Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ପରେ ବିଫଳ ହେଲେ ଆରସିବି ବୋଲର, ‘କର ବା ମର’ ମ୍ୟାଚରେ ୫ ଓ୍ୱିକେଟରେ ଜିତିଲା ହାଇଦ୍ରାବାଦ
  • ||
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ଏସିଆ କପ୍ : ଭାରତ-ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ମ୍ୟାଚ୍ ଟାଇ

26/09/2018 at 9:37 AM

ଦୁବାଇ ୨୬|୯: ଏସିଆ କପ ସୁପର ଫୋର ମୁକାବିଲାରେ ଭାରତ- ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ମ୍ୟାଚ୍ ଟାଇ । ରୋମାଞ୍ଚକର ମୁକାବିଲାରେ ମ୍ୟାଚ ଟାଇ । ମ୍ୟାଚ ଜିତିବାକୁ ୨ ବଲରେ ୧ ରନ୍ ଥିବାବେଳେ ଅଲଆଉଟ ହୋଇଯାଇଥିଲା ଭାରତ । ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜାଙ୍କୁ ଆଉଟ୍ କରି ମ୍ୟାଚ୍ ଡ୍ର କରିଥିଲେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ସ୍ପିନର ରସିଦ ଖାନ୍ । ଜିତିବା ପାଇଁ ଭାରତକୁ ୨ ବଲ୍ ରେ ୧ ରନ୍ ଅବଶ୍ୟକ ଥିବା ବେଳେ ରସିଦ୍ ଖାନ୍ ଙ୍କ ବଲ୍ ରେ ଜାଡେଜା ଆଉଟ୍ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ଫଳରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଡ୍ର ରହିଛି । ଦୁବାଇ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଭାରତ ୨୫୩ ରନ୍ ଟାର୍ଗେଟକୁ ପିଛା କରି ଭାରତ ୨୫୨ ରନ୍ କରି ଅଲ୍ଆଉଟ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଟସ୍ ଜିଣି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲା । ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ୫୦ ଓଭରରେ ୨୫୨ ରନ୍ କରିଥିଲା । ଓପନର ମହମ୍ମଦ ସାହଜାଦ ୧୨୪ ରନ କରିଥିବା ବେଳେ ମହମ୍ମଦ ନାବି ୬୪ ରନ୍ କରିଥିଲେ । ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ୩ ଜଣ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଆଉଟ୍ କରିଥିଲେ । ଜବାବରେ ଭାରତ ଭଲ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା । ଭାରତର ଓପ୍ନିଂ ଯୋଡ଼ି ଅମ୍ବାତି ରାୟୁଡୁ ଓ କେ.ଏଲ୍. ରାହୁଲଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ କରିଥିଲେ । ଅମ୍ବାତି ରାୟୁଡୁ ୫୭ ରନ୍, କେ.ଏଲ୍ . ରାହୁଲ ୬୦ ରନ୍ କରିଥିଲେ । ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ରସିଦ ଖାନ୍ ୨ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ଭାରତ ପୂର୍ବରୁ ଫାଇନାଲରେ ପହଞ୍ଚି ସାରିଥିବା ବେଳେ ଆଫ୍ଗାନିସ୍ତାନ ଫାଇନାଲ ଦୌଡ଼ରୁ ବାଦ୍ ପଡ଼ି ସାରିଥିଲା । ବୁଧବାର ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ପାକିସ୍ତାନ-ବାଂଲାଦେଶ ମ୍ୟାଚ୍ର ବିଜେତା ବିପକ୍ଷରେ ଶୁକ୍ରବାର ଭାରତ ଫାଇନାଲ ଖେଳିବ।

   Related Posts