Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟେଷ୍ଟ ପରେ ଓ୍ବାନ୍‌ ଡେ’ ସିରିଜ୍‌ କବ୍‌ଜା କଲା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ୭ ଓ୍ବିକେଟରେ ଧରାଶୟୀ, ଭାରତ ୨୮୭/୬(୫୦ ଓଭର), ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୨୮୮/୩ (୪୮.୧ଓଭର)
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ୧୦,୩୯୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୬୧୦ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ହରଭଜନ ସିଂହ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍‌
  • ||
  • ଚୋରା ବାଲି କାରବାରରୁ ହତ୍ୟା, ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉପରେ ଚଢାଇଦେଲେ ଟ୍ରାକ୍ଟର !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୮୭୨୯୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଶିବାଡ ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଇସପାତ୍, ୮ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଲିଭିବ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି : ୫୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ : ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି କଲା ଆଇସିସି, ଏହି ତାରିଖରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମହା ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ କମ୍ ବ୍ୟାକ୍ କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ! ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବରାବର ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||

U19 ବିଶ୍ବକପ୍ : ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୭୪ରନ୍‌ରେ ହରାଇ ସେମିରେ ଭାରତ

29/01/2020 at 12:45 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୨୯।୧: ଅଣ୍ଡର ୧୯ ବିଶ୍ବକପ୍ କ୍ବାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୭୪ ରନ୍ ରେ ହରାଇ ଭାରତ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି । ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଭାରତ ୯ ଓ୍ବିକେଟ୍ ହରାଇ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ୫୦ ଓଭରରେ ୨୩୩ ରନ୍ କରିଥିଲା । ଭାରତ ଦେଇଥିବା ଟାର୍ଗେଟ କୁ ପିଛାକରି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟିମ୍ ମାତ୍ର ୪୩.୩ ଓଭରରେ ୧୫୯ ରନ୍ କରି ଅଲ୍ ଆଉଟ୍ ହୋଇଯାଇଥିଲା ।

ଟସ୍‌ ଜିତି ଫିଲ୍ଡିଂ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ । ଭାରତୀୟ ଓପନର ଜୈସ୍ୱାଲ ଓ ଦିବ୍ୟାଂଶ ସାକ୍‌ସେନା ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲେ । ୩୫ରନ୍‌ରେ ଦଳର ପ୍ରଥମ ୱିକେଟ୍‌ ହରାଇଥିଲା । ଦିବ୍ୟାଂଶ ୧୪ରନ୍‌ କରି ଆଉଟ୍‌ ହେବା ପରେ ବ୍ୟାଟିଂ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ପରବର୍ତ୍ତୀ ୧୯ରନ୍‌ ମଧ୍ୟରେ ତିଲକ ବର୍ମା ୨ରନ୍ ଓ ଅଧିନାୟକ ପ୍ରିୟମ ଗର୍ଗ ୫ରନ୍ କରି ପାଭିଲିୟନ ଫେରିଥିଲେ । ଜୈସ୍ୱାଲ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ତୃତୀୟ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ । ସେ ୮୨ବଲ୍ ରୁ ୬ଟିଚୌକା ଏବଂ ୨ଟି ଛକା ମାରି ୬୨ ରନ୍‌ କରି ଆଉଟ୍‌ ହୋଇଥିଲେ ।

ଏହାପରେ ଧ୍ରୁବ ଜୁରେଲ ୧୫ ଓ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ବୀର ୨୫ରନ୍‌ ଯୋଗ କରିଥିଲେ । ୧୪୪ରନ୍‌ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତ ୬ ୱିକେଟ୍‌ ହରାଇ ସାରିଥିଲା । ତେବେ ଅଥର୍ବ ୫୪ବଲ୍‌ ରୁ ୫ଟି ଚୌକା ଏବଂ ୧ଟି ଛକା ସହାୟତାରେ ୫୫ ଓ ରବି ବିଷ୍ନୋଇଙ୍କ ୩୦ରନ୍‌ ବଳରେ ଭାରତର ସ୍କୋର ୯/୨୩୩ରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା ।

୨୩୪ରନ୍‌ ଲକ୍ଷ୍ୟର ପିଛା କରି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲା । ୧୭ରନ୍‌ ମଧ୍ୟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ୪ଟି ୱିକେଟ୍‌ ହରାଇଥିଲା । ୪୧ ଓଭର ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ସ୍କୋର ୬/୧୪୯ ରନ୍ ରହିଥିଲା । ୪୨ତମ ଓଭରରେ ଭାରତୀୟ ବୋଲର ଆକାଶ କ୍ରଗାମତ ୩ଟି ବଲ୍‌ରେ ୩ଟି ୱିକେଟ୍‌ ନେଇ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପରାଜୟର ଅନ୍ୟତମ କାରଣ ସାଜିଥିଲେ । ଫଳରେ ଦଳ ୧୫୯ରନ୍‌ରେ ସୀମିତ ରହିଯାଇଥିଲା । ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ତ୍ୟାଗି ୪ଟି, ଆକାଶ ୩ଟି ଓ ବିଷ୍ନୋଇ ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ।

   Related Posts