Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସ୍ବିସ୍‌ ଓପନ୍‌: ୧୯ ମାସ ଓ ୧୩ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ପରେ ଫାଇନାଲରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ସିନ୍ଧୁ, କ୍ୟାରୋଲିନାଙ୍କଠୁ ହାରିଲେ
  • ||
  • ସରିଲା ବିଜେପିର ଦୁଇ ଦିନିଆ ରାଜ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ, ଗୃହୀତ ହେଲା ରାଜନୈତିକ ଚିଠା ପ୍ରସ୍ତାବ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲା ରଣନୀତି
  • ||
  • ଭାରତ ଓ ଚୀନ୍ କେହି କାହା ଲାଗି ବିପଦ ନୁହେଁ, ପରସ୍ପରର ମିତ୍ର : ୱାଙ୍ଗ ଇ
  • ||
  • ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମହିଳା ଦିବସ: ବର୍ଣ୍ଣାଢ଼୍ୟ ଉତ୍ସବ ‘ୱିମେନ୍ ଆଚିଭର୍ସ୍ ଅଫ୍ ଓଡ଼ିଶା’ରେ ରାଜ୍ୟର ସଫଳ ମହିଳାଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୭୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୩୩୭୭୪୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ନୂଆପଡ଼ା : ହଳଦି ଗାଁରେ ପୁଣି ଥରେ ବାଘ ଆତଙ୍କ, ଭୟରେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନରେ ହିନ୍ଦୁ ପରିବାରର ୫ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ! ସନ୍ଦେହଜନକ ଅବସ୍ଥାରେ ମିଳିଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ମୋହନା : ଅନ୍ଧବିଶ୍ୱାସର ଭୟଙ୍କର ରୂପ, ସୁସ୍ଥ ରହିବା ପାଇଁ ଏବେବି ଶିଶୁଙ୍କୁ ଦିଆଯାଉଛି ଚେଙ୍କ
  • ||
  • ଭିସୁଟର ୪୦ ଛାତ୍ର କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ମାମଲା : କମ୍ପାନୀର ଦାବି-‘ଆଣ୍ଟିଜେନ୍ କିଟରେ ତ୍ରୁଟି ନଥିଲା’
  • ||
  • ସୋନପୁର : ପଡୋଶୀଙ୍କ ସହ କଥା କଟାକଟିରୁ ଫୁଟିଲା ଗୁଳି, ଜଣେ ମୃତ
  • ||

ୟୁଏନରେ ପହଁଚିଲା ପାକିସ୍ତାନରେ ହିନ୍ଦୁ ମନ୍ଦିର ଭଙ୍ଗାରୁଜା ମାମଲା, ଭାରତ କହିଲା- ‘ପାକ୍ ସରକାର ସବୁ ଦେଖି ମଧ୍ୟ ଚୁପ୍’

22/01/2021 at 12:04 PM

ଲାହୋର, ୨୨/୦୧ : ପାକିସ୍ତାନରେ ସଂଖ୍ୟାଲଘୁଙ୍କ ପ୍ରତି ଅତ୍ୟାଚାର ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି । ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ଭେଦଭାବ କରାଯାଉଛି । ଏହାକୁ ନେଇ ଭାରତ ୟୁଏନର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଛି । ଗତବର୍ଷ ଡିସେମ୍ବରରେ ପାକିସ୍ତାନର ଖୈବର ପଖତୁନଖ୍ୱା ପ୍ରାନ୍ତର ଖରକ ଜିଲ୍ଲାରେ ଏହ ହିନ୍ଦୁ ମନ୍ଦିରକୁ ଭାଙ୍ଗି ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଏହାସହ ମନ୍ଦିରରେ ନିଆଁ  ଲଗାଇ ଦେଇଥିଲେ । ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଭାରତ ସଂଯୁକ୍ତ ରାଷ୍ଟ୍ରରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଆଇନା ଦେଖାଇବା ସହ କିପରି ହିନ୍ଦୁଙ୍କୁ ଅତ୍ୟାଚାର କରାଯାଉଛି ତାହା ପ୍ରକାଶ କରିଛି ।

ଭାରତ କହିଛି ଯେ, ୟୁଏନ ସାସ୍କୃତିକ ସଦଭାବ ଓ ଧାର୍ମିକ ସ୍ଥଳୀକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିବା ପାଇଁ ସଂକଳ୍ପ ନେଇଛି । କିନ୍ତୁ ପାକିସ୍ତାନରେ ଏହାର ବୀପରିତ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଏଠାରେ ମନ୍ଦିରକୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରାଯାଉଛି । ଏଠାରେ ଆତଙ୍କବାଦ, ହିଂସକ ଚରମପନ୍ଥୀ ଓ କଠୋରପନ୍ଥୀଙ୍କ ଦୌରାତ୍ମ୍ୟ ଲଗାତର ଭାବେ ବଢିଛି ।

ୟୁଏନରେ ଭାରତର ପ୍ରତିନିଧି ଟିଏସ ତିରୁମୂର୍ତ୍ତି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଭାରତରେ ସମସ୍ତ ଧର୍ମର ପୀଠ ଓ ଧାର୍ମିକ ସ୍ଥଳୀକୁ ସୁରକ୍ଷା ଦିଆଯାଉଛି । ପାକିସ୍ତାନରେ ହିନ୍ଦୁ ମନ୍ଦିରରେ ଆକ୍ରମଣ ହେଲେ ସେଠାକାର ସରକାର ମୁକଦର୍ଶକ ସାଜୁଛନ୍ତି । ସବୁ ଦେଖି ଓ ଜାଣି ଚୁପ୍ ରହୁଛନ୍ତି । ତେବେ ପାକିସ୍ତାନର ପ୍ରତିନିଧି ଭାରତର ଅଭିଯୋଗକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଥିଲେ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ପାକିସ୍ତାନର ଖୈବର ଫଖତୁନଖ୍ୱାର କରକ ଜିଲ୍ଲାରେ ଏକ ହିନ୍ଦୁ ମନ୍ଦିରରେ ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ବ୍ୟକ୍ତି ବିଶେଷ ନିଆଁ ଲଗାଇବା ସହ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିଥିଲେ । ଏହାକୁ ନେଇ ପାକିସ୍ତାନ ସରକାରଙ୍କୁ ତୀବ୍ର ସମାଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା ।

   Related Posts