Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୧ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୪ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୪୪୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ନୌ : ଟ୍ରାକ୍‌ରୁ ଖସିଲା ଟ୍ରେନ୍‌, ଶହିଦ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ର ୨ଟି ବଗି ଲାଇନ୍‌ଚ୍ୟୁତ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ସ୍ତ୍ରୀକୁ ପିଟିପିଟି ମାରିଦେଲା ସ୍ବାମୀ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଟକ
  • ||
  • ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍‌, ଦେଶରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୩,୭୮୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଶିଷ୍ଟ ଶ୍ରମିକ ନେତା ଲଳିତ ନାୟକଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଗୁଡ଼ା ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ : ଜଣେ ମୃତ , ୧୦ ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ୍ କିଏ ହାରିବ କିଏ ଜିତିବ ? ଟସ୍ ଜିତି ହାରି ନାହାଁନ୍ତି କୋହଲି, ପିଙ୍କ୍ ବଲ୍‌ରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର କେବଳ ବିଜୟ ରେକର୍ଡ

17/12/2020 at 3:00 PM

ଆଡିଲେଡ,୧୭/୧୨:   ଭାରତ ଓ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ୪ଟିକିଆ ଟେଷ୍ଟ୍ ସିରିଜ୍ । ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଆଡିଲେଡରେ ଖେଳାଯାଉଛି । ଟସ୍ ଜିତି ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ ନେଇଛି ଭାରତ ।

ରେକର୍ଡ ଅନୁସାରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଯେତେବେଳେ ଟସ୍ ଜିତିଛନ୍ତି ସେହି ଟେଷ୍ଟ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ଭାରତ ହାରିନାହିଁ ।  କିନ୍ତୁ ପିଙ୍କ୍ ବଲରେ ଖେଳୁଥିବା ଭାରତୀୟ ଦଳ ଆରମ୍ଭରୁ ପୃଥ୍ୱୀ ଶଙ୍କ ଓ୍ୱିକେଟ୍ ହରାଇଥିଲା । ଅର୍ଥାତ ଦଳ ଆରମ୍ଭରୁ ଚାପରେ ରହିଥିଲା ।

ଭାରତୀୟ ଦଳର ସବୁଠାରୁ ସଫଳତମ ଟେଷ୍ଟ୍ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ୨୬ତମ ଟସ୍ ଜିତିଛନ୍ତି । ଏହାପୂର୍ବରୁ ସେ ଟସ୍ ଜିତିଥିବା ୨୫ଟି ମ୍ୟାଚରୁ ଭାରତ ୨୧ଟି ମ୍ୟାଚରେ ଜିତିଛି । ୪ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଡ୍ର ରହିଛି । ଏବେ ବିରାଟ ୨୬ ତମ ଟସ୍ ଜିତିଛନ୍ତି । ଏବେ ଦେଖିବାକୁ ବାକି ରହିବା ଯେ ଟସ୍ ଜିତିବା ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବାରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେଉଛି ନା ନାହିଁ ।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ରେକର୍ଡ ଦେଖିଲେ ଦଳ କେବେ ବି ପିଙ୍କ୍ ବଲରେ ଟେଷ୍ଟ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିନାହିଁ ।୭ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଛି ଦଳ । ଏପରିକି ଆଡିଲେଡରେ ଖେଳିଥିବା ୪ଟି ଟେଷ୍ଟରେ ମଧ୍ୟ ବିଜୟଲାଭ କରିଛି ।

ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ଟେଷ୍ଟ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ବହୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ବହନ କରେ । କୋହଲି ୨୦୨୦ରେ ଗୋଟିଏ ବି ଶତକ ଲଗାଇ ନାହାଁନ୍ତି । ଆଡିଲେଡରେ କୋହଲି ଶତକ ଅର୍ଜନ କଲେ ଦୁଇଟି ବଡ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିପାରିବେ । ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ଓ ବ୍ରାଏନ ଲାରାଙ୍କ ଦୁଇଟି ବଡ ରେକର୍ଡ ବିରାଚ ଭାଙ୍ଗିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ରହିବେ ।

   Related Posts