Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫୧୫୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଘାଟିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଟ୍ରକକୁ ସାମ୍ନା ପଟୁ ପିଟିଲା ବାଇକ୍‌, ଚାଲିଗଲା ଶଳା-ଭିଣୋଇଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||

ଏପ୍ରିଲ ୧୬ ରୁ ୨୦ ତାରିଖ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତ ପୁଣି ହମଲା କରିପାରେ ବୋଲି କହିଲେ ପାକିସ୍ତାନ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ କୁରେସି

7/04/2019 at 6:16 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୭/୪ : ପାକିସ୍ତାନର ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହ ମହମ୍ମଦ କୁରେସି ଏକ ବଡ ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଭାରତ ପୁଣିଥରେ ହମଲା କରିବା ପାଇଁ ଯୋଜନା କରୁଛି | ଭାରତ ଏପ୍ରିଲ ୧୬ରୁ ୨୦ ତାରିଖ ମଧ୍ୟରେ ପୁଣିଥରେ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ହମଲା କରିପାରେ | ଏନେଇ ସେ ଜାତିସଂଘର ୫ଟି ସ୍ଥାୟୀ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି |


ତେବେ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ହମଲା ସମ୍ପର୍କିତ କଣ ଖବର ଅଛି ସେ ସମ୍ପର୍କରେ କିଛି ପ୍ରକାଶ କରି ନାହାନ୍ତି | ତେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନ ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ପାକିସ୍ତାନୀବାସୀଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି କୁରେସି |


ଗତ ଫେବୃଆରୀ ୧୪ ତାରିଖରେ କାଶ୍ମୀରର ପୁଲୱାମାରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆତ୍ମଘାତୀ ହମଲା କରିଥିଲେ | ଯେଉଁଥିରେ ୪୨ ଜଣ ସିଆରପିଏଫ ଯବାନ ସହିଦ ହୋଇଥିଲେ | ଏହାପରେ ଫେବୃଆରୀ ୨୬ ତାରିଖରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ପାକିସ୍ତାନର ଵାଲାକୋଟ ଥରେ ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ କରିଥିଲା ଏବଂ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଶିବିର ଧ୍ବଂସ କରିଥିଲା |ଏହାପରେ ପାକିସ୍ତାନ ନିଜର ଅନେକ ବିମାନବନ୍ଦର ବନ୍ଦ ରଖିଥିଲା | ଶନିବାର ଦିନ ଭାରତ ସହ ଜଡିତ ୧୧ ବିମାନବନ୍ଦରରୁ ଗୋଟିଏ ବିମାନବନ୍ଦରକୁ ଖୋଲିଥିଲା |


ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଇମ୍ରାନ ଖାନ ଆମେରିକାର ଖବରକାଗଜ ଫରେନ ପଲିସୀକୁ କହିଥିଲେ ଯେ, ଏଫ-୧୬ ବିମାନକୁ ଧ୍ବଂସ କରିଥିବା ନେଇ ବିଜେପି ମିଛ ଖବର ପ୍ରସାର କରି ଯୁଦ୍ଧ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲା | ଆମେରିକାର ରକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ନିଜେ କହିଥିଲେ ଯେ, ପାକିସ୍ତାନ ସୀମାରୁ ଏଫ-୧୬ ବିମାନ ଗାୟବ ହୋଇନଥିଲା | ତେବେ ବିଜେପି ନିଜ ଫାଇଦା ପାଇଁ ଏସବୁ କହିଥିଲା ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି |


ଭାରତର ସୁରକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପାକିସ୍ତାନର ଏଫ-୧୬ ବିମାନ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ଏମ୍ରମ ମିସାଇଲର ଟୁକୁଡା ପ୍ରମାଣ ହିସାବରେ ପେଶ କରାଯାଇଥିଲା |

   Related Posts