Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱଂସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଫୋକସ୍‌ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା, ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବୁଲି ସମୀକ୍ଷା କଲେ 5-T ସଚିବ
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ : ପାଠ ପଢୁନଥିଲା ବୋଲି ୧୦ ବର୍ଷର ପୁଅକୁ ଜିଅନ୍ତା ଜାଳିଦେଲା ବାପା, ପୋଡିଯାଇଛି ଶରୀରର ୬୫ ଭାଗ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ନର୍ଭେରାମ ଖଣି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଆୟକର ଚଢାଉ, ବିଭିନ୍ନ କାଗଜପତ୍ରର ଯାଞ୍ଚ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୨ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୨୨ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୫୬୬ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ରାସ୍ତାରେ ଠିଆ ହୋଇଥିବା ଟ୍ରକ୍‌କୁ ପଛରୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ବସ୍, ୫ ଯାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ରାସ୍ତା ପାର ହେଉଥିବା ବେଳେ ମାଡିଗଲା ଟ୍ରାକ୍ଟର, ଚାଲିଗଲା ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||

କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ଲାଗି ଖୁସି ଖବର: ଦର୍ଶକଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଖେଳାଯିବ ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟେଷ୍ଟ ଶୃଙ୍ଖଳା

12/06/2020 at 6:42 PM

କାନବେରା ୧୨।୦୬: କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କାରଣରୁ ସମଗ୍ର  ବିଶ୍ଵରେ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ କ୍ରୀଡା ଆୟୋଜନ ସ୍ଥଗିତ ରହିଛି। କ୍ରିକେଟ୍‌ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଏହାର ଗୁରୁତର ପ୍ରଭାବ ପଡିଛି। ହେଲେ ଆଇସିସି ଏବେ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଖେଳ ଆରମ୍ଭ ନେଇ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ଚଳିତ ବର୍ଷ ଶେଷ ଆଡକୁ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଦଳ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତ କରିବ। ଏହାକୁ ନେଇ ପୂର୍ବରୁ କ୍ରିକେଟ୍ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ କ୍ରୀଡାସୂଚୀ ମଧ୍ୟ ଘୋଷଣା କରିସାରିଛି। ଏହା ମଧ୍ୟରେ କ୍ରିକେଟ୍‌ ପ୍ରସଂଶକ ଲାଗି ଖୁସିର ଖବର ଯେ, ଏହି  ଗସ୍ତରେ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମାଟିରେ ଦର୍ଶକଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିପାରେ।  ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍କଟ ମରିସନ ଶୁକ୍ରବାର କହିଛନ୍ତି, ଯେଉଁ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ୪୦ ହଜାର ଦର୍ଶକ  ବସିବାର କ୍ଷମତା ରହିଛି, ସେହି ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ୧୦ ହଜାର ଦର୍ଶକଙ୍କ ସହିତ ମ୍ୟାଚ୍ ଆୟୋଜନ କରିବାର ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନିଜର ଓ୍ଵେବ୍‌ସାଇଟ୍‌ରେ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ପ୍ରେସ୍ ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି, ୪୦ ହଜାର କ୍ଷମତା ବିଶିଷ୍ଟ ଷ୍ଟାଡୟମରେ ଷ୍ଟେପ୍‌ ୩ ଆଧାରରେ ୨୫ ପ୍ରତିଶତ ଅଧିକ ଦରରେ ଟିକେଟ୍ ଓ ଦର୍ଶକଙ୍କ ସହିତ କ୍ରୀଡା ଆୟୋଜନ କରିବାର  ଅନୁମତି ମିଳିବ।

ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ ୪୦ ହଜାର କ୍ଷମତା ବିଶିଷ୍ଟ ଆଉଟଡୋର ଆୟେଜନ ସ୍ଥଳକୁ ଏଚପିପିସିଠୁ ଅନୁମତି ନେବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି। ଏହି ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଦର୍ଶକଙ୍କ ପ୍ରବନ୍ଧନ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ଵାରା କରାଯିବ। ଏହି ନିର୍ଣ୍ଣୟ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ରାଜ୍ୟ ଓ ଆଞ୍ଚଳିକ ନେତାଙ୍କ ସହିତ ବୈଠକ ପରେ ନିଆଯିବ।

ଆଜିର ବୈଠକରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମରିସନଙ୍କ ସହିତ ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସା ଅଧିକାରୀ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ଏହା ପୂର୍ବରୁ କ୍ରିକେଟ୍ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ  ମଧ୍ୟ କହିଥିଲା ଯେ, ଯଦି ସମ୍ଭବ ହୁଏ ତେବେ ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ହିଁ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଆୟୋଜନ ଉପରେ ବିଚାର କରାଯାଇ ପାରିବ। ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଶେଷ ଆଡକୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତ କରିବାର ଅଛି। ଏହି ଗସ୍ତରେ ବିରାଟବାହିନୀ ଚାରି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ଶୃଙ୍ଖଳା ଖେଳିବାର ଅଛି।

ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ନିଜର ବର୍ଡର-ଗାଭାସ୍କର ଟ୍ରଫି ବଜାୟ ରଖିବା ଲାଗି ବ୍ରିସବେନ୍‌ରୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଟେଷ୍ଟ ଶୃଙ୍ଖଳା ଆରମ୍ଭ କରିବ। ଏଠାରେ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଡିସେମ୍ବର ୩ରୁ ଡିସେମ୍ଵର ୭ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯିବ। ଦ୍ଵିତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଡିସେମ୍ବର ୧୧ ରୁ ୧୫ ଆଡିଲେଡ୍‌ରେ ଖେଳାଯିବ। ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ଦିବାରାତ୍ର ଖେଳାଯିବ। ଏହା ପରେ ମେଲବର୍ଣ୍ଣରେ ଡିସେମ୍ଵର ୨୬ ରୁ ୩୦ ମଧ୍ୟରେ ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ଏବଂ ଚତୁର୍ଥ ଟେଷ୍ଟ ସିଡନୀରେ ଜାନୁଆରୀ ୩ରୁ ଖେଳାଯିବ।

ଭାରତୀୟ ଦଳ ବିଦେଶ ମାଟିରେ ସିଡନୀ କ୍ରିକେଟ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଘରୋଇ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିରୋଧରେ ପ୍ରଥମ ଦି ଦିବାରାତ୍ର ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବ।  

   Related Posts