Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ : ଆଜି ନେତାଜୀ ସୁଭାଷ ଚନ୍ଦ୍ର ବୋଷଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ
  • ||
  • ପାଟଣା : ଛିଡିଲାନି ଭାଗବଣ୍ଟା, ଦୁଇ ପିସ୍ ମାଂସ ପାଇଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ଭଉଣୀ
  • ||
  • କଟକ : ରେଭେନ୍ସା ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟର ନୂତନ କୁଳପତି ହେଲେ ପ୍ରଫେସର ସଞ୍ଜୟ ନାୟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ନାବାଳିକା ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ଅପ୍ରେଲ ୫ରେ ଚୂଡାନ୍ତ ଶୁଣାଣି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୫୪ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୪୦୨୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ମେ’ ରେ ହେବ କଂଗ୍ରେସର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ, ସିଡବ୍ଲ୍ୟୁସି ବୈଠକ ପରେ ବଡ ଘୋଷଣା କଲା ଦଳ
  • ||
  • ହୁ ହୁ ହୋଇ ବଢୁଛି ତୈଳଦର, ମୁମ୍ବାଇରେ ୯୧ ଟଙ୍କା ଉପରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଦାମ୍
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ନିଆଁ ପୁଇଁବା ହେଲା କାଳ, ଦଳିଦେଲା ଦନ୍ତା, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଝଲସିବ ଅର୍କ କ୍ଷେତ୍ର : ନୂଆ ରୂପ ପାଇବ କୋଣାର୍କ ସୂର୍ଯ୍ୟ ମନ୍ଦିର, ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ମିଳିବ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ସୁବିଧା
  • ||
  • ଆଜି ବସୁଛି କଂଗ୍ରେସର ସିଡବ୍ଲ୍ୟୁସି ବୈଠକ, ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନିର୍ବାଚନ ନେଇ ହେବ ଆଲୋଚନା !
  • ||

୫ ୱିକେଟ୍‌ରେ ୬୦୧ ରନ୍‌ର ବିଶାଳ ସ୍କୋର ଠିଆକଲା ଭରତ, ଦ୍ବିଶତକ କରି କୋହଲି ଭାଙ୍ଗିଲେ ସବୁ ରେକର୍ଡ

11/10/2019 at 6:43 PM

ପୁନେ ୧୧|୧୦: ପୁନେ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ରନ୍ ବର୍ଷା । କେବଳ ରନ୍ ବର୍ଷା ନୁହେଁ କୋହଲି ବି କରିଛନ୍ତି ରେକର୍ଡ ବର୍ଷା ।ବ୍ରାଡମ୍ୟାନଙ୍କ ଏକ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ଅନେକ ମାଇଳଖୁଣ୍ଟ ଅତିକ୍ରମ କରିଛନ୍ତି କୋହଲି । ଭାରତ ୫ ୱିକେଟ୍‌ରେ  ୬୦୧ ରନ୍‌ର ବିଶାଳ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ପାଳି ଘୋଷଣା କରିଥିବା ବେଳେ କୋହଲି ମାରିଛନ୍ତି ଡବଲ୍‌ ସେଞ୍ଚୁରୀ । ଏହା କୋହଲିଙ୍କ କ୍ୟାରିଅରର ସପ୍ତମ ଡବଲ ସେଞ୍ଚୁରୀ …..

ପୁନେ ଟେଷ୍ଟରେ କୋହଲିଙ୍କ ରନ୍ ବର୍ଷା । ବ୍ରାଡମ୍ୟାନଙ୍କ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଲେ କୋହଲି । କ୍ୟାପଟେନ୍ କୋହଲି  କ୍ୟାରିଅରର ଦ୍ବିଶତକ ହାସଲ କରିବା ସହ ଅନେକ ମାଇଲଖୁଣ୍ଟ ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି ।ଗତକାଲି ସେଞ୍ଚୁରୀ ମାରିଥିବା କୋହଲି ଆଜି ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନରେ ଡବଲ ସେଞ୍ଚୁରୀ ହାସଲ କରିଥିଲେ । ଆଉଟ୍ ହେବା ବେଳକୁ କୋହଲି ୨୫୪ ରନ୍‌ ବିଶାଳ ଇନିଂସ ଖେଳି ସାରିଥିଲେ । ଏହା ଥିଲା କୋହଲିଙ୍କ କ୍ୟାରିଅରର ସପ୍ତମ ଦ୍ବିଶତକ । ଯାହା ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିଅରର ସର୍ବାଧିକ ଟେଷ୍ଟ ସ୍କୋର ।

 ନିଜ ୮୧ତମ ଟେଷ୍ଟରେ ସେ ଏହି ଦ୍ବିଶତକ ମାରିଛନ୍ତି। କ୍ୟାପଟେନ୍ ଭାବେ କୋହଲି ନବମ ଥର ପାଇଁ  ୧୫୦ ରନ୍‌ରୁ ଅଧିକ ସ୍କୋର କରି ବ୍ରାଡମ୍ୟାନଙ୍କ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି । ବ୍ରାଡମ୍ୟାନ କ୍ୟାପଟେନ୍ ଭାବେ ୮ଥର ୧୫୦ ରନ୍‌ରୁ ଅଧିକ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ କୋହଲି ଆଜି ୭ ହଜାର ଟେଷ୍ଟ ରନ୍‌ ମାଇଲଖୁଣ୍ଟ ଅତିକ୍ରମ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ମାମଲାରେ ସେ ଭାରତର ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର୍ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ଓ ବୀରେନ୍ଦ୍ର ସେହ୍ୱାଗଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇଛନ୍ତି କୋହଲି ।

ଉଭୟ ସଚିନ ଓ ସେହୱାଗ୍‌ ଟେଷ୍ଟରେ ୬ଟି ଲେଖାଏ ଡବଲ ସେଞ୍ଚୁରୀ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ଦ୍ବିଶତକ ମାରିବାରେ ସବୁଠାରୁ ଆଗରେ ଅଛନ୍ତି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ସାର୍ ଡନ୍ ବ୍ରାଡମ୍ୟାନ୍। ବ୍ରାଡମ୍ୟାନ୍ ମାତ୍ର ୫୨ ଟେଷ୍ଟରେ ୧୨ଟି ଦ୍ବିଶତକ ମାରିଛନ୍ତି ।କୋହଲି ବି କ୍ୟାପଟେନ୍ ହିସାବରେ ସର୍ବାଧିକ ଦ୍ବିଶତକ ମାରି ରେକର୍ଡ ବିଶ୍ବ ରେକର୍ଡ କରିଛନ୍ତି । ସେ ବ୍ରାଏନ୍‌ ଲାରାଙ୍କ ୫ ଦ୍ବିଶତକକୁ ଟପିଛନ୍ତି ।  

ସେପଟେ ଭାରତ ଏହି ଟେଷ୍ଟର ପ୍ରଥମ ଇନିଂସ୍‌ରେ ବିଶାଳ ସ୍କୋର ଛିଡା କରିଛି । ୫ ୱିକେଟ୍‌ ହରାଇ ଭାରତ ୬୦୧ ରନ୍‌ କରିଥିବା ବେଳେ ଇନିଂସ୍‌ ଘୋଷଣା କରିଛି । ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ମୟଙ୍କ ଅଗ୍ରୱାଲ୍‌ ୧୦୮ ରନ୍ କରିଥିବା ବେଳେ  ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ୯୧, ରାହାଣେ ୫୯ ଓ ଚେତେଶ୍ବର ପୂଜାରା ୫୮ ରନ୍ କରିଥିଲେ ।

   Related Posts