Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭିସା ଉପରେ ଲାଗିଥିବା କଟକଣା ହଟାଇଲେ ସରକାର
  • ||
  • ଟ୍ୱିଟରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ପାଇଁ କବିତା ଲେଖିଲେ ରାହୁଲ
  • ||
  • ମା’ ମାଣିକେଶ୍ଵରୀଙ୍କ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଛତର ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି
  • ||
  • ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ୍ ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟାରୀ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ
  • ||
  • ରାୟଗଡାରେ ବୋଲେରୋ-ବାଇକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିନା ଅନୁମତିରେ ଦାଢ଼ି ରଖି ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ପୋଲିସ ବାବୁ
  • ||
  • ପାଲଘର ମାମଲାରେ ଆଉ ୨୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବିଜେପି ଜାରି କଲା ସଂକଳ୍ପ ପତ୍ର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ମଞ୍ଚେଷ୍ଟରରେ ପୁଣିଥରେ ହୋଇପାରେ ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ

23/06/2019 at 2:43 PM

ମଞ୍ଚେଷ୍ଟର ୨୩/୬ : ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍ ଆଇସିସି କ୍ରିକେଟ ବିଶ୍ୱକପର ୧୨ତମ ଏଡିସନ ପୁରା କରିବାରେ ଆଗକୁ ବଢି ଚାଲିଛି । ଏବେ ଯାଏଁ ୨୭ଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳା ସରିଛି । ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଭାଗ ନେଇଥିବା ସମସ୍ତ ୧୦ଟି ଟିମ ପାଖାପାଖି ଅଧାରୁ ଅଧିକ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳି ସାରିଛନ୍ତି । ସେମିଫାଇନାଲ ତାଲିକା ଧୀରେ ଧୀରେ ରୋମାଞ୍ଚକ ହେଉଛି ।

ଏବେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ଟିମ୍ ସେମିଫାଇନାଲ କ୍ୱାଲିଫାଇ କରିନାହାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ କୌଣସି ଟିମ ଆଶା ମଧ୍ୟ ହରେଇ ନାହାନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନର ତାଲିକା ଦେଖିଲେ ପାଖାପାଖି ସବୁ ଟିମ ପାଇଁ ସେମିଫାଇନାଲ ରାସ୍ତା ଖୋଲାଅଛି ।

ଏହି ୱାର୍ଲଡକପରେ ସବୁଠାରୁ ଦମଦାର ଟିମ ଭାରତ ଏବେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତ ମ୍ୟାଚରେ ବହୁତ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛି । ଭାରତ ୭ ଅଙ୍କ ନେଇ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି । ଭାରତ ଯେଉଁଭଳି ଭାବେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଭଳି ମଜବୁତ ଟିମକୁ ମାତ ଦେଇଛି ତାକୁ ଦେଖିଲେ ଭାରତର ରାସ୍ତା ସଫା ଥିବା ଭଳି ମନେହେଉଛି । ପାକିସ୍ତାନକୁ ହରାଇ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି ।

ଏଥିରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି ଯେ ଭାରତ ବଡ ବଡ ମ୍ୟାଚ ଜିତିସାରିଛି । ଭାରତ ଏବେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ, ଇଂଲଣ୍ଡ, ବାଂଲାଦେଶ, ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ସହ ଖେଳିବ ।

ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ମଞ୍ଚେଷ୍ଟରରେ ଲିଗ ମ୍ୟାଚ୍ ସରିଯାଇଛି । କିନ୍ତୁ ସମୀକରଣ ଅନୁଯାୟୀ, ପୁଣିଥରେ ସେମି ଫାଇନାଲରେ ମଧ୍ୟ ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନ ଖେଳିପାରନ୍ତି । ପାକିସ୍ତାନ ଏବେ ଆହୁରି ୪ଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବ । ଯଦି ପାକିସ୍ତାନ ଏହି ୪ଟି ମ୍ୟାଚ ଜିତିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୁଏ ତାହେଲେ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ରହିବ । ଭାରତ ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ୪ଟି ମ୍ୟାଚ ଜିତିସାରିଛି ।

ବିଶ୍ୱକପ ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ, ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ଟିମ୍ ସହ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ଟିମ ମଧ୍ୟରେ ସେମିଫାଇନାଲ ମୁକାବିଲା ହେବ ।

ପ୍ରଥମ ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ ପାଇଁ ମଞ୍ଚେଷ୍ଟର ଷ୍ଟାଡିୟମକୁ ଚୟନ କରାଯାଇଛି । ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ଯଦି ଭାରତ ପ୍ରଥମ ଓ ପାକିସ୍ତାନ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ରହନ୍ତି ତାହେଲେ ପୁଣିଥରେ ସେହି ମଞ୍ଚେଷ୍ଟର ପଡିଆରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନ ମ୍ୟାଚ ଦେଖିବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିବ ।

   Related Posts