Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅଞ୍ଜନା ମିଶ୍ର ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ବୁଧବାର ମୁଖ୍ଯ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିବନର ହେବ ଟିଆଇ ପରେଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅଞ୍ଜନା ମିଶ୍ର ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ମୁଖ୍ଯ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିବନକୁ ୨ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେବ ସିବିଆଇ
  • ||
  • ଆଠଗଡ : ଟାୟାର ଫାଟି ଓଲଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ଡ୍ରାଇଭର ଆହତ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର : ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ସ୍ତ୍ରୀର ଉଲଗ୍ନ ଫଟୋ : ସ୍ବାମୀକୁ ଗିରଫ କରି ଦଫା ଲଗାଇଛି ପୋଲିସ, ଅଭିଯୁକ୍ତ କହୁଛି- ମୁଁ ଅପଲୋଡ୍ କରିନି
  • ||
  • ନୂଆପଡା : ୫ ଡକାୟତ ଗିରଫ, ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ଟଙ୍କା ସହ ଅଳଙ୍କାର ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୧୦ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ୧୦ ଜିଲ୍ଲା ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୧୭ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୭୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୩୩୭୩୫୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭିସୁଟ୍‌ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ଥିଲା ଭୁଲ୍, ଆଣ୍ଟିଜେନ୍ କିଟ୍ ଖରାପରୁ ୨୫ଜଣଙ୍କର ରିପୋର୍ଟ ଆସିଥିଲା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ଜବତ ହେଲା ୭ କୋଟି ୯୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜାଲ ନୋଟ୍, ୩ ଅଟକ
  • ||

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ସିରିଜରେ ୨୦ ଜଣ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଓହ୍ଲାଇଛି ଭାରତ, ୧୪୩ ବର୍ଷର ଇତିହାସରେ ପ୍ରଥମ

16/01/2021 at 8:55 AM

ବ୍ରିସବେନ୍,୧୬/୦୧:  ଭାରତୀୟ ଟେଷ୍ଟ୍ ଦଳରେ ଟି ନଟରାଜନ ଓ ଓ୍ୱାଶିଂଟନ ସୁନ୍ଦରଙ୍କ ନାମ ଯୋଡି ହୋଇଛି । ନଟରାଡନ ଓ ସୁନ୍ଦର ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଚତୁର୍ଥ ଟେଷ୍ଟରେ ପଦାର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି । ଭାରତୀୟ ଦଳ ୪ ମ୍ୟାଚର ଏହି ସିରିଜରେ ୨୦ଜଣ କ୍ରିକେଟରଙ୍କୁ ପଡିଆକୁ ଓହ୍ଲାଇଛି । ଏହା ୧୪୩ ବର୍ଷର ଟେଷ୍ଟ୍ କ୍ରିକେଟରେ କେବେ ହୋଇନଥିଲା । ଯାହା ଏକ ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ ।

ଭାରତ ଓ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ବ୍ରିସବେନରେ ଚତୁର୍ଥ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଟି ନଟରାଜନ ଓ ଅଫ୍ ସ୍ପିନର ଓ୍ୱାଶିଂଟନ ସୁନ୍ଦର ପଦାର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଦୁଇଜଣଙ୍କୁ ଖେଳାଇବା ଭାରତର କୌଣସି ଯୋଜନା ନୁହେଁ ବରଂ ବାଧ୍ୟବାଧକତା । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଏତେମାତ୍ରାରେ ଖେଳାଳି ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି ଯେ, ପ୍ରାୟତଃ ସବୁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ କୌଣସି ନା କୌଣସି ମ୍ୟାଚରେ ଖେଳିବାକୁ ପଡିଛି ।

ନଟରାଜନ ଓ ସୁନ୍ଦରଙ୍କୁ ମିଶାଇ ଭାରତ ବର୍ତ୍ତମାନର ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ୨୦ଜଣ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଓହ୍ଲାଇ ସାରିଛି । ଏହା ୧୪୩ ବର୍ଷର ଇତିହାସରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ହୋଇଛି ଯେତେବେଳେ କୌଣସି ଭ୍ରମଣକାରୀ ଟିମ୍ ଏତେ ମାତ୍ରାରେ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଚୂଡାନ୍ତ ଏକାଦଶରେ ସାମିଲ କରିଛି । ଏହାପୂର୍ବରୁ ଇଂଲଣ୍ଡ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ୨୦୧୩-୧୪ରେ ୧୮ ଜଣ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲେ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଭାରତ ୧୯୩୨ରେ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ଖେଳିଥିଲା । ଏବେସୁଦ୍ଧା ୩୦୧ ଜଣ କ୍ରିକେଟର ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳି ସାରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts