Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ସୀମାପୁରୀରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା : ଘରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୪ ମୃତ
  • ||
  • ଏବର୍ଷ ରାଜ୍ୟରେ ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ, ଅଧିକ ଦିନ ଥରାଇବ
  • ||
  • ସିଆରପିଏଫ କ୍ୟାମ୍ପରେ ରାତି ବିତାଇଲେ ଶାହ, ଯବାନଙ୍କ ସହ କଲେ ରାତ୍ରି ଭୋଜନ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା : ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ସମ୍ବଲପୁର ବନ୍ଦ, ସେପଟେ ଡିଜିପି ଅଫିସ ଘେରାଉ କରିବ କଂଗ୍ରେସ
  • ||

ପଡିଆ ମଧ୍ୟରେ ସ୍ପୋର୍ଟ୍ସମ୍ୟାନ୍‌ ସ୍ପିରିଟ୍‌ ଦେଖାଇଲେ ଏହି କ୍ରିକେଟର, ଅମ୍ପାୟାର ନଟ୍‌ ଆଉଟ ଦେଲେ ତଥାପି ଫେରିଗଲେ ପ୍ୟାଭିଲିୟନ : ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ…

1/10/2021 at 3:49 PM

ଗୋଲ୍ଡ କୋଷ୍ଟ ୦୧/୧୦ : କ୍ରିକେଟ୍‌ ହେଉଛି ଭଦ୍ରଲୋକଙ୍କ ଖେଳ । ଏହାକୁ ପୁଣିଥରେ ପ୍ରମାଣିତ କରି ଦେଖାଇଛନ୍ତି ଭାରତୀୟ ମହିଳା କ୍ରିକେଟ ଦଳର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ପୁନମ ରାଉତ । ଗୋଲ୍ଡ କୋଷ୍ଟରେ ଭାରତ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଉଥିବା ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ମହନୀୟତା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି ପୁନମ । ସେ ଏଭଳି କାମ କରିଛନ୍ତି ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସାର ସୁଅ ଛୁଟୁଛି ।

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତୀୟ ମହିଳା ଟିମ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଥିବା ବେଳେ କ୍ରିଜ୍‌ରେ ଥିଲେ ପୁନମ ରାଉତ । ୧୬୫ ବଲ ଖେଳି ୩୬ ରନ କରି ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଥିଲେ ପୁନମ । ଏତିକି ବେଳେ କଙ୍ଗାରୁ ମହିଳା ଦଳର ବୋଲର ସୋଫି ମୋଲିନେକ୍ସଙ୍କ ଏକ ବଲ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍‌ରେ ଲାଗି ଓ୍ବିକେଟ୍‌ କିପର ଆଲ୍ୟାସା ହେଲିଙ୍କ ହାତକୁ ଯାଇଥିଲା । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଖେଳାଳିମାନେ ଅମ୍ପାୟାରଙ୍କୁ ଅପିଲ କରିଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ପଡିଆ ଅମ୍ପାୟାର ଫିଲିପ୍‌ ଗିଲିସ୍‌ପାଏ ଏହାକୁ ନାକଚ କରିଦେଇଥିଲେ । ଅମ୍ପାୟାର ନଟ୍‌ଆଉଟ୍‌ ଦେଇଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ପୁନମ ପ୍ୟାଭିଲିୟମ ମୁହାଁ ହୋଇଥିଲେ । କିଛି ସମୟ ପାଇଁ କେହି କିଛି ବୁଝିପାରିନଥିଲେ ।

ଖେଳୁଆଡ ମନୋଭାବ ଦେଖାଇବା ସହ ପଡିଆ ବାହା​‌ରେ ମଧ୍ୟ ସାଥୀ ଖେଳାଳି ତାଙ୍କୁ ତାରିଫ୍ ନକରି ରହିପାରିଲେ ନାହିଁ । ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ଖେଳାଳିମାନେ ପଡିଆ ବାହାରେ ଛିଡା ହୋଇ ପୁନମଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଜଣାଇଥିଲେ । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମହିଳା ଟିମର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟିକା ଲିସା ଷ୍ଟଲ୍‌କର୍‌ ଯିଏକି କମେଣ୍ଟ୍ରି କରୁଥିଲେ, ସେ ମଧ୍ୟ ପୁନମଙ୍କୁ ଖୁବ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି ।

ଏହାକୁ ନେଇ ପୁନମ ରାଉତ ନିଜ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାରେ କହିଛନ୍ତି, ‘ମୁଁ ଜାଣିଛି ବଲ ବ୍ୟାଟରେ ବାଜି ଓ୍ବିକେଟ କିପରଙ୍କ ହାତକୁ ଯାଇଛି । ସେଥିପାଇଁ ମୁଁ ଚାଲିଯାଇଥିଲି । ଅମ୍ପାୟାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ଦେଖିନଥିଲି ।’

ପୁନମ ରାଉତ ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ରିକେଟ ଜନତରେ ଖୁବ କମ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ପୂର୍ବତନ ମହାନ ଖେଳାଳି ଆଡାମ୍‌ ଗିଲକ୍ରିଷ୍ଟ ପୂର୍ବରୁ ଏଭଳି ଖେଳୁଆଡ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ସମସ୍ତଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିଥିଳେ । ଏବେ ଭାରତୀୟ ମହିଳା ଟିମ ସଦସ୍ୟ ପୁନମ ରାଉତ ମଧ୍ୟ ସ୍ପୋର୍ଟ୍‌ମ୍ୟାନ୍‌ ସ୍ପିରିଟ୍‌ ଦେଖାଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts