Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୧ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୪ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୪୪୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ନୌ : ଟ୍ରାକ୍‌ରୁ ଖସିଲା ଟ୍ରେନ୍‌, ଶହିଦ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ର ୨ଟି ବଗି ଲାଇନ୍‌ଚ୍ୟୁତ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ସ୍ତ୍ରୀକୁ ପିଟିପିଟି ମାରିଦେଲା ସ୍ବାମୀ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଟକ
  • ||
  • ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍‌, ଦେଶରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୩,୭୮୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଶିଷ୍ଟ ଶ୍ରମିକ ନେତା ଲଳିତ ନାୟକଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଗୁଡ଼ା ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ : ଜଣେ ମୃତ , ୧୦ ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ଭାରତରେ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଲା କରୋନା, ଦିନକରେ ୧୩ ହଜାର ୫୮୬ ନୂଆ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ

19/06/2020 at 3:10 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୯।୬:  ଭାରତରେ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ କୋଭିଡ-୧୯ ସଂକ୍ରମଣର ସର୍ବାଧିକ ୧୩ହଜାର ୫୮୬ଟି ନୂଆ ମାମଲା ମିଳିଛି। ଫଳରେ ଦେଶରେ ମୋଟ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩ଲକ୍ଷ ୮୦ ହଜାର ୫୩୨ରେପହଞ୍ଚିଥିବା ବେଳେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ଯୋଗୁ ୩୩୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁହୋଇଛି। ଫଳରେ ମୋଟ ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୨ ହଜାର ୫୭୩ରେ ପହଞ୍ଚିଛି।  କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଶୁକ୍ରବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଜାରି କରିଥିବା ଏହି ତଥ୍ୟରେ ଆଶ୍ୱସ୍ତିର କଥା ହେଉଛି ୨ଲକ୍ଷ ୪ ହଜାର ୭୧୦ ଜଣ ସଂକ୍ରମଣ ମୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏଣୁ ଦେଶରେ ଏବେ ୧ଲକ୍ଷ ୬୩ ହଜାର ୨୪୮ଟି କୋଭିଡ-୧୯ ଆକ୍ଟିଭ କେସ୍ ରହିଥିବା ମନ୍ତ୍ରାଳୟଙ୍କ ରିପୋର୍ଟରୁ ଜଣାପଡିଛି।

ଭାରତରେ ଗତ ୮ ଦିନ ହେଲା ଲଗାତାର ୧୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ଚିହ୍ନଟ ହେଉଛି। ଏଣୁ ୧ରୁ ୧୯ ଜୁନ ସୁଧା ଦେଶରେ ମୋଟ ୧ଲକ୍ଷ ୮୯ ହଜାର ୯୯୭ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏଥିରୁ ଦିଲ୍ଲୀ, ଗୁଜରାଟ, ତାମିଲନାଡୁ ଓ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ସର୍ବାଧିକ ଲୋକେ ସଂକ୍ରମିତ ହେଉଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଇଣ୍ଡିଆନ କାଉନସିଲ ଅଫ ମେଡିକାଲ ରିସର୍ଚ୍ଚଙ୍କ ଅନୁସାରେ ଜୁନ ୧୮ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା୬୪ଲକ୍ଷ ୨୬ ହଜାର ୬୨୭ଜଣଙ୍କ ପରୀକ୍ଷଣ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ କେବଳ ଗୁରୁବାର ଦିନ ୧ଲକ୍ଷ ୭୬ ହଜାର ୯୫୯ ଜଣଙ୍କର ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା। 

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟଙ୍କ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳ ସୁଦ୍ଧା ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ୩୩୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଏଥିରୁ କେବଳ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରୁ ୧୦୦ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ୬୫, ତାମିଲନାଡୁରେ ୪୯, ଗୁଜୁରାଟରେ ୩୧, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ୩୦, କର୍ଣ୍ଣାଟକ ଓ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ୧୨ ଜଣ ଲେଖାଏ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ସେହିପରି ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ୬, ପଞ୍ଜାବରେ ୫, ହରିୟାଣା ଓ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ୪ ଜଣ, ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ୩, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶରେ ୨, ଆସାମ, ଝାରଖଣ୍ଡ ଓ କେରଳରେ ଜଣେ ଲେଖାଏଁ ଲୋକ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି।

   Related Posts