Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ‘ନିଭାର୍’: ୨୫ରୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଆଲର୍ଟ ରହିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲାଣି କରୋନାର ୨ୟ ଲହର : ଆଜି PM-CM ଆଲୋଚନା, କୋଭିଡ -19 ର ସ୍ଥିତି ଏବଂ ଟିକା ବିତରଣ ନେଇ ସମୀକ୍ଷା
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ଘାରୁଛି କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ, ସେପଟେ ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୯୧୩ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଚାଷୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସହାୟତା ନେଇ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍: ଲେଖିଲେ, ଗତ ୬ ବର୍ଷରେ ଓଡ଼ିଶାର ଚାଷୀଙ୍କୁ ୬୦ ହଜାର ୮୩୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୬ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି ନିଯୁକ୍ତି: ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ, କେଉଁଠି
  • ||
  • ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ବିଷ ଦେଇ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା ସଂପର୍କୀୟ କକା: ଏମିତି ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଟିଭିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ନିହାର ରଞ୍ଜନ ଭୂୟାଁ
  • ||

ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ଆଜି ହେବ ଟିମ୍‌ର ଘୋଷଣା, ନଜର ରହିବ ଧୋନୀଙ୍କ ଉପରେ

12/01/2020 at 4:03 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୧୨।୦୧: ଭାରତୀୟ ଦଳ କିଛି ଦିନ ପରେ ନିଜର ପ୍ରଥମ ବିଦେଶୀ ଗସ୍ତ କରିବ । ସେଥିଲାଗି ଆଜି ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଦଳ ଚୟନ କରାଯିବ  । ଜାନୁଆରୀ ୨୪ରେ ଆରମ୍ଭ ହେଉଥିବା ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଗସ୍ତରେ ପାଞ୍ଚଟି ଟି-ଟ୍ବେଣ୍ଟି, ତିନୋଟି ଦିନିକିଆ ଓ ଦୁଇଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ । ଦଳରେ ଅଧିକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବାର ଆଶା କମ୍‌ ରହିଛି । ତେବେ ଦଳ ଚୟନ ପରେ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ନଜର ରହିବ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନଙ୍କ ଉପରେ , କାରଣ ବିଶ୍ବକପ୍‌ ସେମିଫାଇନାଲ ପରଠୁ ଧୋନି କୌଣସି ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳିନାହାନ୍ତି। ଧୋନି ଖୁବଶୀଘ୍ର ଦିନିକିଆ କ୍ରିକେଟ୍‌ରୁ ଅବସର ନେବେ ବୋଲି ଗତ କିଛି ଦିନ ତଳେ ଦଳର କୋଚ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ ସଙ୍କେତ ଦେଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ କେବେ ଓ କେଉଁ ସମୟରେ ଅବସର ନେବେ ସେ କଥା ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ ଜାଣିଛନ୍ତି ଓ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ଜାଣିଛନ୍ତି ।

ତେବେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ହେବାକୁ ଥିବା ଦଳ ଚୟନ ଏକ ମାତ୍ର ପରିବର୍ତ୍ତନ ସ୍ଵରୂପ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ଦଳରେ ସାମିଲ କରାଯାଇପାରେ । ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ୧୫ ପରିବର୍ତ୍ତେ ୧୬ କିମ୍ବା ୧୭ ଜଣିଆ ଦଳ ଚୟନ କରିପାରନ୍ତି ଚୟନକର୍ତ୍ତା ।  ଭାରତୀୟ ଏ ଦଳର ଗସ୍ତ ଜାତୀୟ ଦଳ ସହିତ ମଧ୍ୟ ହେଉଛି । ତେଣୁ ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଆବଶ୍ୟକ ପଡ଼ିଲେ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଜାତୀୟ ଦଳରେ ସାମିଲ କରିବା ପାଇଁ ବିକଳ୍ପ ରହିବ।

   Related Posts