Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭାରତୀୟ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରେମ, ଷ୍ଟାଟସ୍ ଦେଲେ ‘ଆମେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଗଲୁ’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ସୀମାପୁରୀରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା : ଘରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୪ ମୃତ
  • ||
  • ଏବର୍ଷ ରାଜ୍ୟରେ ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ, ଅଧିକ ଦିନ ଥରାଇବ
  • ||
  • ସିଆରପିଏଫ କ୍ୟାମ୍ପରେ ରାତି ବିତାଇଲେ ଶାହ, ଯବାନଙ୍କ ସହ କଲେ ରାତ୍ରି ଭୋଜନ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା : ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ସମ୍ବଲପୁର ବନ୍ଦ, ସେପଟେ ଡିଜିପି ଅଫିସ ଘେରାଉ କରିବ କଂଗ୍ରେସ
  • ||

ପୁଣି ଭାରତଠୁ ହାରିଗଲା ପାକିସ୍ତାନ, ୮୯ ରନରେ ଭାରତ ବିଜୟୀ : ରୋହିତ ଶର୍ମା ମ୍ୟାନ ଅଫ ଦ ମ୍ୟାଚ୍

17/06/2019 at 8:26 AM

ଭାରତ ନିଜର ଚିର ପ୍ରତିଦ୍ବନ୍ଦୀ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଆଇସିସି ୱାର୍ଲଡକପ ମ୍ୟାଚରେ ନିଜର ବିଜୟକ୍ରମ ବଜାୟ ରଖିଛି । ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନକୁ ୮୯ ରନରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ୱାର୍ଲଡକପରେ ଭାରତ ଲଗାତାର ୭ଥର ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି । ଭାରତ ୧୯୮୩ ଏବଂ ୨୦୧୧ ମସିହାରେ ୱାର୍ଲଡକପ ଜିତିଥିଲେ । ପାକିସ୍ତାନ ୧୯୯୨ ମସିହାରେ ୱାର୍ଲଡକପ ଜିତିଥିଲେ ।

ମଞ୍ଚେଷ୍ଟର ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ପାକିସ୍ତାନ ଟସ୍ ଜିତି ବଲିଙ୍ଗ୍ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲା । ଭାରତ ଆରମ୍ଭରୁ ଧୂଆଁଧାର ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲା । ରୋହିତ ଶର୍ମା (୧୪୦), ଲୋକେଶ ରାହୁଲ (୫୭), ବିରାଟ କୋହଲି (୭୭) ରନ କରିଥିଲେ । ୫ ୱିକେଟରେ ଭାରତ ୩୩୬ ରନ କରିଥିଲା । ଅପରପକ୍ଷରେ ପାକିସ୍ତାନ ୪୦ ଓଭରରେ ୬ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ୨୧୨ ରନ କରିଥିଲା । ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ପାକିସ୍ତାନକୁ ୪୦ ଓଭରରେ ୩୦୨ ରନର ଟାର୍ଗେଟ ଦିଆଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ପାକିସ୍ତାନ ସେତିକି କରିପାରିନଥିଲା । ଫକର ଜାମିନ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ୬୨ ରନ କରିଥିଲେ ।

ରୋହିତ ଶର୍ମା ମ୍ୟାନ ଅଫ ଦ ମ୍ୟାଚ୍ଚୟନ କରାଯାଇଛି । ୨୦୧୯ ବିଶ୍ୱକପରେ ଭାରତ ଏବେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୪ଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳିସାରିଛି । ୪ଟିରୁ ୩ଟି ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି । ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ରଦ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଥିଲା । ୩ଟି ମ୍ୟାଚ ଜିତିବା ପରେ ଭାରତୀୟ ଟିମ ୭ ଅଙ୍କ ସହ ୧୦ ଟିମ ତାଲିକାରେ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି । ପାକିସ୍ତାନ ୫ଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଛି ଏବଂ ୩ଟି ମ୍ୟାଚ ହାରିଯାଇଛି । ପାକିସ୍ତାନ ୫ଟି ମ୍ୟାଚରୁ କେବଳ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ ହିଁ ଜିତିଛି । ପାକିସ୍ତାନର ମଧ୍ୟ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ ବର୍ଷା ପାଇଁ ରଦ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଥିଲା । ପାକିସ୍ତାନ ୩ ଅଙ୍କ ସହ ନବମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି ।

   Related Posts