Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କମୁଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ: ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ୬୪୮ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଲଭ୍‌ ଜିହାଦ ଉପରେ ଅଧ୍ୟାଦେଶ ପାରିତ କଲା ୟୁପି କ୍ୟାବିନେଟ୍‌, ଧୋକା-ଧମକ ଦେଇ ଧର୍ମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଇଲେ ୧୦ ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌
  • ||
  • ଅତ୍ୟଧିକ କାମର ବୋଝ ସହିନପାରି ଆଖି ବୁଜିଲେ ବାପା: ଉପର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସଂଗୀନ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ଝିଅ, କହିଲେ…
  • ||
  • Snack Video ସମେତ ପୁଣି ୪୩ଟି ମୋବାଇଲ୍‌ ଆପ୍‌ ବ୍ୟାନ୍‌ କଲେ ଭାରତ ସରକାର
  • ||
  • ୨ ବାରହା ଶିକାରୀ ଗରିଫ: ମାଂସ ଭାଗବଣ୍ଟା ବେଳେ ମାଡି ବସିଲେ ବନ ବିଭାଗର କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • କରୋନାରେ ଜୀବନ ହାରିଥିବା ଠିକାଦାରଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ଦେଲା ଠିକାଦାର ସଂଘ
  • ||
  • ୧୦ ଡଲାରରୁ କମ୍‌ ମୂଲ୍ୟରେ ମିଳିବ ଋଷ କରୋନା ଭ୍ୟାକ୍‌ସିନ Sputnik V, ଜାନୁଆରୀରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଡେଲିଭରି
  • ||
  • ହାଇଓ୍ବା ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ଶିଶୁଙ୍କ ସମେତ ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ: ଚାଲି ଚାଲି ଯିବା ବେଳେ ପଛରୁ ମାଡିଗଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପୁରୀ ହାଜତ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାର ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ଲୁଟ୍ : ସାଙ୍ଗଙ୍କୁ ଲଗାଇ ଡକାୟତି କରାଇଥିଲା IIFL କର୍ମଚାରୀ ଲାଲା ଅମ୍ରିତ ରାୟ
  • ||

ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ସାଘାଂତିକ ବୋଲିଂ ; ୮ ୱିକେଟ ହରାଇ ମାତ୍ର ୨୨୪ ରନ କଲା ଭାରତ

22/06/2019 at 6:06 PM

ସାଉଥମ୍ପଟନ ୨୨/୬ :  ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ସାଘାଂତିକ ସ୍ପିନ ବୋଲିଂ ଆଗରେ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସ ମ୍ୟାନ ମାନେ ବାନ୍ଧି ହୋଇଯାଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ୫୦ ଓଭରରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ୮ ୱିକେଟ ହରାଇ ମାତ୍ର ୨୨୪ ରନ କରଛନ୍ତି ।

ଆଜି ଟସ ଜିତି ଭାରତ ବ୍ୟାଟିଂ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇ ଷ୍ଟାଡିୟମକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲା > ତେବେ  ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ଘାତକ ସ୍ପିନ ବୋଲିଂ ଆଗରେ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସ ମ୍ୟାନ ବହୁତ ସମୟ ତିଷ୍ଠି ପାରିନଥିଲେ > ୫୩ ବଲରେ ଦୁଇଟି ଚୌକା ସହାୟତରେ କେ.ଏଲ ରାହୁଲ ୩୦ ରନ, ୧୦ଟି ବଲରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ମାତ୍ର ଗୋଟିଏ ରନ କରି ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ । କ୍ୟାପଟେନ ବିରାଟ କୋହଲି ମ୍ୟାଚରେ ସର୍ବାଧିକ ୬୭ ରନ କରିଛନ୍ତି ।

ଏଥିମଧ୍ୟରେ ୫ଟି ଚୌକା ରହିଥିଲା । ବିଜୟ ଶଙ୍କର ୪୧ ବଲରୁ ଦୁଇଟି ଚୌକା ସହାୟତାରେ ୨୯ ରନ କରିଛନ୍ତି । ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଧୋନି ୫୨ ବଲ ଖେଳି ୩ଟି ଚୌକା ସହାୟତାରେ ୨୮ ରନ କରିଛନ୍ତି । ମ୍ୟାଚର ଦ୍ୱିତୀୟ ସର୍ବାଧିକ ରନ କେଦାର ଯାଦବ କରିଛନ୍ତି । ସେ ୬୮ ବଲରେ ୩ଟି ଚୌକା ଓ ଗୋଟିଏ ଛକ୍କା ସହାୟତାରେ ୫୨ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି । କେଦାର ଯାଦବଙ୍କର ଏହା ଥିଲା ଷଷ୍ଠ ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ଏକ ଦିବସୀୟ ଅର୍ଧଶତକ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ଆଜି ମାତ୍ର ଗୋଟିଏ ଛକ୍କା ହୋଇଥିଲା । କେଦାର ଯାଦବ ଏହି ଛକ୍କା ମାରିଥିଲେ । ହାର୍ଦ୍ଧିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ମାତ୍ର ୯ଟି ବଲ ଖେଳି ୭ ରନ କରି ଆଉଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ମହମ୍ମଦ ସାମୀ ମାତ୍ର ଦୁଇଟି ବଲ କରି ଗୋଟିଏ ରନ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲେ । କୁଲଦୀପ ଯାଦବ ଓ ଯଶପ୍ରୀତ ବୁମରାହା ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏଁ ବଲ ଖେଳି ଗୋଟିଏ ରନ କରି ନଟ୍ ଆଉଟ୍ ରହିଥିଲେ ।

ଆଫଗାନିସ୍ଥାନ ପକ୍ଷରୁ ମୁଜିଉର ରହମାନ ୧୦ ଓଭରରେ ମାତ୍ର ୨୬ ରନ ଦେଇ ଗୋଟିଏ ଉଇକେଟ ନେଇଥିଲେ । ଅଫତାଵ ଆଲାମ ଗୋଟିଏ, ଗୁଲବାଦିନ ନାଇବ, ଦୁଇଟି, ମହମ୍ମଦ ନାଇବ ଦୁଇଟି, ରସିଦ ଖାନ ଗୋଟିଏ ଏବଂ ରହାମାନ ଶାହ ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ ନେଇଛନ୍ତି । ଦଳଗତ ରନ ୭ ଥିବାବେଳେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ । ଦଳୀୟ ରନ ସଂଖ୍ୟା ୬୪ ଥିବାବେଳେ କେ.ଏଲ.ରାହୁଲ ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ ।

ସେହିଭଳି ତୃତୀୟ ୱିକେଟର ପତନ ଘଟିଥିଲା । ଦଳୀୟ ସ୍କୋର ୧୨୨ ଥିବାବେଳେ ବିଜୟ ଶଙ୍କର ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ । ଚତୁର୍ଥ ୱିକେଟ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କର ଥିଲା । ଦଳଗତ ରନ ୧୩୫ ଥିବାବେଳେ କୋହଲି ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ ।

ଏହାପରେ କେଦାର ଯାଦବ ଓ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନିଙ୍କ ଯୋଡି କିଛି ସମୟ କ୍ରିଜରେ ରହିଥିଲା । ୫୦ ରୁ ଅଧିକ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିବା ପରେ ଦଳୀୟ ସ୍କୋର ୧୯୨ ଥିବାବେଳେ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଧୋନି ଷ୍ଟମ୍ପ ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ ଓ ଦଳର ପଞ୍ଚମ ୱିକେଟର ପତନ ଘଟିଥିଲା । ଏହାପରେ ପରେ ହାର୍ଦ୍ଧିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ୱିକେଟର ପତନ ଘଟିଥିଲା । ସେତେବେଳକୁ ଦଳୀୟ ସ୍କୋର ୨୧୭ ଥିଲା । ୨୨୨ରେ ସପ୍ତମ ୱିକେଟ ମହମ୍ମଦ ସାମୀଙ୍କର ପତନ ହୋଇଥିଲା । କେଦାର ଯାଦବଙ୍କ ୱିକେଟ ପତନ ହୋଇଥିଲା ୨୨୩ ରନରେ ।

   Related Posts