Monday, March 25, 2019

News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ମେଲବର୍ନ ଟେଷ୍ଟ: ୧୩୭ରନରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପରାଜିତ, ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଦଳ କଲା ଏହି ନୂଆ ରେକର୍ଡ

ମେଲବର୍ନ ୩୦/୧୨ : ରବିବାର ଦିନ ଭାରତ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ଥିଲା ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ ମ୍ୟାଚର ଶେଷ ଦିନ| ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟର ପଞ୍ଚମ ଦିନରେ ଭାରତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ  ୧୩୭ ରନରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି  ଭାରତ| ଟେଷ୍ଟ ଇତିହାସରେ ୧୫୦ତମ ବିଜୟ ହାସଲ କରି ଭାରତ ବିଶ୍ବରେ ଏକ୍ଷେତ୍ରରେ ପଞ୍ଚମ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଛି |

ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ବୋଲର ଇଶାନ୍ତ ଶର୍ମାଙ୍କ ବଲରେ ନାଥନ ଲିୟନ କ୍ୟାଚ ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ | ଉଇକେଟ କିପର ଋଷଭ ପଂଥ ନାଥନ ଲିୟନଙ୍କୁ କ୍ୟାଚ ଆଉଟ କରି ଭାରତକୁ ଜିତାଇଥିଲେ | ଏହି ସିରିଜରେ ପଂଥ ୨୦ଟି  କ୍ୟାଚ ନେଇଛନ୍ତି | ଏହା କୌଣସି ସିରିଜରେ ଉଇକେଟ ପଛରେ ସର୍ବାଧିକ କ୍ୟାଚ |

ଭାରତ ୫୩୨ ତମ ଟେଷ୍ଟରେ ୧୫୦ ତମ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି | ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ୩୮୪, ଇଂଲଣ୍ଡ ୩୬୪, ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ୧୭୧ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୧୬୨ ଥର ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି | ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଏହା ୨୨୨ ତମ ପରାଜୟ | ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଭାରତ ୪୫ଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ୨୬ ଥର ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି |

ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ଭାବେ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଠାରୁ ଅଧିକ ଥର ବିଜୟ ହସଲାକରିଥିଲେ | ସେ ୬୦ଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ୨୭ ଥର ବିଜୟ ହାସଲ କରିଥିଲେ | ବିଦେଶ ମାଟିରେ କୋହଲିଙ୍କର ଏହା ୧୧ ତମ ବିଜୟ |

215 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର