଟ୍‌କୁ ନେଇ ମାରାଥନ୍‌ ଜେରା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : STF ପଞ୍ଝାରେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ, ୧କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ଧଳାଜହର ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ସନସାଇନ୍ ପବ୍ଲିକ୍ ସ୍କୁଲରେ ପ୍ରଶାସନର ତଦନ୍ତ, କାଗଜପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ ସହ ଆୟବ୍ୟୟ ଅଟକଳର ଚାଲିଛି ଖୋଳତାଡ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୨୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ : ସୁପର-୧୨ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ୭୦ରନରେ ଆୟରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଦେଲା ମାତ୍
  • ||
  • +୩ରେ ଲକ୍ଷେ ସିଟ୍ ଖାଲି, ଗୁରୁବାର ସ୍ପଟ୍ ଆଡମିଶନ ପାଇଁ ଆବେଦନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖରାଟିଆ ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ରହିବନି ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ : ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଲାଗିବ ତାରଜାଲି, ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ହେବ ସଙ୍କୁଚିତ ନାଳ
  • ||

କରୋନା କାରଣରୁ ଭାରତ-ଦ. ଆଫ୍ରିକା ଦିନିକିଆ ସିରିଜ୍ ବାତିଲ୍

13/03/2020 at 5:36 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୩।୦୩ : କରୋନା ଭୂତାଣୁର ପ୍ରକୋପ ସମଗ୍ର ଦୁନିଆରେ ବ୍ୟାପିବାରେ ଲାଗିଛି। କ୍ରୀଡା ଜଗତ ଉପରେ ଏହାର ଏମିତି ପ୍ରଭାବ ପଡିଛି ଯେ, ଅନେକ କ୍ରୀଡାର ଆୟୋଜନ ବନ୍ଦ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଅନେକ କ୍ରୀଡା ଖାଲି ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ହିଁ ଖେଳା ଯାଉଛି। କରୋନା ଭୂତାଣୁ କାରଣରୁ ଆଜି ଆଇପିଏଲର ଆୟୋଜନକୁ ଏପ୍ରିଲ ୧୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଘୁଞ୍ଚାଯିବା ପରେ କ୍ରିକେଟକୁ ନେଇ ଆସିଛି ଆଉ ଏକ ବଡ ଖବର। କରୋନା କାରଣରୁ ଭାରତ ଓ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମଧ୍ୟରେ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଦିନିକିଆ ଶୃଙ୍ଖଳାକୁ ବାତିଲ୍ କରାଯାଇଛି। ଏନେଇ ଶୁକ୍ରବାର ବିସିସିଆଇ ପକ୍ଷରୁ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ,ଗତକାଲି ଭାରତ ଓ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମଧ୍ୟରେ ଧର୍ମଶାଳାରେ ଖେଳା ଯିବାକୁ ଥିବା ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ ବର୍ଷା କାରଣରୁ  ବାତିଲ୍ ହୋଇଥିଲ।। ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୫ରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଦ୍ଵିତୀୟ ଦିନିକିଆ ଓ ୧୮ରେ କୋଲକାତାରେ ତୃତୀୟ ଦିନିକିଆ ଖେଳାଯିବାର ଥିଲା। ମାତ୍ର ଦେଶରେ କରୋନାର ବଢୁଥିବା ପ୍ରାଦୁର୍ଭାବକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ବିସିସିଆଇ ଦିନିକିଆ ଶୃଙ୍ଖଳାର ଅବଶିଷ୍ଟ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍ ବାତିଲ୍ କରିଛି।

ଗୁରୁବାର ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଦିନିକିଆ ଶୃଙ୍ଖଳାର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ବର୍ଷାରେ ଧୋଇଯିବା ପରେ କରୋନାର ଭୟାବହତାକୁ ଦେଖି ବିସିସିଆଇ ଶୃଙ୍ଖଳାର ଅବଶିଷ୍ଟ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖାଲି  ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ କହିଥିଲା। କ୍ରୀଡା ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ବିସିସିଆଇ ସହିତ ଅନ୍ୟ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମହାସଂଘକୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ କହିଥିଲା ଯେ, କରୋନା ଆତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଯଦି ଦେଶରେ କୌଣସି କ୍ରୀଡା ଆୟୋଜନ କରାଯାଏ, ତେବେ ସେସବୁ ବନ୍ଦ ଦ୍ଵାରରେ ଖାଲି ଷ୍ଟାଡିୟମରେ କରାଯାଉ।

ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ବିସିସିଆଇ କରୋନା ନେଇ ଖେଳାଳି, ସହାୟକ କର୍ମଚାରୀ ଓ ରାଜ୍ୟ କ୍ରିକେଟ୍ ସଂଘ ଲାଗି ଆଡଭାଇଜରି ଜାରି କରାଯାଇଥିଲା।  ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, କରୋନା କାରଣରୁ ଆଇପିଏଲକୁ ଏପ୍ରିଲ ୧୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଘୁଞ୍ଚା ଯାଇଛି। ଏହି ଲିଗ୍ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୯ରେ ଆରମ୍ଭ ହେବାର ଥିଲା।

   Related Posts