Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଜମିଜମା ବିବାଦରୁ ବିଧବା ମହିଳାଙ୍କୁ ବୀଭତ୍ସ ହତ୍ୟା
  • ||
  • କଟକ : SCBରେ ମହିଳା ରୋଗୀଙ୍କ ଉପରେ ଖସିପଡିଲା ଫ୍ୟାନ୍, ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମହିଳା ଦିବସରେ ବିଜେଡିର ମହିଳା ସମାବେଶ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ ମା’ମାନେ ଆଜନ୍ମ ନେତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗଠନ ହେଲା ୯ଜଣିଆ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ, ଆୟତ୍ତ କରିବେ ନିଆଁ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ରକ୍ତ ପାଇଁ ଗଲା ଜୀବନ ! ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ମେଡିକାଲରେ ଉତ୍ତେଜନା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଗଲେ ଠିକଣା ରଖିବ ବନ ବିଭାଗ, ନିଆଁ ଲଗାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଲେ ମିଳିବ ୫ହଜାର
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ବାଲି ଗଦାରୁ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ଟ୍ରେନ୍ ଲାଇନ୍ କଡରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା’ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୫୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୩୩୭୮୦୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର : ମୋବାଇଲ୍ ଚୋରକୁ ଧରି ନିର୍ଧୁମ ଛେଚିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||

ଏସିଆ କପ୍ : ପାକିସ୍ତାନକୁ ହରାଇ ଫାଇନାଲରେ ଭାରତ

24/09/2018 at 9:48 AM

ଦୁବାଇ ୨୪|୯: ରବିବାର ଦିନ ଏସିଆ କପ୍ ସୁପର-୪ର ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ୯ଓ୍ବିକେଟ୍ ରେ ହରାଇ ଭାରତ ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି । ରବିବାର ଦିନ ଦୁବାଇ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍ ରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଟସ୍ ଜିତି ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲା । ପାକିସ୍ତାନ ୫୦ଓଭରରେ ୭ଓ୍ବିକେଟ୍ ହରାଇ ୨୩୭ ରନ୍ କରିଥିଲା । ଭାରତୀୟ ବୋଲର ପୁଣି କମାଲ ଦେଖାଇଥିଲେ । ପାକିସ୍ତାନକୁ ମନଖୋଲା ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାର ସୁଯୋଗ ଦେଇନଥିଲେ । ସୂଚନା ଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତର ସବୁଠୁ ବଡ ବିଜୟ । ଏଥିପୂର୍ବରୁ ଅତୀତରେ ଗୋଟିଏ ଓ୍ବିକେଟ୍ ହରାଇ ୩୯.୩ ଓଭରରେ ଭାରତ ୨୩୮ ରନ୍ ରେ ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିଥିଲା । ଭାରତର ଦୁଇଜଣ ଯାକ ଓପନିଂ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ଶିଖର ଧାଓ୍ବନ ଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ । ୧୦୦ଟି ବଲ୍ ଖେଳି ୧୬ଟି ଚୌକା ଏବଂ ୨ଛକା ସହାୟତାରେ ଧାଓ୍ବନ ୧୧୪ ରନ୍ କରିଥିଲେ । ସେହିଭଳି ୧୧୯ଟି ବଲ୍ ଖେଳି ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ୧୧୧ରନ୍ କରିଥିଲେ । ଶିଖର ଧାଓ୍ବନଙ୍କ ଏହା ପଞ୍ଚଦଶ ଏକଦିବସୀୟ ଶତକ । ସେହିପରି ରେହିତଙ୍କ ଏହା ଉନବିଂଶ ଏକଦୀବସୀୟ ଶତକ । ଏହାସହ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏକଦିବସୀୟରେ ୭୦୦୦ ରନ୍ ପୂରଣ କରିଛନ୍ତି ।
ରବିବାର ଦିନ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଅଧିକ ରନ୍ କରିବାକୁ ଦେଇନଥିବା ଭାରତୀୟ ବୋଲରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବୁମରା, ଚହଲ ଏବଂ କୁଲଦୀପ ଯାଦବ ଦୁଇଟି ଲେଖାଏଁ ଓ୍ବିକେଟ୍ ହାସଲ କରିଥିଲେ ।
ସୁପର-୪ରେ ଭାରତ ଆସନ୍ତାକାଲି ଆଫଗାନିସ୍ତାନକୁ ଭେଟିବ । ତେବେ ୨୮ତାରିଖରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଫାଇନାଲରେ ଭାରତ ପ୍ରବେଶ କରିସାରିଛି ।

   Related Posts