Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୫୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୫୦୭୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ସ୍ୱାମୀ ସାଜିଲା ସୈତାନ୍, କୁରାଢି ଚୋଟରେ ନେଇଗଲା ସ୍ତ୍ରୀର ଜୀବନ
  • ||
  • ୬ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଆସିବ ଠକ ପ୍ରଜ୍ଞା, ଅନୁମତି ଦେଲେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏସ୍‌ଡିଜେଏମ୍‌ କୋର୍ଟ
  • ||
  • ଘୋଷଣା ହେଲା ଜ୍ଞାନପୀଠ ପୁରସ୍କାର : ୨୦୨୧ ପାଇଁ ନୀଳମଣି ଫୁକନ, ୨୦୨୨ ପାଇଁ କୌଙ୍କଣୀ ସାହିତ୍ୟିକ ଦାମୋଦେର ମୌଜଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ
  • ||

ଭାରତ-ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଟି୨୦ ସିରିଜ୍ : ପ୍ରଥମ ମୁକାବିଲାରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଫେଭରେଟ୍, ବରୁଣ କରିପାରନ୍ତି ପଦାର୍ପଣ

25/07/2021 at 10:14 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୫/୦୭: ଶିଖର ଧାଓ୍ୱନଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଭାରତ ଦିନିକିଆ ସିରିଜରେ ବିଜୟୀ ହେବା ପରେ ଏବେ ଟି୨୦ ସିରିଜ ଉପରେ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛି । ରବିବାର ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ଟି୨୦ ମୁକାବିଲା ଖେଳାଯିବ । ଏହି ସିରିଜରେ ମଧ୍ୟ କୋଚ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦେଇପାରନ୍ତି । ଲେଗ୍ ସ୍ପିନର ବରୁଣ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ରବିବାର ପଦାର୍ପଣ କରିପାରନ୍ତି ।

ସେ ଦୁଇ ଥର ଦଳରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ମିଳିନଥିଲା । ଏବେ ସେ ସୁଯୋଗ ହାତଛଡା କରିବାକୁ ଚାହୁଁନାହାଁନ୍ତି । ଭାରତ ହେଉଛି ଟି୨୦ ଫର୍ମାଟର ଦ୍ୱିତୀୟ ସଫଳ ଟିମ୍ । କିନ୍ତୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଟି୨୦ରେ ଦୁର୍ବଳ ଟିମ୍ । ଦଳ ସର୍ବାଧିକ ୭୧ଟି ମୁକାବିଲା ହାରିଛି । ଏହା ମଧ୍ୟରେ ଭାରତ ଦିନିକିଆର ସଫଳତା ଦୋହରାଇବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରିବ । ଦଳକୁ ସିରିଜ ଜିତିବାରେ ଅଧିକ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ହେବ ନାହିଁ ।

ତେବେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଶେଷ ଦୁଇଟି ଦିନିକିଆରେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନର ସଙ୍କେତ ଦେଇଥିଲା । ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ଦୀପକ ଚହରଙ୍କ ଦମଦାର ବ୍ୟାଟିଂ ବିଜୟ ଦେଇଥିଲା । ଏହାସହ ଶେଷ ଦିନିକିଆରେ ଦଳ ୫ଟି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲା । ଏହାର ଫାଇଦା ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଫଳରେ ସିଂହଳ ସହଜରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିନେଇଥିଲା ।

ଏବେସୁଦ୍ଧା ଭାରତ ଓ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ୧୯ଟି ଟି୨୦ ମୁକାବିଲା ଖେଳିଛନ୍ତି । ଭାରତ ୧୩ଟି ମୁକାବିଲା ଜିତିଥିବା ବେଳେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ୫ଟି ମୁକାବିଲା ଜିତିଛି । ଉଭୟ ଦଳ ୭ଟି ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ମୁକାବିଲା ଖେଳିଛନ୍ତି । ଭାରତ ୬ଟି ସିରିଜ ଜିତିଥିବା ବେଳେ ଗୋଟିଏ ଡ୍ର ରହିଛି । ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଏବେସୁଦ୍ଧା ଗୋଟିଏ ବି ସିରିଜ୍ ଜିତିପାରିନାହିଁ ।

   Related Posts