Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଅଂଳେଇ ମନ୍ଦିରରୁ ଦାନବାକ୍ସ ଉଠାଇନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା ସୁନାବେଡ଼ା ଟିଟିଏସରେ ଛାତ୍ର ଅଶାନ୍ତି, ଷ୍ଟାଇପେଣ୍ଡ ଟଙ୍କା ନମିଳିବାରୁ ବିକ୍ଷୋଭ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର : ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ଦ୍ଵାରା ୪ ଚୋରା ଦେଶୀ ମଦ ବେପାରୀ ଗିରଫ, ୨ଶହ ଲିଟରରୁ ଅଧିକ ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ଘଷିପୁରା ଥାନା ଦୀପପାଳ ଗାଁରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା, ଘର ଭିତରୁ ମିଳିଲା ନବ ବିବାହିତାଙ୍କ ମୃତଦେହ, ବାପଘର ପକ୍ଷରୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ଧରାକୋଟ ଥାନା ସୁଂଦୁରିଆପଲି ଗାଁ ନିକଟ ଋଷିକୁଲ୍ୟା ନଦୀରେ ବୁଡି ବୃଦ୍ଧା ମୃତ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ବୁଡିଗଲେ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୭୯ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୪୫ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଏବେ କମିବନି ବର୍ଷା, ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ
  • ||
  • ବଳଙ୍ଗା ଥାନାରେ ବିସ୍ଫୋରଣ : ଫାଟିଗଲା କାନ୍ଥ, ଆସବାବପତ୍ର ନଷ୍ଟ
  • ||

ପାକିସ୍ତାନକୁ ଭାରତର ଜବାବ- ଯୁଆଡେ ଯାଉଛ ଯାଅ,ଜବାବ ଦେବୁ

21/08/2019 at 5:59 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ . – କାଶ୍ମୀରରୁ ଧାରା ୩୭୦ ଉଚ୍ଛେଦ ହେବାପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଏକ ପ୍ରକାରର ବିଚଳିତ ହୋଇଯାଇଛି । ସୁରକ୍ଷା ପରିଷଦରୁ ସହାୟତା ନମିଳିବା ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଏବେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ନ୍ୟାୟଳୟର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହେବ ବୋଲି କହିଛି ।

ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନକୁ ସିଧାସଳଖ କହିଛି , ‘ଯୁଆଡେ ଯାଉଛ ଯାଅ ଆମେ ଜବାବ ଦେବୁ ।‘ ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନର କୌଣସି ଧମକକୁ ଖାତିର କରୁନାହିଁ । ମିଳିତ ଜାତିସଂଘରେ ଭାରତର ସ୍ଥାୟୀ ପ୍ରତିନିଧି ଥିବା ସୟଦ ଅକବରୁଦ୍ଦିନୀ ଏକ ଖବର ପ୍ରସାରଣକାରୀ ଚ୍ୟାନେଲକୁ ସାକ୍ଷାତକାର ଦେବା ସମୟରେ ଏହି କଥା କହିଛନ୍ତି । ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦେଶ ନିକଟରେ ଉପଲବ୍ଧ ଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ରାସ୍ତା ଆପଣେଇବା ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ରହିଛି। ଆମମାନଙ୍କର ଚିନ୍ତାଧାରା ବି ଅଲଗା । ଯଦି ସେମାନେ ଅଲଗା ଅଲଗା ସ୍ତରରେ ଏହି ଘଟଣାପାଇଁ ଜବାବ ଚାହୁଁଛନ୍ତି  । ଆମେ ତାଙ୍କୁ ଜାବାବ ଦେବୁ ବୋଲି ସୟଦ ଅକବରୁଦ୍ଦିନୀ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

କୁଳଭୂଷଣଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପାକିସ୍ତାନ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ନ୍ୟାୟଳୟରେ ହାରିଯାଇଥିବା କଥାକୁ ସୟଦ ଅକବରୁଦ୍ଦିନୀ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

ଜାମ୍ମ ୁ-କାଶ୍ମୀରରୁ ଧାରା ୩୭୦ ଉଚ୍ଛେଦ କରିବା ଭାରତର ଅଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ବ୍ୟାପାର । ଏହାକୁ ନେଇ ପାକିସ୍ତାନ ବିଚଳିତ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ନ୍ୟାୟାଳୟକୁ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଅଭିଯୋଗ ଦାଖଲ କରିବ ବୋଲି ପାକିସ୍ତାନର ବୈଦେଶିକ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ  ଶାହା ମହମ୍ମଦ ଖୁରେସୀ କହିଥିଲେ  ।

ଏବେ ଚୀନ୍‌ ପାକିସ୍ତାନର ପକ୍ଷ ନେବାରେ ଲାଗିଛି ।  ଚୀନ ଅଧିକୃତ ହଙ୍ଗକଙ୍ଗରେ ଏବେ ବିବାଦୀୟ ପରିସ୍ଥିତି ଦେଖାଦେଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଚୀନ୍ ପାକିସ୍ତାନରୁ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସହଯୋଗ କରୁଛି । ସୟଦ ଅକବରୁଦ୍ଦିନୀ ଚୀନର ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି ।  ଚୀନ୍‌ ଏବେ ପାକିସ୍ତାନର ମିତ୍ର , ସୁରକ୍ଷା ପରିଷଦରେ ଏଥିପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନର ସମର୍ଥନ କରୁଛନ୍ତି । ମାତ୍ର ଚୀନ୍‌ ପାକିସ୍ତାନକୁ ବଢାଇଥିବା ସହାୟତା ସଫଳ ହୋଇପାରି ନଥିଲା । ଅନ୍ୟ ଦେଶମାନେ ଚୀନର ଏହି ପ୍ରୟାସକୁ ସମର୍ଥନ କରି ନଥିଲେ  ବୋଲି ସୟଦ ଅକବରୁଦ୍ଦିନୀ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts