Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଅକ୍ଟୋବରରେ ଭାରତ- ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟି୨୦ ସିରିଜ୍, ଜାନୁଆରୀରୁ ଦିନିକିଆ, ଘୋଷଣା ହେଲା ତାରିଖ ଓ ଭେନ୍ୟୁ

28/05/2020 at 5:06 PM

ସିଡନୀ, ୨୮|୦୫:   କରୋନା ଆତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କ୍ରିକେଟ ଷ୍ଟାଡିୟମ ଖାଲି ପଡିଛି । କୌଣସି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଆୟୋଜନ ହେଉନାହିଁ । ଏହା ମଧ୍ୟରେ କ୍ରିକେଟପ୍ରେମୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ଘରୋଇ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ମ୍ୟାଚସୂଚୀ ଘୋଷଣା କରିଛି । ଭାରତର ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତ ଅକ୍ଟୋବରରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ । ଏଥିରେ ତିନୋଟି ଟି୨୦, ୪ଟି ଟେଷ୍ଟ୍ ଓ ତିନୋଟି ଦିନିକିଆ ମ୍ୟାଚ ଖେଳାଯିବ । ଅକ୍ଟୋବର ୧୧ରୁ ଟି୨୦ ସିରିଜ୍ ଆରମ୍ଭ ହେବ । ସେହିପରି ଡିସେମ୍ବର ୩ରୁ ଟେଷ୍ଟ୍ ସିରିଜ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଓ ଜାନୁଆରୀ ୧୨ରୁ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ୍ ଆରମ୍ଭ ହେବ ।

ପ୍ରଥମ ଟି୨୦ ମୁକାବିଲା ବ୍ରିସବେନରେ ଅକ୍ଚୋବର ୧୧ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ । ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି୨୦ କାନବେରାରେ ୧୪ ଓ ତୃତୀୟ ଟି୨୦ ଅକ୍ଟୋବର ୧୭ରେ ଆଡିଲେଡରେ ଖେଳାଯିବ ।

ସେହିପରି ଦିନିକିଆ ସିରିଜ୍ ଜାନୁଆରୀ ୧୨ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ । ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ ଜାନୁଆରୀ ୧୨ରେ ପର୍ଥରେ ଖେଳାଯିବ । ସେହିପରି ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆ ୧୫ ତାରିଖରେ ମେଲବର୍ଣ୍ଣ ଓ ତୃତୀୟ ଦିନିକିଆ ଜାନୁଆରୀ ୧୭ରେ ଖେଳାଯିବ ।  

କ୍ରିକେଟ୍ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପକ୍ଷରୁ ଜାରି କ୍ରୀଡାସୂଚୀ ଅନୁଯାୟୀ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ଡିସେମ୍ବର ୩ରେ ବ୍ରିସବେନ୍‌ରେ ଖେଳାଯିବ। ଦ୍ଵିତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଡିସେମ୍ଵର ୧୧ରେ ଆଡିଲେଡ୍, ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ଡିସେମ୍ବର ୨୬ରେ ମେଲବର୍ଣ୍ଣରେ ଖେଳାଯିବ। ଏହି ପରି ଶୃଙ୍ଖଳାର ଶେଷ ତଥା ଚତୁର୍ଥ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଜାନୁଆରୀ ୩ରେ ସିଡନୀରେ ଖେଳାଯିବ।

   Related Posts