Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ‘ଇତିହାସରେ ହୋଇଥିବା ଭୁଲଗୁଡିକୁ ଏବେ ସୁଧାରୁଛି ଭାରତ’, କଂଗ୍ରେସକୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରି ବର୍ଷିଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି
  • ||
  • ରବିବାର ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୦,୮୪୧ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୩୫୩୨ ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଉଠାଇ ଆଣିବାରୁ ଥାନା ପରିସରରେ ତୁମୁଳକାଣ୍ଡ, ଗ୍ରାମବାସୀ ଓ ପୋଲିସ ମାରପିଟ
  • ||
  • ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବିଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁଶୁଡିଯିବ ଘାଘରା ପୋଲ ! ବିପଦରେ ଶହଶହ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୮୫୨୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୦୪୬୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ କରୋନା ବେଲଗାମ୍ : ଆଉ ୧୩ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବଡପୋଖରୀଆ ପଞ୍ଚାୟତ : ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ହେଲାନି, ନିର୍ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଚୟନ ହେଲେ ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ଓ୍ୱାର୍ଡ ମେମ୍ବର
  • ||
  • ରବିବାରଠୁ ବଢିବ ବର୍ଷା, ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||

ଭାରତରେ ଜୁଲାଇ ୨୬ ଆଡକୁ କୋଭିଡ୍-୧୯ର ଶେଷ କେସ୍ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିପାରେ: ତଥ୍ୟ ସହ ଗବେଷକ

27/04/2020 at 4:55 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୭।୦୪: ସିଙ୍ଗାପୁର ଗବେଷକଙ୍କ ଅନୁସାରେ ଭାରତରେ ଜୁଲାଇ ୨୬ ଆଡକୁ କୋଭିଡ୍-୧୯ର ଶେଷ କେସ୍ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିପାରେ। ସିଙ୍ଗାପୁର ୟୁନିଭର୍ସିଟି ଅଫ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଆଣ୍ଡ ପ୍ରାକୃତିକ ଇଣ୍ଟେଲିଜେ୍ସ ଆଲଗୋରିଦିମ ଜରିଆରେ ତଥ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ୧୩୧ ଦେଶରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ ସମାପ୍ତ ହୋଇଯିବ। ଏହି ପୂର୍ବାନୁମାନ ଏପ୍ରିଲ ୨୬ରେ ୟୁନିଭର୍ସିଟିର ଓ୍ଵେବସାଇଟ୍‌ରେ ଅପଲୋଡ୍ କରାଯାଇଛି।

ପୂର୍ବାନୁମାନ ଅନୁସାରେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଡିସେମ୍ବର ୯ ବେଳକୁ କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ର ପ୍ରାଦୁର୍ଭାବ ଦୁନିଆରେ ଶେଷ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ମାତ୍ର ବାହାରିନ ଓ କାତାରା ପରି ଦେଶରେ ବର୍ଷର ଶେଷ ଆଡକୁ କିମ୍ବା ୨୦୨୧ ଫେବୃଆରୀ ମାସରେ କରୋନାର ତାଜା ମାମଲା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିପାରେ।

ଭାରତ ପାଇଁ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ କରିଥିବା ଏହି ଟିମ୍ ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ମୋଟ୍‌ ଆକ୍ରାନ୍ତ ମଧ୍ୟରୁ ମେ ୨୧ ସୁଦ୍ଧା ୯୭ ପ୍ରତିଶତଙ୍କ ଯାଞ୍ଚ ସରି ଯାଇଥିବ। ଗବେଷଣା କରିଥିବା ଟିମ୍ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦେଶର ଆରମ୍ଭଠୁ ନେଇ ଏ ଯାଏ ସଂକ୍ରମଣର ତଥ୍ୟ, କେତେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ, ସଂକ୍ରମଣ ହାର ଏବଂ ନୂତନ ପଜିଟିଭ୍ ସଂଖ୍ୟା ସବୁର ବିଶ୍ଳେଷଣ କରି ଏହାର ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଛନ୍ତି।

ଏପ୍ରିଲ ୨୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସଂଗୃହୀତ ତଥ୍ୟ ଉପରେ ଆଧାରିତ ଏହି ଭବିଷ୍ୟବାଣୀରୁ ଏହା ଜଣା ପଡିଛି ଯେ, ମହାମାରୀରେ ପ୍ରଭାବିତ ଦେଶ ଯଥା ଆମେରିକା ଓ ଇଟାଲୀରେ ଅଗଷ୍ଟ ଶେଷ ସପ୍ତାହ ସୁଦ୍ଧା କରୋନା ଭାଇରସ୍ ସମାପ୍ତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ମାତ୍ର ଦୁଇ ଦେଶ ମେ ୧୨ ସୁଦ୍ଧା ମୋଟ୍ ମାମଲାର ୯୭ ପ୍ରତିଶଥ କେସ୍ ଯାଞ୍ଚ କରି ସାରିଥିବେ।

ଗବେଷକ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଭବିଷ୍ୟବାଣୀର ବ୍ୟାଖ୍ୟା କରିବା ବେଳେ ସାବଧାନ ରହିବା ଉଚିତ୍। ସେ କହିଛନ୍ତି କେବେ କରୋନା ଶେଷ ହେବ ତାକୁ ନେଇ କରାଯାଇଥିବା ଭବିଷ୍ୟବାଣୀକୁ ନେଇ ଅଧିକ ଆଶାବାଦୀ ରହିବା ବିପଦଜ୍ଜନକ ହୋଇପାରେ। ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ପରି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ସଂକ୍ରମଣକକୁ ରୋକିବାରେ କିଛିଟା ସହାୟକ ହୋଇଥିବା ଗବେଷକ କହିଛନ୍ତି।

   Related Posts