Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ରାହୁଲଙ୍କ ଶତକ, ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡକୁ ୨୯୭ରନ୍‌ର ଟାର୍ଗେଟ ଦେଲା ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ

ମାଉଣ୍ଟ ମାଓଁଗାନୁଇ ୧୧।୦୨: ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ୩ଟିକିଆ ଦିନିକିଆ ସିରିଜର ତୃତୀୟ ତଥା ଅନ୍ତିମ ମ୍ୟାଚ୍ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ମାଉଣ୍ଟ ମାଓଁଗାନୁଇ ସ୍ଥିତ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ଖେଳାଯାଉଛି। ଟସ୍ ଜିତି ଭାରତକୁ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରିଥିଲା ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଦଳ । ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ସୀମିତ ୫୦ଓଭର ଖେଳି ୭ ଓ୍ବିକେଟ ହରାଇ ୨୯୬ରନ୍‌ କରିଛି ଭାରତ । ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ କେ.ଏଲ୍‌ ରାହୁଲ୍ ସର୍ବାଧିକ ୧୧୨ରନ୍‌ କରିଛନ୍ତି ।

ଟସ୍ ହାରି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ପଡିଆକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲା ଭାରତୀୟ ଦଳ । ପୂର୍ବ ୨ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ ଭଳି ସିରିଜର ଅନ୍ତିମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ବ୍ୟାଟିଂ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲା ଭାରତୀୟ ଟିମ୍‌ । ଦଳୀୟ ସ୍କୋର ୮ରନ୍ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଓପନର ମୟଙ୍କ ଅଗ୍ରଓ୍ବାଲ୍‌ ୧ରନ୍‌ କରି ପାଭିଲିୟନ କରି ଫେରିଯାଇଥିଲେ । ପରେ ପରେ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ୯ରନ୍‌ କରି ଫେରିଯାଇଥିଲେ ପାଭିଲିୟନ । ଦଳୀୟ ସ୍କୋର ୬୨ରନ୍‌ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଓପନର ପୃଥ୍ବୀ ସ ୪୦ ରନ୍‌ କରି ରନ୍‌ ଆଉଟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ମଧ୍ୟକ୍ରମରେ ଶ୍ରେୟସ ଆୟର ଓ ଲୋକଶ ରାହୁଲଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଶତକୀୟ ପାରି ଯୋଗୁଁ ଭାରତ ଏକ ସମ୍ମାନଜନକ ସ୍ଥିତିରେ ପହଞ୍ଚିପାରିଛି । ତେବେ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଶେଷବେଳେକୁ ମନୀଷ ପାଣ୍ଡେଙ୍କ ୪୨ରନ୍‌ ବଦଳରେ ଭାରତ ୫୦ଓଭର ଖେଳି ୨୯୬ରନ୍‌ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହୋଇଛି । ସେହିପରି ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ପକ୍ଷରୁ ହାମିସ୍ ବେନେଟ୍ ସର୍ବାଧିକ ୪ଓ୍ବିକେଟ୍ ଅକ୍ତିଆର କରିଥିବା ବେଳେ ଜମି ନିସା ଓ ଜାମିସନ ୧-୧ଲେଖାଏଁ ଓ୍ବିକେଟ ନେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts