Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୋଖରୀରୁ ମିଳିଲା ନିଖୋଜ ଶିଶୁକନ୍ୟାର ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଶିକାରୀ ଗିରଫ, ୬ ମୃତ ବିଦେଶୀ ପକ୍ଷୀ ଜବତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୦୭କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୯୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୮୬୮୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୬୨୧ ମୃତ
  • ||
  • ମଝି ସମୁଦ୍ରରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଧକ୍କା ହେଲା ୨ ଜାହାଜ
  • ||
  • ବାତ୍ୟାର ରୂପ ନେବ ଲଘୁଚାପ ! ଅନୁମାନ ଲଗାଇଲାଣି ଆଇଏମଡି, ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ବାଘ ଗଣନା ବେଳେ ମିଳିଲା ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା !
  • ||
  • ଶୀତ ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ ରବିବାର ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ, ବିରୋଧିଙ୍କ ସହ କଥା ହେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ଜୟଲଳିତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀ ଶଶିକଳାଙ୍କର ୨ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ଜବତ କଲା ଆୟକର ବିଭାଗ

7/10/2020 at 5:30 PM

ଚେନ୍ନାଇ ୦୭/୧୦ : ଆୟକର ବିଭାଗ ବୁଧବାର ଦିନ ତାମିଲନାଡୁ କୋଡାନାଡ ଓ ସିରୁଥବୁର ଅଞ୍ଚଳରେ ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଜୟଲଳିତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀ ଶଶିକଳାଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ସଂଲଗ୍ନ କରିଛି। ଆୟକର ବିଭାଗ କହିଛି ଯେ ଶଶିକଳାଙ୍କର ପାଖାପାଖି ୨ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ଜବତ କରିଛି। ଆୟକର ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ଜବତ କରାଯାଇଥିବା ସମ୍ପତ୍ତିର ପୁରା ତଥ୍ୟ ବର୍ତ୍ତମାନ ମିଳିନାହିଁ। ଆୟକର ବିଭାଗ ଗତ ମାସରେ ଶଶିକଳାଙ୍କ କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ଜବତ କରିଥିଲା। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଖବର ଆସିଥିଲା ଯେ ଆୟକର ବିଭାଗ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ମାସରେ ଶଶିକଳାଙ୍କ ପାଖାପାଖି ୩୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ଜବତ କରିଥିଲା।

ଏକ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଏକ ଦୈନିକ ଖବରକାଗଜ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଲେଖିଥିଲା ଯେ ସମ୍ପତ୍ତିରେ ଜୟଲଳିତାଙ୍କ ବେଦ ନିଳୟମ ନିବାସ ସାମ୍ନା ଜମି ସାମିଲ ଅଛି। ସମ୍ପତ୍ତି ଅଧିଗ୍ରହଣ ଶ୍ରୀ ହରି ଚନ୍ଦନା ଇଷ୍ଟେଟ ପ୍ରାଇଭେଟ ଲିମିଟେଡ଼ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିଲା, ଯାହାର ନିର୍ଦେଶକ ଶଶିକଳାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ। ଯାଞ୍ଚ ପରେ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ କମ୍ପାନୀ ପାଖରେ କୌଣସି ବ୍ୟବସାୟ ନଥିଲା କି କୌଣସି ମନି ଫ୍ଲୋ ମଧ୍ୟ ନଥିଲା।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ନଭେମ୍ବର ମାସରେ ଆୟକର ବିଭାଗ ଶଶିକଳାଙ୍କ ୧୫୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ଜବତ କରିଥିବା ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା। ଶଶିକଳା ଓ ତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ଅଧୀନରେ ଥିବା ସମ୍ପତ୍ତି ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ କରି ଏଜେନ୍ସିକୁ ଦସ୍ତାବିଜ ମିଳିଥିଲା। ଏହି ସବୁ ସମ୍ପତ୍ତିକୁ ବେନାମୀ ଅଧିନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ଜବତ କରାଯାଇଥିଲା।

ସଂଲଗ୍ନ କରାଯାଇଥିବା ଏହିସବୁ ସମ୍ପତ୍ତି ଚେନ୍ନାଇ, କୋଏମ୍ବାଟୁର, ପୁଡୁଚେରୀ ଓ ତାମିଲନାଡୁର ଅନ୍ୟ ସ୍ଥାନମାନଙ୍କରେ ଥିଲା। କଥିତ ଭାବେ ଏହିସବୁ ସମ୍ପତ୍ତିର ଉଲ୍ଲେଖ ଶଶିକଳା କିମ୍ବା ତାଙ୍କ ପରିବାର ନିଜ ସମ୍ପତ୍ତି ଘୋଷଣା କରିବା ସମୟରେ କରିନଥିଲେ। ଏହି ସବୁ ସମ୍ପତ୍ତିକୁ ‘ଅପରେସନ କ୍ଲିନ ମନି’ ଅନୁଯାୟୀ ଆୟକର ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ଜବତ କରାଯାଇଥିଲା।

   Related Posts