Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଣାଇ ରେଞ୍ଜରେ ଗୋଠଛଡା ଦନ୍ତା ଆତଙ୍କ, ସନ୍ଧ୍ୟା ହେଲେ ଗାଁରେ ପଡୁଛି ତାଟିକବାଟ
  • ||
  • ଟେକ୍ସାସରେ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ପଣବନ୍ଦୀ : ପାକିସ୍ତାନୀ ବୈଜ୍ଞାନିକଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଦାବି, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଏଫବିଆଇ ଓ ସ୍ୱାଟ୍ ଟିମ୍
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଡେଇଁଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୧୭୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୩୩୯୧୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ନିଶାରେ ୩ ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲେ କାର୍ ଡ୍ରାଇଭର, ଓଲଟା ପୋଲିସକୁ କଲେ ଗାଳିଗୁଲଜ
  • ||
  • ଫାଟିଗଲା ମୋବାଇଲ ବ୍ୟାଟେରୀ, ନାବାଳକ ଗୁରୁତର : ପଥରରେ ଛେଚୁଥିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୪ ବରିଷ୍ଠ ଆଇଏଏସଙ୍କୁ ପ୍ରମୋସନ, ଅତିରିକ୍ତ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ପାହ୍ୟାକୁ ପଦୋନ୍ନତି
  • ||
  • କୋଟିଆରେ ହେବ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ, ୧୩ଟି ବୁଥରେ ମତଦାନ
  • ||

ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯିବ ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ସିରିଜ ! ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଲେ ପୂର୍ବତନ ବୋଲର, ଏହି ଦେଶରେ ଖେଳାଯିବ ମ୍ୟାଚ

9/04/2020 at 10:43 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୦୯|୦୪:  ଏହି ସମୟରେ ସାରା ବିଶ୍ୱ କରୋନା ଭାଇରସ ବିରୋଧରେ ଲଢୁଛି । ବିଭିନ୍ନ ଦେଶର ଖେଳାଳିମାନେ ମଧ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି । କିଛି ଖେଳାଳି ସେମାନଙ୍କ ବଲ, ବ୍ୟାଟ, ଟ୍ରଫି ଆଦି ନିଲାମ କରି ଅର୍ଥ ସଂଗ୍ରହ କରୁଛନ୍ତି । ଏହା ମଧ୍ୟରେ ପୂର୍ବତନ ପାକିସ୍ତାନୀ ବୋଲର ସୋଏବ ଅଖତାର ଏକ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଛନ୍ତି । କରୋନା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଭାରତ ଓ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ମ୍ୟାଚ ଖେଳାଯାଉ ଓ ଏହି ମ୍ୟାଚ ଟିକେଟରୁ ଆୟ ଅର୍ଥକୁ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେଉ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ଉଭୟ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ରାଜନୈତିକ ସମ୍ପର୍କ ଭଲ ନାହିଁ । ଅନେକ ବର୍ଷ ଧରି ଉକ୍ଷୟ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ କୌଣସି ସିରିଜ ଖେଳାଯାଇ ନାହିଁ । କେବଳ ଆଇସିସି ଇଭେଣ୍ଟରେ ଉଭୟ ଦଳ ସାମ୍ନାସାମ୍ନି ହୋଇଥାନ୍ତି । ଭାରତ ଉପରେ ୨୦୦୮ରେ ହୋଇଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ପରେ କୌଣସି ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ସିରିଜ ଖେଳାଯାଇ ନାହିଁ ।

ସୋଏବ ଅଖତାର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯଦି ଉଭୟ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ମ୍ୟାଚ ଖେଳାଯାଏ ତେବେ ଏହା ତିନି ମ୍ୟାଚ ବିଶିଷ୍ଟ ହେଉ । ସିରିଜ ଯିଏ ବିଜୟୀ ହେଲେ ମଧ୍ୟ କ୍ରିକେଟପ୍ରେମୀମାନେ ଦୁଃଖ କରିବେ ନାହିଁ । ବିରାଟ କୋହଲି ଶତକ ଲଗାଇଲେ ପାକିସ୍ତାନୀ ଫ୍ୟାନ ଖୁସି ହେବେ ଓ ବାବର ଆଜମ ଶତକ ଲଗାଇଲେ ଭାରତୀୟମାନେ ଖୁସି ହେବେ । ମ୍ୟାଚର ଫଳାଫଳ ଯାହା ହେଲେ ମଧ୍ୟ ଫରକ ପଡିବ ନାହିଁ । ଆୟକୁ ଉଭୟ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ବାଣ୍ଟି ଦିଆଯିବ ।

ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି, ସ୍ଥିତି ସୁଧୁରିଲେ ଦୁବାଇର ମ୍ୟାଚ ହାଇପାରେ । ଫଳରେ ଉଭୟ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ରାଜନୈତିକ ସମ୍ପର୍କ ମଧ୍ୟ ସୁଧୁରି ପାରିବ । ଏପରି ଭାବେ ଜଣେ ଅନ୍ୟ ଜଣଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ । ।

   Related Posts