Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସମାଧାନ ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ ମହିଳା ଏସଆଇ, ୨ ଘଣ୍ଟା ଅଟକ ରଖିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||
  • ଇନ୍ଦୋରରେ ଓମିକ୍ରନ୍ ଭାରିଆଣ୍ଟର ନୂଆ ଷ୍ଟ୍ରେନ୍, ୬ ଶିଶୁଙ୍କ ସମେତ ୧୨ ରୋଗୀ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆ ରେଞ୍ଜରେ ଗୋଠଛଡା ଦନ୍ତା ଆତଙ୍କ : ଭାଙ୍ଗିଲା ଘର, ନଷ୍ଟ କଲା ଫସଲ
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା, ମିଳିବ ନିର୍ବାଚନୀ ଚିହ୍ନ
  • ||

ଖୁସି ଖବର: ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଇନକମ ଟ୍ୟାକ୍ସ ରିଫଣ୍ଡ ତୁରନ୍ତ ଖାତାରେ ଦେବାକୁ ଆଦେଶ, ଉପକୃତ ହେବେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟିକସଦାତା

8/04/2020 at 7:08 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୮।୦୪: କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ ମହାମାରୀର ଏହି ସଙ୍କଟରେ ସାଧାରଣ ଟିକସଦାତା ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ଆଶ୍ଵସ୍ତି ଦେଇ ସରକାର ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ଅର୍ଥ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ତୁରନ୍ତ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟ୍ୟାକ୍ସ ରିଫଣ୍ଡକୁ ଜାରି କରିବାକୁ ଆଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ ୧୪ ଲକ୍ଷ କର ଦାତାଙ୍କୁ ଫାଇଦା ହେବ।

ଏହା ସହିରତ ଜିଏସଟି ଓ କଷ୍ଟମ ବିଭାଗରେ ଲମ୍ବିତ ସମସ୍ତ ରିଫଣ୍ଡ ମଧ୍ୟ ଜାରି କରାଯିବ। ଅର୍ଥ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ମୁଖ୍ୟପାତ୍ର ପାଞ୍ଚ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲମ୍ବିତ ରିଫଣ୍ଡ  ଜାରି କରିବା ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ ୧୪ ଲକ୍ଷ କରଦାତାଙ୍କୁ ତତ୍କାଳ ଫାଇଦା ହେବ।

ମୁଖପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ  ଲଘୁ ଉଦ୍ୟମ ସହିତ ଏକ ଲକ୍ଷ କାରବାର ସଂସ୍ଥା ଉପକୃତ ହେବେ। ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର କହିବାନୁଯାୟୀ ତୁରନ୍ତ ରିଫଣ୍ଡ ଦେବା ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ପ୍ରାୟ ୧୮ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା କରଦାତାଙ୍କୁ ଫେରାଇ ଦିଆଯିବ।

   Related Posts